Lady Fuckingham

Koupit

Lady Fuckingham je pornografické dílo, za jejíhož autora je označován Oscar Wilde. Wilde měl povídku údajně napsat jako svou prozaickou prvotinu pod pseudonymem Sebastian Melmoth. Povídka vyšla v časopise The Pearl, A Magazine of Facetiae and Voluptuous Reading (v předmluvě českého překladu místo 'Magazine' psáno 'Journal'), který skutečně vycházel v letech 1879 až 1880, na pokračování pod názvem Lady Pokingham....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3636/big_lady-fuckingham-tFh-3636.png 3.21711
Literatura světová, Novely, Erotika

Vydáno: , Cesty

Lady Pokingham

Kniha Lady Fuckingham

yellow

Upřímně, čekala jsem víc. Pokud odhlédnu od období, kdy dílo vzniklo, tak je to prostě jenom další nepříliš povedené PWP, kterým se autor snaží šokovat. Minimálně zpočátku se čtenář ztrácí v množství jmen a kdo s kým a chvílemi jsem měla dojem, že v tom má pěkný guláš i samotný autor.
Dnes jsou podobných děl lepší či horší kvality na internetu tisíce a toto od nich odlišuje pouze období vzniku, které je jednou za dvou věcí, které dělají tuto knihu zajímavou. Doopravdy mě překvapuje, že v období viktoriánské Anglie bylo něco takového publikováno. Druhou zajímavostí je pak neznámý autor. Můžeme se jenom dohadovat, zda je autorem Wilde, nebo ne.

marrie5227

V mém vlastním hodnotícím systému jsem knize udělila 90%.
Že se chystám na knihu pobuřující tehdejší společnost, jsem věděla, ale zdála se mi velmi vulgární i na dnešní dobu.
Pominula jsem jisté věkové rozdíly či praktiky, u kterých jsem se ne jednou červenala!
Avšak kniha splnila má očekávání a jsem ráda, že jsem ji zařadila do své klasické knihovny, protože i to k tomu patří.
Považuji ji i dnes za velmi aktuální a myslím že autor/autorka tehdy moc dobře věděli co dělají!

Allys

Čakala som literatúru hraničiacu s pornom. Nepovažujem sa za prudérnu osobu, ale odpaňovanie 12ročnej dievčiny mi vzrušujúce neprišlo. Niektoré postavy šli aj neskôr po mladších ľuďoch a vety typu, poď si mi sadnúť na klin, pôjdeme spolu do postieľky a dáme si pusinku zneli, akoby ich hovoril starý úchyl a nie žena.
V podstate väčšina deja bola o swingersparty z prostredia šlachticov a smotánky vtedajšej doby v rôznych zostavách, niektoré boli naozaj kreatívne. Bola som milo prekvapená, koľko paničiek malo v kabinetoch rôzne sexuálne pomôcky :-) Čo bolo taktiež zaujímavé, že nikto neriešil ochranu a žiadna žena neotehotnela :-D
Vo viktoriánskych časoch musel byť takýto príbeh poburujúci, v dnešnej dobe mi šokujúci nepríde, avšak pre mňa je vzrušujúcejšie si pozrieť film zo súčasnosti.

JessieEx

Jsem ráda, že jsem si tuhle krátkou knížku přečetla. Rozhodně jsem nečekala, že bude takhle přímočará a odvážná, ale spíš mě to příjemně překvapilo.
Místy bavila, místy nudila, ale čtení nelituju :)

cerna7151

Po knize jsem sáhla kvůli čtenářské výzvě, ale hodnocení je pro mě těžké... Přečteno, nikdy více už ji číst nebudu a doporučovat asi taky ne.

Havrnka

Na svou dobu kniha s odvážným námětem. Až s podivem, že v puritánské zemi jako je Anglie vůbec vyšla.

Vendy1993

Jako musím říct že takovou knihu jsem ještě nečetla...ani 50 odstínů není takové jako toto...ale to jak často se tam odehrává sex je spíš na škodu, ačkoliv jinak je to velmi dobře napsané.

Sova15

No, co dodat, když v komentářích bylo vše napsáno. Stále jsem váhala s výběrem knihy do bodu výzvy - Kniha vydaná víc jak před 100 lety. A tahle kniha byla opravdu výzva. Že by opravdu něco takového napsal Oscar Wilde? Ale konečně proč ne? Spíše se divím, že toto dílko vycházelo ve staré Anglii na pokračování. Je dobře, že neznali cenzuru.
Knížka mě šokovala, pobavila, zkrátila chvíle marodění. A tak to má být,