Stani95 Stani95 komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Líbilo se mi, že knížka měla od začátku spád, čtení mě chytlo a musela jsem ji přečíst během dvou dnů. Hvězdička dolů za konec, který mi přišel zbytečný.

25.03.2020 4 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Prvotina od české autorky, super se četlo. Jen konec mi přišel trochu useknutý.

05.03.2020 4 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Je to milá knížka a ráda čtu české autory, ale tento příběh mě bohužel moc nenadchl. Ze začátku zajímavý začátek, ale za polovinou jsem se musela nutit knížku dočítat. Na můj vkus velmi naivně vykreslené postavy. Vhodnější pro náctileté čtenářky.

22.02.2020 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

První knížka od Třeštíkové, která se mi líbila. Příjemná oddechovka. Příběh nic extra, ale vylíčení života na vesnici a vztahy mezi lidmi dobře vykresleny i pobavily.

10.02.2020 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Přečteno jedním dechem. Krásná a smutná knížka o lidském utrpení, podle historických událostí.

05.02.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Předvídatelný příběh, který mě bohužel nezaujal a dočítala jsem jen kvůli tomu, že knížka je krátká. Alespoň to bylo čtivé.

22.01.2020 2 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Skvělá kniha, která se četla jedním dechem. Nemám ráda otevřené konce, ale tady mi to vyloženě sedělo. Z předchozí knihy autorky Houbařka jsem nebyla moc nadšená, ale Rekonstrukce za mě rozhodně ano.

16.01.2020 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Dobře zvolená kniha na začátek roku, nezklamala! Dvě dějové linky, které jsou obě napínavé a nechtěla jsem přestat číst. Uvítala jsem epilog, kde autorka na konci knihy popisuje, co bylo podle historické skutečnosti. Akorát některým pasážím jsem hůře uvěřila, proto hvězdička dolů.

10.01.2020 4 z 5

Příjemná knížka, která potěší a pohladí na duši. Rychle se četla. Neurazí, nenadchne.

21.12.2019 3 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Knížka se četla svižně a nechtěla jsem jí odložit. Ráda čtu knihy s touto tématikou. Nicméně tato nepatří mezi moje top oblíbené, jelikož mi chybělo lepší vykreslení postav a závěr byl na můj vkus dost najivní.

05.12.2019 3 z 5

Vyšlapaná čára Vyšlapaná čára Sara Baume

Netypická knížka, která mě zaujala velmi konkrétními popisy a vnitřními pocity. Určitě ne pro každého. Bylo to fajn k zamyšlení, ale teď je zase čas na jiný druh četby.

29.11.2019 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Moc se mi líbí styl psaní této české autorky. Bylo to opravdu ze života a nemocniční prostředí bylo popsáno velmi autenticky. Nechtěla jsem knihu odložit.

18.11.2019 5 z 5

Bohužel plné vulgarismů a pousmála jsem se asi jednou. Autorka ať raději zůstane u svého blogu a do dalších knih se nepouští. Některé situace velmi nadnesené, nebo naopak špatně vykreslené (a to vím co se snažila popsat :). Trošku z toho mám pocit pouze snahu o získaní popularity. Pokud někoho zajímá opravdu popis této práce, výcvik a průbeh letů doporučuji knížku Veronika v Dubaji. Ta je napsaná na mnohem vyšší urovni.

10.11.2019 2 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Nejsem velký fanda detektivek, ale musím říct, že toto mě bavilo. Ze začátku žádný velký rozjezd, ale od poloviny jsem nechtěla přestat číst.

08.11.2019 4 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Krásně popsaný životní příběh z lidského pohledu.

24.10.2019 4 z 5

Jihoafrická republika Jihoafrická republika Alexandr Zimák

Stručný ale výstižný popis historie JAR, zajímavé.

05.10.2019 5 z 5

Dějiny Austrálie Dějiny Austrálie Geoffrey Blainey

Velmi čtivá knížka o historii Austrálie, srozumitelně vysvětleno.

20.09.2019 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

První z mých horových knížek, co jsem přečetla a musím říct, že v některých momentech jsem se opravdu bála číst v noci :). Jen mi ten prostředek/konec přišel trochu jak z amerického filmu, ale tak to má asi být. Já jsem moc velký realista na horory. Každopádně knížka se četla hezky.

15.09.2019 4 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Hezky se to četlo, zajímavá pasáž z návštěvy porodnice. Jen mi tam chybělo víc “citu” např. proč Veronice imponuje japonský muž apod. A nějak jsem nepocítila vyjádřeni lásky Veroniky k manželovi ani k Japonsku.

02.09.2019 4 z 5

Jak se navždy zbavit paniky, úzkosti a strachu Jak se navždy zbavit paniky, úzkosti a strachu Klaus Bernhardt

Velmi čtivě a srozumitelně napsana knížka.

28.08.2019 5 z 5