Nečekaná dobrodružství sester Šergilových

Rádžní, Džesmín, Širín, tři sestry paňdžábského původu narozené v Británii, sice vyrůstaly spolu, ale nikdy si nebyly zvlášť blízké. Jak by taky mohly, když jedna je puntičkářská učitelka, druhá se touží stát herečkou a třetí se provdala za velice bohatého muže, s nímž žije život jako z obrázkového katalogu? Na smrtelné posteli ale vysloví jejich matka poslední přání: všechny tři mají společně vykonat pouť na posvátné místo v Indii a rozprášit tam její popel. Na cestu, kterou žádná ze sester nechce podniknout, si vezou i bolestná tajemství, jež budou muset být předtím, než dospějí k cíli, odhalena. Kniha je příběhem o síle rodiny a lásky a o odvaze, která se v nás rodí, když nakonec staneme tváří v tvář rozhodnutí, před nímž jsme dlouho utíkali. „Autorka nabízí neotřelý pohled na nespočet dobře známých témat o složitých otázkách ženství, imigrace a smutku. Zkoumá rodinné vztahy a minulost s elegancí, humorem a citem.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439608/big_necekana-dobrodruzstvi-sester-sherg-OkN-439608.jpg 3.533

Vydáno: , Argo

The Unlikely Adventures of the Shergill Sisters, 2019

Kniha Nečekaná dobrodružství sester Šergilových

Manifest blech

Milé povídání o osudech sester a poměrech žen v Indii.

Bustedka

Námět super, provedení za mě trochu slabší. Nějak jsem se nemohla začíst. Možná to bylo tím, že mi sympatická nepřišla ani jedna ze sester.
Jako bonus se ale můžete při čtení nadýchat trochu té Indie. Především toho, jak moc si "váží" žen.

emilieselden
13.08.2021

Nic extra. Ani jako odpočinkové čtení mě to moc nebavilo. Sestry se mi pletly. Pořád jsem nevěděla, která je která. Jen posledních 50 stránek se něco dělo. Jinak nuda.

Hema
02.01.2021odpad!

Nuda, nuda, nuda!

reddwarf358
01.01.2021

Možná je to čtení pro ženy (fuj,jsem to ale gendrově nekorektní),ale mně se to líbilo. Tři sestry,které by k sobě nenašly cestu,kdyby jim neumřela máma a nenaplánovala jim výlet do Indie.

Stani95
16.12.2020

Krásně se to četlo, Indie popsaná výborně a vztahy také.

eiramka
09.12.2020

Tři sestry se vydají na cestu do Indie, země svých předků, aby splnily poslední přání své matky. Na tuto pouť se nevydávají příliš nadšeně, nejsou si moc blízké - život každé z nich se odvíjel rozdílně a dětská blízkost se již dávno vytratila. Postupně se před námi odhalují motivy a osudy jednotlivých sester, pouť po Indii jako terapie naordinovaná zemřelou matkou nese svoje ovoce. Tohle nebylo vůbec špatné a četlo se to výtečně!

Agatha84
19.11.2020

V pozadí bylo možné vytušit spoustu existenciálních, závažných témat, která však byla bohužel přebyta poměrně balastu plným příběhem. Škoda.