SumýšIrena SumýšIrena komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

I já se připojuji k těm, kterým se kniha moc líbila. Kye jsem fandila od začátku až do konce. Na konci mě překvapila, jak byla skrytě rafinovaná. Určitě se ke knize vrátím a ne jednou...

24.10.2022 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Dlouho jsem tuto knihu odkládala, protože jsem se bála, že v ní bude do nekonečna omílaný rasismus. A upřímně musím přiznat, že toho mám už plné zuby. Ale opak je pravdou. Kniha je naprosto báječná a připomínala mi Toma Sawyera. Jasně, že se zabývá i bojem proti rasismu, ale tím "spravedlivým" a ne tím moderním.

19.11.2021 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Je to nádherná kniha. Při čtení mě pohladila po duši. Každý, kdo píše sloh "popis postavy", by si měl přečíst první dvě strany.

05.11.2021 5 z 5

Nádherná, smutná, něžná, dojemná jednohubka.

21.11.2022 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Stoprocentní esence pana Ebena. Nádherné, milé, úsměvné čtení. Je to oáza klidu a pohody v dnešním šíleném světě.

12.09.2021 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Knihu jsem si vzala v rámci svého předsevzetí, že si sem tam přečtu další povinnou četbu. Zase se potvrdilo, že mně se povinná četba líbí. Kniha má šmrnc, humor, spád.

04.01.2022 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Naprosto souhlasím s tím, že je to skvělá detektivka. Mrtvol tak akorát, uvěřitelné postavy a hlavní detektivové byli fantastičtí.

16.04.2023 5 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Navzdory tomu, že děj není vůbec akční, mě kniha hodně bavila. Někdy si pomůžou dvě zraněné duše navzájem lépe než všichni psychologové. Moc se mi také líbily popisy zemědělských činností. No a samozřejmě jsem měla hroznou chuť na hrušku. :-)

22.08.2023 5 z 5

Muž se srdcem kovboje Muž se srdcem kovboje Jack Schaefer

Čekala jsem, že to bude dobrá kniha, ale dalece předčila moje očekávání. Je fantastická. Poslední třetina je hodně nostalgická, ale tak to v životě chodí.

05.05.2022 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Je to psáno pro dospívající mládež, takže jazyk je trošku jednodušší. Ale právě proto se to tak dobře čte. I já se přidávám k těm, kteří jsou z knihy nadšeni a o Rumunsku skoro nic nevěděli. Paní Sepetys mi opět poodhalila kus neznámé historie.

15.03.2023 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Připomínalo mi to Divoké sny Maxipsa Fíka. Kniha nemá děj. Nesouvislé příběhy mnohdy bez konce spojují jen "nejkrásnější oči / ústa slečny Barbory" a "Chtěl jsem se Saturnina zeptat,..." To ale nestačí. Nejhorší jsou návraty na každou cenu.

02.01.2022 odpad!

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tak tohle je pohlazení po duši. Naprosto fantastická knížka.

19.03.2024 5 z 5

Tak tohle je pecka. Při čtení jsem měla pocit, jakoby seděl Tom vedle mě a jen tak klábosil. Hravý a humorný vyprávěcí styl dělá knihu perfektní. Dozvěděla jsem se tolik kolem natáčení HP série a jejich herců. Tohle jsem trochu čekala od deníku Alana, ale v nich není nic. Tom o něm prozradil ve dvou kapitolách mnohem víc než celé deníky.

28.01.2024 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

V této knize dostal vetší prostor při vyšetřování Tristan a bylo to fajn. Kdo je vrah jsem uhodla v půlce, ale i tak mě na konci čekalo jedno překvapení. Taky se mi líbilo, že tentokrát vrah nešel po mladých dívkách...

12.06.2023 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Další z řady pěkných detektivek od Bryndzy. Díky kratším kapitolám je kniha hodně čtivá. Nemám, co bych vytkla.

09.05.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Poprvé jsem odhalila vraha dřív, než na něj ukázal autor... Z celé série se mi tato kniha líbala nejvíc. Erika měla prostor pro práci a nadřízení ji nechali na pokoji.

27.03.2024 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Konečně přestali nadřízení Erice házet klacky pod nohy a já si mohla vychutnat klasickou detektivku. Proto dávám plný počet hvězd.

05.12.2023 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Teda, to je to nejlepší, co jsem od této autorky četla. Thrillery moc nemusím, ale tuto knihu jsem dočetla jedním dechem pomalu bez přerušení. Neotřelý námět, skvělé zpracování.

07.09.2022 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Na rozdíl od ostatních postavu Yennefer přímo zbožňuji. Připomíná mi Zlobu - Královnu černé magie...

20.08.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Pět * je málo. Úžasný a čtivý příběh. Kniha má jedinou vadu na kráse - nemohla jsem ji odložit a musela jsem ji přečíst na jeden zátah.

02.07.2020 5 z 5