Černý hřebec se vrací

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V prvním díle Alek cestuje na lodi, která ztroskotá. On a také černý hřebec Shetan se zachrání a Alek se koně ujme. Dá mu jméno Black. Oba se velice spřátelí a vyhrají dostih, ve kterém porazí nejrychlejší koně USA. Tato zpráva se rozkřikne po celém světě a tak si pro Blacka přijede jeho pravý majitel Abu Jakob Ben Ishak. Odveze si ho a poté se za ním pan Volence s Alekem a Henrym vydají. Volence pro koně na chov, Henry s Alekem pro Blacka. V Arábii se Alekovi podaří vyřešit Ishakův problém: vyvrátí domněnku, že byl Abd-al-Rahmanův otec zabit Ishakem, jak to nastražil skutečný vrah - Ibn al Khaldun. Usmíří tak oba rody a najde Rahmanovi ztraceného bratra - Raje. Zjistí i, že tem, kdo se ve Flushingu pokusil zabít Blacka, byl také Ibn al Khaldun. Když potom Alek v Arábii vyhraje s Blackem tradiční dostih a rozhodne se odjet s tím, že Blackovi je u Ishaka lépe, řekne mu Ishak, že první hříbě Johar a Blacka bude jeho......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28915/cerny-hrebec-se-vraci-Nmi-28915.jpg 4.366
Série:

Černý hřebec (2.)

Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)
Orig. název:

The Black Stallion Returns (1945)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Černý hřebec se vrací

Přidat komentář
Szekynka
02.03.2018

Srdcový příběh pro každého, kdo miluje koně.

minirock
29.11.2016

Další dobrodružství Aleka a černého hřebce Blacka. Ten je vrácen svému původnímu majiteli do Arábie. Alek se spolu s Henrym a panem Volencem vydávají na nebezpečnou cestu do pouštního království, hnáni touhou Blacka znovu spatřit, v lepším případě si ho i odvézt zpět. Pěkná dobrodružná kniha pro mládež která potěší i dospělého.

angloumene
22.11.2015

Ačkoliv jsem vůči dalšímu dílu Černého hřebce byla poněkud skeptická i jako malý prcek, nakonec mě vtáhl do děje a bavila jsem se téměř tak dobře, jako u toho prvního.

Doporučujeme

Poklad na ostrově
Poklad na ostrově
Pouští a pralesem
Pouští a pralesem
Bratři Lví srdce
Bratři Lví srdce
Patnáctiletý kapitán
Patnáctiletý kapitán

Štítky

dobrodružství přátelství nebezpečí koně zfilmováno příběhy o koních

Autor a jeho další knihy

Walter Farley
americká, 1920 - 1989

Kniha Černý hřebec se vrací je:

v Přečtených117x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených5x
v Knihotéce49x
v Chystám se číst5x
v Chci si koupit5x