Stani95 Stani95 komentáře u knih

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Perfektně popsán život typické české rodiny, která bojuje s každodením životem. Autorka umí popsat věci velmi realisticky, ať z pohledu dospělých nebo dětí. Knížku nechcete odložit, jak vás vtáhne

29.05.2021 5 z 5

Mám ráda knihy založené na pravdivém příběhu a toto je jedna z nich. Život zajímavé ženy s nelehkým osudem. Jen mě zamrzel závěr, který bych ocenila rozvinutější, protože jsme se nedozvěděli jak život Eugenie v USA pokračoval.

20.05.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Knížky od Mornštajnové se mi prostě líbí, každá je tak lehce napsaná, že se čtou jedna báseň. Oceňuji, že autorka zvolila téma z fiktivní doby.

11.05.2021 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

To bylo potěšení pro duši! Druhá přečtená v ramci skupiny klasikomilove. Knížka, která byla napsaná v roce 1908 a je nestárnoucí. Přestože je vedená jako dětská knížka, krásně se čte a užije si ji každý.

01.05.2021 4 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Dobrá kniha, které trochu ubírá její obálka. Mám ráda historické knížky, takže toto je můj šálek kávy. A ještě téma letectví! Akorát o hvězdičku míň, že mě nějak nezaujaly žádné hlavní postavy. Nebo jsem se do nich nedokázala na plno vcítit. Je to prostě spíše ženský román.

09.04.2021 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Musím se přiznat, že jedna z fakt málo knížek, která zůstala nedočtená. Nevím čím to, ale nějak mi to nesedlo. Slyšela jsem velke mediální ohlasy, tak asi očekávání bylo vysoké. Čekala jsem milou odechovku. Dala jsem to do poloviny. Pro mě nudna a nuda. A zároveň některé dialogy mi přišly najivní až nereálné. Snad že je to označeno jako young adult, tak již nezapadám do kategorie :). Není čas ztrácet čas, když v řadě čekají další knihy na přečtení. Škoda.

19.03.2021 2 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Bylo to fajn, ale já moc detektivky nečtu, tak v nich nejsem tak zběhlá. Tato měla vysoké hodnocení, tak proč ne. Líbily se mi ideálně dlouhé kapitoly, četlo se to dobře. Ale nemám ráda, když známe vraha již od začátku. Tímpádem mi chyběl ten wow moment. Také mi nepřišla moc věrohodná historie hl.vyšetřovatele (z modela na titulních stranách se stanete detektivem?). Kolegyně Ava mi naopak byla sympatická. Nelíbí se mi moc do detailu popsané brutální a krvavé věci. Celkově mi tam chybělo napětí.

24.02.2021 3 z 5

Stříbrná křídla Stříbrná křídla Camilla Läckberg

Pokračování knížky Zlatá klec, kterou autorka napsala rok předtím. A té jsem tenkrát dala 4 hvězdičky. Tohle bylo fajn, ale průměr. Žádný thriller, spíše lehké drama s erotickými prvky a některé pasáže těžce uvěřitelné.

18.02.2021 3 z 5

Jak prokouknout druhé lidi Jak prokouknout druhé lidi Joe Navarro

Bylo to fajn. Ale nějak extra nic nového jsem se nedozvěděla, jelikož už jsem četla několik knížek na toto téma.

14.02.2021 3 z 5

Dubajka – příběh letušky Dubajka – příběh letušky Tereza Vichtereyová

Knížku, kterou napsala jedna bývalá kolegyně o mé stále aktuální práci, jsem nemohla jen tak vynechat. Byla to taková příjemná jednohubka. Všechno pravdivě vystiženo a objektivně popsáno. Akorát já se nemohla přenést přes ty zdrobněliny. A stále se opakujícímu vyznání lásky k příteli. Škoda také, že se neobjevila zmínka o tom, jak Dubaj je neuvěřitelně kosmopolitní- dohromady čítající přes 150 různých národností žijících pospolu. To vytváří úžasnou atmosféru a nepřeberné možnosti.
Souhlasím s autorkou, co se týče vděčnosti, otevřenosti a celkově pocitu, ze díky téhle práci máte pocit nekonečně dlouhých prázdnin! Ovšem vykoupených fyzickou i psychickou únavou, jet lag a osamělostí v různých koutech světa. Ja měla to štěstí, že jsem zde našla svou životní lásku a ani po 8 letech bych neměnila.
Jen doufám, že další knížky bývalých letušek už vycházet nebudou. Přeci jen toho bylo dost. A když už, tak uchopené úplně jinak a neotřele.

14.02.2021 3 z 5

Americký deník Americký deník Jana Ciglerová

Objektivně napsaná kniha o životě v USA. Nikoho nesoudí, férové srovnání s ČR a dle mého názoru a zkušeností pravdivě popsané zkušenosti.

10.02.2021 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Četlo se to hezky, oceňuji zajímavé nevšední téma. Ale trošku typický "american dream", který je na můj vkus moc přeslazený. Slečna, která nikdy nechodila na ZŠ ani SŠ, nemá dostatek finančních prostředků, zázrakem vystuduje Cambridge, Harvard a dokonce i doktorát. Protože se do toho prostě po americku obula :-). Věřím v uskutečňování svých snů, "everything is possible" ale buď má americký školní systém nějaké skulinky nebo v tom sehrálo roli ještě něco jiného, ale tohle mi prostě nesedělo.

04.02.2021 3 z 5

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Po dlouhé době návrat ke klasice, díky jedné skupince #klasikomilove. Trochu jsem se obávala, protože od střední školy jsem v podstatě žádnou klasickou literaturu nepřečetla (a že je to pár let :). Ale tohle mi vyloženě sedlo! Krásně se to četlo, skvěle vystižena psychologie hlavního hrdiny. Kdo nečetl, určitě doporučuju. Takže na rozjezd parádní. Těším se na další knihy, které se mi dostanou pod ruku v ramci klasického čtení.

10.01.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Začátek roku a já přečetla tenhle skvost. Tenhle rok ji asi již nic nepřekoná...

05.01.2021 5 z 5

Pořádek v pokoji, pokoj v duši Pořádek v pokoji, pokoj v duši Gretchen Rubin

Fajn knížečka o tom, jak udržovat pořádek. Několik zajímavých tipů, ale nic převratného.

01.01.2021 3 z 5

Jak nezemřít Jak nezemřít Michael Greger

Bible pro každého, kdo se zajímá o zdravou stravu.

27.12.2020 5 z 5

Nečekaná dobrodružství sester Šergilových Nečekaná dobrodružství sester Šergilových Balli Kaur Jaswal

Krásně se to četlo, Indie popsaná výborně a vztahy také.

16.12.2020 5 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Za navození vánoční atmosféry (a obálku) 5 hvězdiček, zbytek hodně předvídatelný. Ale jak jinak, to se dalo čekat.

06.12.2020 3 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Takové hezké, jednoduché čtení. Příběh mě bavil a oprášil části nedávné historie.

01.12.2020 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Výborný a Zuzana Dostálová je prostě jedna z nejlepších českých spisovatelek. Tak objektivně popsáno, bez příkras, ale ne depresivní. Reálný.

26.11.2020 5 z 5