Velké ženy z malé země

První kniha o slavných Češkách představující příběhy žen, které svým průkopnictvím a odvahou vybočily z davu i zvyklostí a svým myšlením a činy předběhly dobu i hranice. 33 příběhů o inspirativních ženách.

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402267/big_velke-zeny-z-male-zeme-J2t-402267.jpeg 4.223

Kniha Velké ženy z malé země

AmiD

Naučná literatura.

tami1
25.03.2021

Zajímavý výběr ženských osobností spojených s Českou republikou. Osobně mi chyběla třeba Olga Havlová. Krásná grafická úprava a spousta detailních informací.
Na druhou stranu je kniha tak hyperkorektní a jednostranně zaujatá, že je pro děti podle mě naprosto nevhodná.

Je v pořádku napsat, že tatínek měl vztah s jinou ženou mimo manželství, ale je nepřípustné napsat, že jeho dcera podstoupila kvůli naprosté nezodpovědnosti několik potratů. Takovýchto kontroverzí je tam spousta. Jako by tyto osobnosti nedělaly chyby a za vše špatné mohlo okolí, politika ...

Stani95
08.09.2020

Náhodou se mi dostala do ruky tato knížka, která je primárně určena pro děti, ale velmi ji musím pochválit. Hezky zpracováno a dozvěděla jsem se nové věci o zajímavých českých ženách. A graficky krásné.

Josh
07.02.2020

Nevím jak autorka vybrala ženy /holčičky jak je nazývá:o/ do této knihy, mám výhrady, ale jsem jen čtenář. Tomu také dost vadí, že autorka se na DK zaloguje jen kvůli PR své knihy a dá ji nejen maximum hvězd (to lze pochopit, tedy bez pokory), ale také odkaz na svůj web, který je pojatý hodně hodně ve vrcholovém managementu právě této autorky. Pokud chtěla PR, pak jí ho tímto sice dělám, ale NEGATIVNÍ, protože vše má své meze a její slova z Předmluvy v knize vyzní pak dost pokrytecky.

Na 2.straně mi kniha dala pár tipů na hledání informací nebo životopisů těch pro mne zajímavých žen:o)) Grafika knihy se mi moc líbí!!

Sova15
20.09.2019

Nevěděla jsem, že kniha je pro děti. Ale i tak mě obohatila o mnohé informace, které jsem neznala. Líbí se mi krásné ilustrace.

maha75
25.08.2019

Líbilo se moc a moc, doufám, že třeba bude i nějaké další pokračování... :-)

Edeltruda
09.06.2019

Inspirativní kniha pro malé i velké čtenářky i čtenáře. Bylo znát, že se jedná o srdeční záležitost autorek a že si daly na knize opravdu záležet. Každý příběh mi dal nějakou dosud neznámou informaci a milá byla i motivující poselství ze života hrdinek na konci kapitol.

RenataMrazova
19.03.2019

Knihu si můžete koupit na www.velkezenyzmalezeme.cz

Aktivity kolem knihy můžete sledovat na FB Velké ženy z malé země a na Instagram.