Stani95 Stani95 komentáře u knih

Bledý jezdec Bledý jezdec Laura Spinney

Dozvěděla jsem se informace o Španělské chřipce a nápadné podobnosti s dnešní dobou. Určitě zajímavá kniha.

20.11.2020 5 z 5

Pačinko Pačinko Min Jin Lee

Určitě zajímavé téma, nevěděla jsem o této části historie mezi Korejci a Japonci. Obzvláště když se setkávam s kolegy z těchto zemí, jsem ráda, že se mi rozšířil obzor :). Ale příběh jako takový mě tak nenadchl. Začátek se mi velmi líbil, první dvě generace jsem hltala. Za polovinou jsem nějak ztratila pozornost (ploché postavy, které mi nepřirostly k srdci) a pak jsem přeskakovala, abych se dostala k závěru.

13.11.2020 3 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Příjemně srozumitelně napsaná knížka o vztazích. Taková jednohubka, nic do hloubky. Ale určitě doporučuji, zejména mladším ročníkům. Obzvláště v dnešní době vztahy mohou být záludné :).

03.11.2020 4 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Po dlouhé době kniha s židovskou/Osvětimskou tématikou, která na mě zapůsobila trochu jinak než ty ostatní. Určitě stojí za přečtení.

31.10.2020 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Po dlouhé době česká detektivka, která potěšila, četla se hezky a líbilo se mi aktuální moderní téma. Trochu jsem měla tendenci ztrácet se kdo je kdo, proto hvězdička dolů. Jinak oceňuji, že to nebyl typický severský krvák.

20.10.2020 4 z 5

Bílá lvice Bílá lvice Henning Mankell

První přečtená knížka od tohoto populárního autora. Nutno říci, že byla napsaná v roce 1993 (u nás vydaná až 2014). Ja jsem si jí přečetla na doporučení kamarádky, protože část děje se odehrává v Jihoafrické republice a řeší se tamní nekonečné rasové téma vedení země. A já mám jednoho bílého Jihoafričana za manžela :).
Každá mince má dvě strany. V každém národě, rase nebo společenské třídě najdete dobré i špatné lidi. Nic není 100%. Kniha jako detektivka samotná byla fajn, ale já nejsem tak velký fanda tohoto žánru. Na můj vkus by mohla být o několik stran kratší.

12.10.2020 4 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Příjemná knížka, která mě neurazí/nenadchne. Taková 160 stránková jednohubka. Četlo se to hezky.

05.10.2020 3 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Skvěle se četlo a perfektní sonda do typické české rodiny a jejích vztahů. V podstatě se tam nic extra neděje, ale ty mezilidské vztahy popsány výstižně.

14.09.2020 4 z 5

Velké ženy z malé země Velké ženy z malé země Denisa Prošková

Náhodou se mi dostala do ruky tato knížka, která je primárně určena pro děti, ale velmi ji musím pochválit. Hezky zpracováno a dozvěděla jsem se nové věci o zajímavých českých ženách. A graficky krásné.

08.09.2020 5 z 5

Johana Johana Pavla Horáková

Příjemná knížka, která mě zase bavila. Já tyhle české autorky mám v oblibě. Palec nahoru za postavu Jihoafričana ;-), s tím jsem se v knize ještě nesetkala.

07.09.2020 4 z 5

Hodinky od Ašera Hodinky od Ašera Zuzana Dostálová

Tohle mě bavilo! Líbí se mi autorky styl psaní, chtěla jsem jen číst a číst dál.

03.09.2020 5 z 5

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Vtipně popsáno pro širokou veřejnost, jak funguje naše zažívání.

27.08.2020 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Vůbec to nebylo špatný. Jasně, je to oddychová knížka a žádná vysoká literatura. Co mě překvapilo, že to nebylo tak úplně vymyšlené (některé prvky velmi pravdivě vystižené, obzvláště pro život některých zaměstnanců aerolinek v Dubaji ;), za to autorce palec nahoru, že slátanina to rozhodně nebyla. Akorát ten konec - růžové to tak nebývá, ale jo knížka splnila očekávání.

22.08.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Velmi čtivá knížka, kterou nechcete odložit dokud jí nedočtete. Pár věcí mi tam přišlo trošku nelogických a hůře uvěřitelných, tak proto hvězdička dolů.

16.08.2020 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Moje první přečtená od Paula Coelho. Nebylo to špatný, některé pasáže velmi zajímavé, někdy jsem chtěla přeskakovat. Musí být vhodná nálada na to "filosofování". Někdy v budoucnu zkusím jeho další knihu.

14.08.2020 3 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Netypická kniha od Třeštíkové. Nic moc se tam nedělo, ale vystihnutí současné české ženy potácející se v manželských/rodinných problémech mi přišlo dokonale vykresleno.

01.08.2020 3 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Silné téma a příběhy, na které si každý může udělat svůj názor. Kde se stala chyba, proč k tomu došlo?
Literárně horší průměr- věty se mi nečetly dobře, některé otázky divně formulované. Některé rozhovory mě ani nezaujaly a přeskakovala jsem.

23.07.2020 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

To jsou ty přílišná očekávání. Nebylo to špatné, to vůbec ne. Mám ráda tyto typy knížek na téma rodina, několik generací, historie. Ale tady mě to nějak nezasáhlo. Určité části byly zajímavé, některé jsem se musila nutit dočítat. Můj názor, na srovnání se stylem knih Aleny Mornštajnové, je jednoznačný. Více mi k srdci přirostly i Podbrdské ženy.

19.07.2020 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Zatím moje nejoblíbenější přečtená kniha v roce 2020. Mělo to vše a ještě jako prvotina mladé české autorky.

06.07.2020 5 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Velmi zajímavá knížka, která se četla se zatajeným dechem. Myslím, že většina lidí nemá ponětí, co se děje v Severní Koreji.

29.06.2020 5 z 5