Černý hřebec se vrací

V prvním díle Alek cestuje na lodi, která ztroskotá. On a také černý hřebec Shetan se zachrání a Alek se koně ujme. Dá mu jméno Black. Oba se velice spřátelí a vyhrají dostih, ve kterém porazí nejrychlejší koně USA. Tato zpráva se rozkřikne po celém světě a tak si pro Blacka přijede jeho pravý majitel Abu Jakob Ben Ishak. Odveze si ho a poté se za ním pan Volence s Alekem a Henrym vydají. Volence pro koně na chov, Henry s Alekem pro Blacka. V Arábii se Alekovi podaří vyřešit Ishakův problém: vyvrátí domněnku, že byl Abd-al-Rahmanův otec zabit Ishakem, jak to nastražil skutečný vrah - Ibn al Khaldun. Usmíří tak oba rody a najde Rahmanovi ztraceného bratra - Raje. Zjistí i, že tem, kdo se ve Flushingu pokusil zabít Blacka, byl také Ibn al Khaldun. Když potom Alek v Arábii vyhraje s Blackem tradiční dostih a rozhodne se odjet s tím, že Blackovi je u Ishaka lépe, řekne mu Ishak, že první hříbě Johar a Blacka bude jeho......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28915/cerny-hrebec-se-vraci-Nmi-28915.jpg 4.375

Černý hřebec 2.

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

The Black Stallion Returns, 1945

Kniha Černý hřebec se vrací

MartinJay
16.08.2020

Nádherná kniha, vždy když jí vezmu do ruky vrátím se do dětství. Doporučuji

Halt468
05.02.2020

Super! Super! Super!

Szekynka
02.03.2018

Srdcový příběh pro každého, kdo miluje koně.

minirock
29.11.2016

Další dobrodružství Aleka a černého hřebce Blacka. Ten je vrácen svému původnímu majiteli do Arábie. Alek se spolu s Henrym a panem Volencem vydávají na nebezpečnou cestu do pouštního království, hnáni touhou Blacka znovu spatřit, v lepším případě si ho i odvézt zpět. Pěkná dobrodružná kniha pro mládež která potěší i dospělého.

angloumene
22.11.2015

Ačkoliv jsem vůči dalšímu dílu Černého hřebce byla poněkud skeptická i jako malý prcek, nakonec mě vtáhl do děje a bavila jsem se téměř tak dobře, jako u toho prvního.