Černý hřebec se vrací

od:

Černý hřebec se vrací

V prvním díle Alek cestuje na lodi, která ztroskotá. On a také černý hřebec Shetan se zachrání a Alek se koně ujme. Dá mu jméno Black. Oba se velice spřátelí a vyhrají dostih, ve kterém porazí nejrychlejší koně USA. Tato zpráva se rozkřikne po celém světě a tak si pro Blacka přijede jeho pravý majitel Abu Jakob Ben Ishak. Odveze si ho a poté se za ním pan Volence s Alekem a Henrym vydají. Volence pro koně na chov, Henry s Alekem pro Blacka. V Arábii se Alekovi podaří vyřešit Ishakův problém: vyvrátí domněnku, že byl Abd-al-Rahmanův otec zabit Ishakem, jak to nastražil skutečný vrah - Ibn al Khaldun. Usmíří tak oba rody a najde Rahmanovi ztraceného bratra - Raje. Zjistí i, že tem, kdo se ve Flushingu pokusil zabít Blacka, byl také Ibn al Khaldun. Když potom Alek v Arábii vyhraje s Blackem tradiční dostih a rozhodne se odjet s tím, že Blackovi je u Ishaka lépe, řekne mu Ishak, že první hříbě Johar a Blacka bude jeho......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28915/cerny-hrebec-se-vraci-Nmi-28915.jpg 4.364
Série:

Černý hřebec (2.)

Originální název:

The Black Stallion Returns (1945)

Žánr:
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
Szekynka
02. března

Srdcový příběh pro každého, kdo miluje koně.

minirock
29.11.2016

Další dobrodružství Aleka a černého hřebce Blacka. Ten je vrácen svému původnímu majiteli do Arábie. Alek se spolu s Henrym a panem Volencem vydávají na nebezpečnou cestu do pouštního království, hnáni touhou Blacka znovu spatřit, v lepším případě si ho i odvézt zpět. Pěkná dobrodružná kniha pro mládež která potěší i dospělého.

angloumene
22.11.2015

Ačkoliv jsem vůči dalšímu dílu Černého hřebce byla poněkud skeptická i jako malý prcek, nakonec mě vtáhl do děje a bavila jsem se téměř tak dobře, jako u toho prvního.


Štítky

dobrodružství přátelství nebezpečí koně zfilmováno

Autor a jeho další knihy

Walter Farley

Walter Farley
americká, 1920 - 1989

Uživatelé mají knihu

v Přečtených107x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených3x
v Knihotéce46x
v Chystám se číst4x
v Chci si koupit3x