Stani95 Stani95 komentáře u knih

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Oddychovka, která se fajn četla, ale zázraky se nekonaly. Příběh je hodně prvoplánový- několik rodin v sousedství, které na první pohled vypadají ideálně, se uvnitř potýkají s problémy (nevěra, poporodní deprese). Několik situací mi přišlo naivních a nelogických. Nesedl mi ani happyend na závěr.

23.06.2020 2 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Ačkoliv to není lehká kniha, četla se skvěle. Autor vystihl některé problémy a velmi autenticky je popsal.

17.06.2020 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Mě se to líbilo, lehce se to četlo. Neměla jsem pocit, že čtu thriller, ale ženský román. Něco přitažené za vlasy, ale celkový dojem mě bavil

11.06.2020 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Hezky se to četlo a zajímavý, psychologicky propracovaný příběh.

05.06.2020 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Krásná knížka kterou jsem si měla přečíst už dávno. Prvotina od mladé autorky, která se četla jedním dechem.

26.05.2020 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Druhý pokus s tímto autorem (první jsem od něho četla Medvědín a asi jako jediné se mi nelíbil) a dávám si od něj dlouhou pauzu. My si prostě nesedneme. Všechny postavy mi lezly na nervy a pokaždé, když jsem přečetla, že si "Britt-Marie smetla neexistující smítko ze sukně", myslela jsem, že vyletím z kůže. Postava babičky mi bohužel nepřišla vůbec vtipná, ale ani laskavá, hladící, chápavá- jaké by správné babičky měly být. Hlavní hrdinku Elsu bych propleskla v skoro každé situaci. To samé bych udělala Britt-Marii. Ty pohádkové příběhy mě vůbec nezaujaly a přeskakovala jsem. Chtěla jsem dát dvě hvězdy, ale to bych měla zmínit něco, co se mi aspoň trochu líbilo, ale nemužu na nic přijít. Neustálé krmení psa čokoládou a sladkým pečivem je vedlejší ;-), ale jedna z věcí, která mi lezla krkem. Neodkládám knihy nedočtené, ale tady jsem tomu byla opravdu blízko.

23.05.2020 1 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Nebylo to špatný, ale tady je opravdu vidět, co dokáže reklama. Četlo se to dobře, ale žádný napětí se moc nekonalo. Jak dokáže přitáhnout pěkná obálka...

19.05.2020 3 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Příběh, který začínal skvěle a přečetla jsem polovinu knihy za den, jak čtivě to bylo napsané. Ale pointa příběhu, vysvětlená na posledních stranách a cele rozuzlení bohužel celkový dojem zkazilo.

16.05.2020 3 z 5

Knížka měla dobrý potenciál, období po skončení 2.sv. války a židovská problematika. Co se s nimi dělo po konci války, o tom se často nepíše. Některé úseky byly opravdu zajímavé, protože jsem se dozvěděla něco, co jsem doposud nevěděla. Ale styl jakým to bylo podáno mi nesedl, nemohla jsem se do knížky začíst. Romantická linka mě za srdce vůbec nechytla. Za polovinou jsem se nutila knížku dočíst.

14.05.2020 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

První knížka od této slavné autorky, tak jsem čekala oddychovku s napětím, která se u mě bohužel nekonala. Ze začátku jsem se musela do čtení vyloženě nutit, nesedl mi styl psaní autorky a příliš mnoho jmén. Nebavila mě ani hlavní zápletka, jelikož mi přišla hrozně nepravděpodobná. Nejlepší byl epilog, ale to bylo posledních pár stran.

07.05.2020 2 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Rozporuplné pocity z této knížky. Dvě dějové linie mohly být zajímavé (a mám ráda historicke knihy o různých osobnostech), ale o životě Mendela jsem se nic moc nedozvěděla. Nebavily mě dlouhé pasáže o biologii/genetice. Linie o prof. Lambertovi mě bavila víc, nicméně sexuální prvky byly divné (asi upoutat pozornost?!) a hlavní ženská představitelka mi také nepřirostla k srdci. Otevřené konce nepatří mezi mé oblíbené. Plus za použité české/moravské reálie.

01.05.2020 3 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Četlo se to rychle a byla jsem docela napnutá, co se z toho vyvine. Ale závěr poměrně zklamání, protože jednání tchýně a manžela bylo nelogické. Nazývat to psychothrillerem mi přišlo jako opravdu hodně nadnesené.

25.04.2020 3 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

První povídka ok (až na pár drobností), druhá mě bohužel nezaujala a třetí výborná. Styl psaní Petry Dvořákové je můj oblíbený, krásně se čte

24.04.2020 4 z 5

Anežka Česká: Cesta lásky a víry hrdé Přemyslovny Anežka Česká: Cesta lásky a víry hrdé Přemyslovny Hana Parkánová-Whitton

Hezky napsaný historický román.

21.04.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Tahle knížka by si zasloužila lepší marketing (a lepsi obálku či název) je to krásný, silný lidský příběh.

19.04.2020 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Nechala jsem se zlanařit od kamarádky, že přesně tohle si teď potřebuji přečíst. Četlo se to dobře, ale nuda, nuda...

10.04.2020 2 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Napsáno realistickým a vtipným pohledem. Někdy až moc nadneseno, ale knížka byla čtivá

07.04.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Vrány oblétly celý Instagram a všichni tleskali. Určitě souhlasím, že je to silný příběh, krátký (za mě by se to dalo víc rozepsat) a smutný. Byla jsem spíše překvapena tím, co vyvolalo takovou vlnu neskutečně kladných recenzí. Čekala jsem, že budu duševně rozervána, ale nestalo se. Vlastní děti ještě nemám - zda je tady ta chyba, že se neumím vcítit do příběhu?! Vyprávění mi přišlo ploché a předvídatelné. Nicméně kniha je krásná graficky a obálka hned upoutala moji pozornost. Chirurga i Dědinu mám ráda a autorky styl psaní je můj oblíbený, velmi hezky se čte.

04.04.2020 3 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Líbily se mi kapitoly z pohledu různých osob a vztahu matka-dcera. Přečteno rychle, ale za thriller bych to nepovažovala, taková "lehčí" detektivka. Nicméně kniha uměla vtáhnout do děje.

04.04.2020 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

První přečtená knížka od tohoto autora a určitě se chci podívat po dalších. Vtipné, odpočinkové čtení. Oceňuji, že ačkoli autor je mladý, rysy a atmosféru různých národů umí vystihnout výborně.

28.03.2020 5 z 5