Stani95 Stani95 komentáře u knih

Běsa Běsa Dita Táborská

Asi jsem divna, ale knizka me moc nechytla. Hrozne jsem se na ni tesila, po vsech tech pozitivnich recenzich. Kdyz uz, tak radeji Malinka. Urcite se mi libi, jak autorka pise. Je to jedna z nejlepsich ceskych na soucasne scene. Souhlasim, ze nektere pasaze byly popsany velmi verohodne. Ale me nesedl dej. Od pulky knihy jsem se zacala trochu ztracet v postavach. Nepochopila jsem, jak se Sabina/Bela dostala k drogam. Opravdu za to muze jeden vylet Slovensko? Jakto, ze Sabina se z drog dostala? Nelibila se mi postava Majky, ktera sice tvrdila, ze dcery miluje, ale nechtela pomoci ani jedne. Sabina me vylozene rozcilovala. Opravdu si pozvete, i kdyz byvaleho kamarada ze skoly, do baraku, kde mate manzela a deti, a ulozite ho do postele sveho syna. A touzite ho svest, i kdyz cela rodina je doma?! A ten zaver mi taky vubec nesedl.

25.02.2019 3 z 5

Dějiny Jižní Afriky Dějiny Jižní Afriky Otakar Hulec

Krasne popsana cela historie, hodne mi pomohlo objasnit celou situaci v Jihoafricke republice.

18.02.2019 5 z 5

Anna Sacher a její hotel Anna Sacher a její hotel Monika Czernin

Mam rada knizky o historii, takze tato se mi libila. Ale je to spise vseobecne, o zivote ve Vidni. Je zde zmineno hodne osobnosti, ve kterych se clovek muze ztracet.

14.02.2019 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moc hezky vykreslene rodinne vazby. Knizka se cetla sama. Jen me trochu zklamal zaver.

10.02.2019 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Krasny pribeh, samozrejme velmi hluboky. Libil se mi styl, kterym autorka knihu napsala.

05.02.2019 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Asi jsem divna, ale knizka me trochu zklamala. Slysela jsem na ni plno pozitivnich ohlasu a asi jsem cekala vic. Jako krasne se cetla a pokud ji radime do kategorie “zenske romany” tak patri mezi ty na vyssi urovni. Svet cirkusu byl popsan dokonale a opravdu jsem mela husi kuzi pri nekterych situacich. Zaverecne propojeni, kdy jsme se dozvedeli celou pravdu se mi take libilo. Co mi ale nesedelo, ze by opravdu nekteri rodice veznili vlastni dceru v dome. Ano, matka mohla projit velmi silnym psychickym sokem, ale ze se k tomu prida i vlastni otec. A ten zaver mi prisel trochu utnuty. Ze by se ji znova po x letech ujali? To mi prislo nerealne.

16.01.2019 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Pro me nejlepsi kniha. Krasny styl, cetlo se to lehce a pribeh genialni!

16.01.2019 5 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Moc se mi libil autorcin styl psani - kratke, prime. Za dva dny precteno, velmi hluboke emoce.

13.01.2019 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Prekvapujici, jak zhyrala spolecnost byla na pocatku 19. stoleti ci jaka existovala bujna fantazie. Nektere i vtipne momenty, nicmene je to ciste pornograficky material :)

11.01.2019 3 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Roman od ceske autorky, ktery me prijemne prekvapil. Kniha se mi libila, nektere pasaze (porod) byly popsany velmi verohodne. Celkovy styl autorky se mi libi a nemohla jsem knizku odlozit. Tesim se na Běsu.

11.01.2019 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Libilo se mi vykresleni hygge kavarny a veskery dej okolo. Dejova linka me bohuzel tak nezaujala, nejsem na tyto prilis sladke nerealne pribehy. Ale jako oddychove cteni to urcite splnilo svuj ucel.

02.01.2019 3 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Po vsech tech pozitivnich ohlasech, jsem se k ni konecne dostala. Ale cekala jsem nejak tak vic. Jako cetla se lehce a libily se mi pomerne kratke kapitoly. Zejmena zacatek se dle meho nazoru vubec nerozbihal a uz jsem chtela knihu odlozit. Potom se mi trochu pletla jmena vsech zucastnenych. Libi se mi styl, jakym autorka pise. Jeste dam sanci druhemu dilu.

01.01.2019 3 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Me se kniha proste dotkla a ackoli nekdo rika, ze byla dost predvidatelna (coz je castecne pravda) me se proste libila. Celkove pojeti i jazyk. Precetla jsem jednim dechem.

25.12.2018 5 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Opravdu povedene prvni dilo tak mlade ceske autorky.

24.12.2018 4 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Velmi se me kniha dotkla a byla jsem z ni nadsena. Stoji za to, si vypsat nejake poznamky.

17.12.2018 5 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Chtěla jsem si přečíst něco od této jihokorejské autorky. Velmi specifický styl a popsaná korejská společnost. Kniha se dobře četla.

17.12.2018 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Na knihu jsem se velmi tesila podle kladnych recenzi a take podle oceneni, ktere vyhrala. Ale jsem zklamana. Po literarni strance je kniha krasna, to ano, cte se lehce. Ale ten dej me proste nechytl. Ze zacatku me to jeste bavilo, ale od poloviny dal jsem se premahala knihu docist. Velky problem pro me byla hlavni hrdinka Hanka, ktera mi neskutecne lezla na nervy. Nejvice kdyz stale bojovala, jeji tvrdohlavost, neschopnost komunikace a jeji snaha se stale vmesovat mezi vztahy ostatnich. Autor ji vykreslil jako chytrou, schopnou a pracovitou slecnu. Vystudovala vysokou skolu, umela cizi jazyky, ale do prace chodit nechtela. Pouze si chtela poridit dite, s partnerem, ktereho uplne znechutila svym sobectvim. Prostredi vesnice bylo fajn, je dobre, ze autor zakomponoval problemy vesnice, elektrarny apod. Na jedne takove jsem travila kazde prazdniny u babicky. Ale co mi nesedelo, jsou proste malo propracovane postavy. Napr. Dedina od Petry Dvorakove na me zapusobila mnohem vic.

02.12.2018 2 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Pozitivni knizka o zazitcich mladeho paru. Anie znam z Instagramu, je spise zajimave, jak si z “nic nedelani” nekdo dokaze udelat reklamu. V knizce se opakuji myslenky ze znamych motivacnich knih. Je to spise odlehcena brozurka pro nactilete. Slecna je urcite kreativni a nadana, at pokracuje ve svem blogu a ostatnim. Ale psani knizek radeji ne.

26.11.2018 2 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Velmi silny pribeh. Libilo se mi, ze se osudy 3 hlavnich hrdinu pozdeji propojily a kniha je vypravena z ruznych pohledu. Jednu hvezdicku dolu davam za to, ze se dej v prvni polovine odehrava pomaleji a od druhe pulky mam pocit, ze zaverecna cast pusobi trochu uspechane, coz je skoda.

26.11.2018 4 z 5

Zajimave pojata knizka. Slysela jsem plno pozitivnich ohlasu, tak proto jsem se rozhodla ji precist. Zacatek, az vlastne do poloviny knihy se mi velmi libil, zajimam se o Jihoafrickou republiku, takze tema jsem uvitala a zaroven se i nekolikrat zasmala. Se zaverem knihy mi prichazejici konec prisel trosku slabsi.

20.11.2018 4 z 5