Deník japonské manželky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když se Veronika poprvé seznámila se spolužákem z Japonska, neměla ani tušení, že se do něj zamiluje a za několik let s ním odletí do Tokia, kde mu porodí syna a začne žít jako skutečná Japonka. Čeká ji celá řada výzev, aby zapadla nejen do odlišného kulturního prostředí, ale hlavně do své nové rodiny: koupat se nahá v lázních s tchyní, tradiční japonský pohřeb dědečka, kluzké knedlíčky „moči“ a práce v japonském obchodě. Zvládne být i přes všechny překážky opravdovou japonskou manželkou? K večeři nám máma udělala specialitku. Rozmočený rýžový žoužel moči v polévce. Zase mi to připadá na hranici poživatelnosti, ale co bych neudělala pro naše budoucí vztahy. Takže do sebe tu žužlavinu statečně soukám. Když už to mám skoro za sebou, dozvím se, že na to občas starší lidé umírají. Prý to pořádně nespolknou a zadusí se. Ale maminka má i osobní historku: „Jednou jsme tu měli na výměně studenta z Ruska. Taky jsem mu uvařila tohle jídlo, ale vůbec to nechtěl a říkal, že to nejde sníst. A vidíš, ty jsi to snědla jako nic. Tak to asi nebude tak špatné, jak mi tvrdil on.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367551/denik-japonske-manzelky-Gpv-367551.jpg 4295
Žánr
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (103)

Kniha Deník japonské manželky

Přidat komentář
Aliii
23. června

Autorka má můj obdiv, že se provdala do Japonska a zvládla se začlenit do tak rozdílné kultury. Její postřehy byly většinou zajímavé a týkaly se běžného života, kterému se turista jen těžko přiblíží.
Neseděla mi však osobnost autorky - některé popisy mi připadaly dost sebestředné, povýšené a až přehnaně kritické. Také mi přišlo škoda, že z Ameriky a Francie nebylo v deníku popsáno nic.
Hvězdička navíc za manželovy příspěvky a japonský (a mužský) pohled na situace.

petulasmidova
17. června

Já osobně jsem od toho čekala trochu víc, nějaký zvrat, ale četlo se to dobře.


orinka3
14. června

Citově ploché, studené čtení. Jakoby ho psala autistka. Těšila jsem se na barvité popisy japonského prostředí, místo toho jen úsečné věty, nespokojenost, strohé odstavce. Více kritiky, než obdivu. Vlastně se divím, proč to všecko?

čtenářka86
02. května

Hezké, čtivé a příjemné čtení pro ženy.

bararich8
09. dubna

Zajímavá sonda do japonského života českýma očima. Jelikož plánuji cestu do Japonska, beru tuto knihu i jako průvodce do různých zvyklostí a odlišností. A nepřijde mi, jak tu někdo zmiňoval, že by spisovatelka hanila Česko a vyzdvihovala Japonsko. Je to fifty fifty, docela objektivně. :)

katarina4591
30. března

Čtivý deník o česko-japonském manželství, který čtenáři popíše některé detaily ze života na ostrově vycházejícího slunce z pohledu středoevropanky. Mám radost že proti slovenské alternativě, dopadlo toto manželství zdárně a ukázalo že i lidé tak rozdílných kultur spolu dokážou žít. I když věřím, že k tomu bylo potřeba mnoho trpělivosti, empatie a odvahy.

veverka@ořech
29. března

Příjemná oddechovka. Čte se rychle a lehce. Deníková forma se mi líbila. Ocenila bych , kdyby se autorka o popisovaných tématech více rozepsala. Snad nejzajímavější část je ta, v níž popisuje práci v obchodě.

daja51
24. března

Docela příjemné a zajímavé čtení - srovnání dvou kultur očima Kóta a Veroniky .

1

Doporučujeme

Ženu ani květinou...
Ženu ani květinou...
Pán hor 1
Pán hor 1
Otcomilky
Otcomilky
Kudlanka bezbožná
Kudlanka bezbožná