SmisekIvuska SmisekIvuska komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha je hodně čtivě napsaná. Nečekala jsem od ní nic a i díky tomu si myslím, že se mi tak líbila. Velmi ráda si přečtu i další díly.

19.04.2024 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

I kdyz jsou jiné její knihy o trošku lepší, přesto to bylo příjemné čtení, protože je to oblíbená autorka. Líbí se mi, že její knížky jsou o životě, o lidech a jejich příbězích a jsou psané poutavě.

02.12.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Její knížky mám moc ráda. A tento pohled, co by kdyby,.... mráz po zádech mi chodil, když jsem si uvědomila, jak to mohlo dopadnout. Skvěle napsané!

25.10.2021 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Další povedená knížka. To proplétání doby a zjišťování, jak to vlastně bylo, se mi moc líbilo. Příběh Sophie byl silnější než Liv, ale je to dáno i tou dobou a tím, co se odehrávalo. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout a musela číst dál, abych zjistila, jak to vlastně dopadne :-)

12.09.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Knihy autorky mám moc ráda. Vždy si najde silné téma. I u této knihy to tak je. Ale musím říct, že pro mě tato není ta "wau" kniha. Nevím co, ale něco mi na ní vadilo.

12.04.2024 3 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Autor má styl psaní, který opravdu ne všem sedne. Začátek knihy byl rozpačitý, ale pak to nabralo rychlost a musíte číst a číst,.... Kniha má vtip, ale přesto vás donutí se i zamyslet. Za mě palec nahoru a těším se na další jeho knihy :-)

08.01.2022 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Jojo je autorka, která umí. Knížka je úžasná a tím, že se opírá o téma, které je podle skutečných událostí, tak jí to dalo na čtivosti. Za mě velký palec nahoru :-)

10.02.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Autorka, která umí psát úplně "obyčejně" a přesto je knížka dokonalá. Nelze ji odložit a chcete vědět, co bude dál. Znovu kniha, která se četla opravdu příjemně a zase zanechala věci na přemýšlení...

05.04.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knih na toto téma bylo napsáno hodně, ale málokterá je napsána z pohledu více osob v rodině. Díky tomu je jiná a psaná velmi čtivě. Za mě top knížka na toto téma.

06.01.2019 5 z 5

Čekání na spoušť Čekání na spoušť Lidmila Kábrtová

Wau! Nečekala jsem, že ty příběhy budou tak propojené. Knížka je možná strohá, ale za mě to stačilo, popisování "omáčky" kolem, by knížku zbytečně natahovalo. Je to taky knížka, kterou když vezmete do ruky, tak ji za jeden den přečtete, protože prostě musíte :-)

10.01.2022 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Knížka byla čtivá a moc se mi líbila. Jak málo stačí, aby se lidem změnil život... Možná byl konec předvídatelný, ale osobně mi to nevadilo. Moc se mi líbí, že autorka nejede pořád ve stejných kolejích, ale bere si nové věci na další knihy :-)

02.05.2021 5 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Lanczovky - knížky, na kterých jsem vyrůstala. A na tuto novinku jsem se těšila. Je to jak vracet se domů - člověk to zná (styl psaní) a těší se. Knížka nezklamala a doufám, že časem bude něco dalšího :-)

03.07.2019 5 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Její styl psaní mi sedí, proto i tato kniha byla volbou na jistotu. Mám ráda knihy, které jsou částečně psané podle skutečnosti. Asi bych trošku vytkla konec, který mi přišel až moc useknutý z doby do doby, ale jinak zase moc příjemné čtení :-)

18.02.2024 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Znovu super oddechovka a přišla mi o maličko lepší,než první díl. Možná to bylo i tím,že už jsem veděla,jaký styl humoru mě čeká.

30.04.2019 4 z 5

Knížka na zamyšlení. Kéž by všichni jednou měli někoho, kdo jim pokaždé poví jejich příběh znovu a znovu....

11.03.2019 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Příjemné oddechové čtení, které je možná předvídatelné, ale přesto nezklame :-)

08.01.2022 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Ze začátku to bylo trošku zmatené, ale to jen díky vyprávění pohádek. Až se člověk začetl, to v něm nechalo stopu. Ano, autor píše jiným stylem, ale za mě super knížka, která stojí za přečtení a zamyslení nad tím, co chceme, aby po nás zůstalo a jak si nás budou pamatovat ostatní :-)

26.01.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Super, úžasná knížka. Člověk se zasměje, zapřemýšlí, pustí slzu a dokonalé je, že do konce nepozná, jak to skončí. Za mě palec nahoru, moc prima počteníčko :-)

21.06.2015 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

V poslední době narážím na knihy,které mě svým začátkem nijak neokouzli. Naštěstí mám pravidlo, že knihy dočítám a o to příjemnější je pak pocit, když vás knížka vtáhne do děje a prostě musíte číst. Mám ráda knihy dle skutečných událostí, které jsou sepsány příběhem a tu se to moc povedlo. Jen ta "pachuť" z toho, že to není jen vymyšlené, ale opravdu se to přihodilo tolika dětem a rodičům, je velká. Knihu určitě doporučuji.

28.01.2022 4 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

První setkání s touto autorkou a musím uznat, že umí. Příběh je super napsaný a do konce jsem přemýšlela, jak to asi dopadne. Konec opravdu překvapil a tím mě asi i nadchla celá kniha, že nebylo hned jasné, jak to bude. A prolínání příběhu z různých dob se mi taky moc líbilo. Určitě to není poslední knížka od autorky, kterou si přečtu :-)

10.06.2021 5 z 5