simona g. simona g. komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná, krátká, milá, moudrá, čtivá, jedna z mála knih, ke které se člověk rád vrátí opakovaně a čte ji znovu a znovu rád...

27.12.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Jedním dechem. Síla, jak stará kniha je, a jak aktuální je zároveň...masakr. Mi se hodně líbila, vážně hodně, mnohem víc než 1984. Rozhodně je nad čím přemýšlet...

28.09.2021 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Klevisová a Bergman série mě prostě baví. Pohodové a lehce napínavé čtení, jako u všech předchozích knih této série. Nemohla jsem tedy vynechat ani tuhle knihu a ještě že :). Bavila, líbila se, fajn se četla. Spokojenost, doporučuji.

22.05.2023 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

No tak to teda bylo něco... Dočteno. Během čtení párkrát nuceně odloženo, ne proto, že by kniha nebavila, ale pro tu sílu, kterou v ní najdete na mnoha místech. Masakr knížka...tak silná a jemná zároveň, tak plná zla a přitom i víry, psaná neuvěřitelně citlivě, byť na téma, které je převážně o necitlivých tragédiích... Jako, já vlastně ani nějak nevím, co víc psát, snad jen to, že by měla být povinnou literaturou, pro ten obsah, pro to nezapomění. Tahle kniha vám pohne duší i srdcem a ačkoliv nejsem knižní plačka, tady jsem měla jooo co dělat, tohle nejde ustát. Neuvěřitelná. A strašné je, že v mnoha ohledech skutečná... Každopádně doporučuji si přečíst.

08.04.2024 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Boží! Fičák jak hrom, perfektní, napínavá, skvěle vygradovaná, SUPER!!! Když už jsem ji musela odložit, hned jsem se těšila na to, až se ke knize zase vrátím. Je noc a já jdu hned na Pátou oběť, autorovu další knihu. A těším se :). Doporučuji!!!

23.03.2021 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Milá knížka, krátké a opravdu milé čtení, jsem ráda, že mě k ní výzva přivedla.

14.09.2023 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Saturnin je prostě unikát. Byť musím přiznat, že film se mi líbil víc, než kniha, což se stává velmi zřídka.

03.03.2023 4 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Perfektní! Neuvěřitelně napínavé! Fajne jak hrom! Určitě doporučuji si přečíst, bomba thriller! Jdu hned sondovat další knihy ze série. Parádní knížka!!!

06.01.2023 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Klevisová, pro mne asi top česká autorka. Její knihy mě hodně baví, dávám jedenáct hvězdiček z deseti!!! I tato kniha byla jednoduše parádní, četla se jako po másle, píše hladce, zajímavě, zápletky jsou supr vymyšlené, vždy kupa zvratů... krásně se to čte, hned beru do ruky poslední knihu (krom té úplně nejvíc nové), kterou jsem ještě nečetla. A těším se na další průlet dobrou knihou :).

12.09.2021 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Pecka! Třetí mnou čtená kniha této autorky a rozhodně ne poslední. Skvěle napsáno, opět, napětí a překvapení až do konce, opět, perfektní kniha, opět. DOPORUČUJI!!!

06.03.2020 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Hodně zajímavá kniha, rozhodně fest zajímavý nápad/téma. Protkáno citáty a myšlenkami, které stopro sednou (jednou za čas) do životů nás všech. Skvěle se četla, určitě doporučuji!

28.12.2023 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Nádherná kniha. Víc o ní snad ani psát nechci, jen to, že doslova pohladila, úžasně se četla a zaslouží si dvojnásobek hvězd. Nádherná.

10.08.2022 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Pořád zpracovávám... Dobrá kniha, po dočtení hlava plná zvláštních pocitů. Místy trochu moc filosofických pasáží (zbytečně dlouhých a rozvleklých), ale to maže zbytek knihy, ta to dorovná a překvapí. Nooo, docela síla je to...

04.08.2021 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Další Carter, další supr napínavé čtení. Kdo miluje knihy plné napětí a děj, který letí, neudělá chybu, když si Cartera přečte. Já teď dolouskala tuhle a vím, že není poslední od něj, už se těším na další :). Doporučuji!!!

10.07.2021 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Tak, dočten i třetí díl. Knížka se opět moc dobře četla, jako obě předchozí, takže jakmile to půjde, hmátnu po další. Za mě možná nejslabší z těch tří. ALE - není špatná, to neeee!!! Zápletka super, vše fajn, jen možná méně popisů toho vztahového materiálu mezi hlavními hrdiny, tam mi to někdy přišlo kapku moc už růžové.... až na....nic, mlčím, konec nespoilnu. Rozhodně mě tato autorka baví.

12.08.2023 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Jedním dechem... Nádherný příběh, úžasná kniha, kdybych mohla, dám hvězdiček minimálně jednou tolik.

05.07.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherná, úžasná, milá, krásná, smutná i bolavá... už dlouho jsem nečetla tak krásnou záležitost, rozhodně doporučuji velmi.

02.05.2022 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Výborná, napínavá, čtivá, s nápadem... tuhle autorku jsem si oblíbila a zatím s jejími knihami nešlápla vedle :). Už teď se těším na další!!! Super čtení!!!

13.08.2021 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Četlo se mi to velmi dobře. Téma je teda brutální, za mě, ale kniha je dobře zpracovaná, děj letí, ne vše co se stalo jsem očekávala, takže i nějaká překvapení a zvraty nastaly, rozhodně jdu na druhý díl .

05.01.2024 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Skvělá, úžasná a boží detektivka, autorka, knížka! Paráda! Mažu shánět třetí díl!!!

24.07.2023 5 z 5