Simix.š Simix.š komentáře u knih

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Překvapuje mě, že kniha nemá žádné poutavé marketingové označení jako "strhující, dechberoucí, nervydrásající, brutální" atd ani "bestseller" ... Možná proto, že to prostě nepotřebuje. Je lepší, než všechny ty bestsellery (s dobrým marketingem) v poslední době (Černooké Zuzany, Snaž se nedýchat, a stovky jim podobných), dohromady. Přečetla jsem si ji dle vysokého hodnocení tady na DK a rozhodně v sérii budu pokračovat. Postavy hlavních vyšetřovatelů jsou mi sympatické, příběh byl super, čtivý, napínavý, originální a těším se na další díly. Nepřišlo mi to tak hrozně brutální, jak tu zmiňují některé komentáře. Vyrostla jsem na Kingovkách, kde se teda morbidnostmi nešetří, takže možná proto mi toto nepříšlo nijak hrozné :D
Fakt super, přečteno jedním dechem.

24.06.2021 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Nějak se ted roztrhl pytel s těmi seveřany. Nevím, kterým začít, tak mi tuto knihu doporučila sestra, která ji zhltla jedním dechem a měla pravdu. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Příběh je poutavý, ale i depresivní (že jde o malé holčičky) a pastor dostal, co zasloužil. Mia je fajn, sice mě občas její sebelítost a deprese trochu vytáčely, ale nakonec se vzchopila.

18.08.2020 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Na autorčinu prvotinu to byl skvělý výkon, jen tak dál. Příběh se mi líbil, bylo to zas trochu něco jiného, originálního. Děj pořádně zamotaný a hnusy, které sahají hluboko do minulosti a sfér vlivných lidí, tomu bych i vážně věřila, že se opravdu děje. Postava vyšetřovatelky mi byla také sympatická, tak jsem si koupila hned další díl a už se na něj těším.

19.05.2022 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

(SPOILER) Do 3.knihy se mi ani nechce. Děj byl teda správně ulítlý jak se na seveřany patří. Ale to pozadí - příběh hlavních postav - mě už nebaví. Věčně depresivní Mia, která se nemůže rozhodnou, jestli si to teda hodí nebo ne. A opravdu v každém díle v tom musí být zapletený někdo z Munchových nejbližších? Předtím vnučka, ted dcera, kdo to bude ve 3. díle? Exmanželka, Mia nebo dokonce on sám? Nechce se mi to ani zjištovat, přijde mi to trochu přehnané. První díl byl super, toto za ním pokulhává

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

No konečně odpovídající označení na knize - TOP thriller - protože tohle bylo vážně TOP! Ještě lepší než první díl. Velmi poutavý příběh s dobrým, originálním námětem. Do poslední chvíle jsem neměla páru proč ...??? U poslední oběti mi to začalo docházet, když nám dávala Helen nápovědy. Těším se na 3. díl, jen si ho musím prvně sehnat .. :/ Nemáte někdo na půjčení? :D Vrátím za 2 dny :) Tak rychle se totiž tyto knížky čtou.

16.07.2021 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

No, kniha je teda rozhodně lepší než film. Četla jsem ji na brigádě, kde jsem se 12 h denně nudila na recepci a kolegyně ji měla v šuplíku - díky bohu za ty dary. Docela jsem se u ní nasmála. Ty erotické scény mi přišly tak směšné, že mě to nutilo k zamyšlení, jestli autorce něco nechybí nebo je tak hrozně upjatá, že z obyčejného naplácání na zadek dělá hned sadomaso :D No prostě taková erotická moderní popelka, chudá šedá myš a bohatý úchylný princ. Jediné co mě zajímalo, jak to celé dopadne, jestli bude happy end. Ale přečíst další díly mě to opravdu nedonutilo, zas tak zvědavá jsem nebyla :/

14.09.2020 1 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Knihu jsem v půlce odložila, hrozně jsem se nudila. Vůbec jsem se nemohla ponořit do děje i když myšlenka byla dobrá a Brownovy knihy mám ráda.

16.10.2020 2 z 5

Oběť Oběť James Carol

Objevila jsem ji náhodou ve výprodeji, tak jsem ji vzala aniž bych věděla, že je to už 3. díl.
Četla jsem jako první knihu, byla super a pokud je první z nich ještě lepší, tak už se nemůžu dočkat, až si ho přečtu.
Winter je fakt týpek, líbí se mi a Anabel je fakt šílená, ale svým způsobem se jí po tom všem asi nedivím, že jí hráblo a bylo mi jí trošku líto, když ji tam "mučil" zhasnutím lampy.
Byla to po dlouhé době trošku jiná detektivka, než ty severské thrillery a moc mě bavila.

18.08.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Knihu jsem si půjčila od známe právě pro její popularitu a musím říct, že jsem ji zhltla za dvě odpoledne. Začátek byl trochu delší, rodina oběti mi byla nesympatická hned od začátku a vraha jsem neodhalila, než mi na něj sám autor ukázal prstem - musím říct, že jsem byla opravdu překvapená. Erika je celkem fajn (Kate z Kanibala mám asi radši) a těším se, až si přečtu druhý díl s ní.

18.08.2020 4 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

WTF? A kde je to, co píšou na obálce? Čekala jsem nějakou brilantní psychologickou manipulátorku, která je svým super mozkem donutí ji pustit a snad se ještě i udat .... A místo toho holka uměla trochu fyziky a do 5 napočítat. Téma obchodu s miminy dobré, ale knížka nic moc. Nechápu, že jsem si ji koupila, vyhozené peníze.

16.10.2021 1 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Mno film teda bída, kniha je určitě lepší, naštěstí jsem to prvně četla. Dobře se to četlo, mělo to spád a za 2 odpoledne to máte hotovo. Příběh takový lepší průměr, ani neurazí, ani nenadchne.
Ale pro ty, co chtějí potrénovat angličtinu určitě doporučuji v originále, protože je psaný velmi lehkou formou, žádné složité věty (na rozdíl o d Brindzových knih).

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

(SPOILER) Super trilogie, jen tento díl je z nich nejslabší a konec zmatený a překombinovaný. Ale těším se na autorovi další knihy.

Hm, me by hrozně zajímalo, co se stalo s paní Carterovou, že skončila v jezeře? Dyt v 1. díle Bishop řekl, že to byla matka Emory. Ta umřela na raka, takže asi měla řádný pohřeb. Proto nechápu, když na konci tohodle dílů řekl, že policajti identifikovali 1 z mrtvol v jezeře jako Lisu. To jakože mělo zas maskovat nějakou jinou osobu a Kloz ji falešně přiřadil identitu Lisy? Jestli jo proč? Protože Bishop to přece sám řekl Porterovi, kdo Lisa byla. No, ten konec mi v některých pasážích opravdu nedává moc smysl... I to, když vdova po Hillburnovi (nebo jak) schovavala dopis, páč se bála co by jí udělali ti 2 policajti z farmy. Když ti už plavali pár let v jezeře. To jako nevěděla, ze sou mrtví? Jestli to někdo pochopil, budu ráda za vysvětlení

26.08.2021 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Od knih, která má na sobě napsáno STRHUJÍCÍ čekám víc, ale zas tak strhující to nebylo ... Velká reklama a kniha lepší průměr. Je velmi čtivá, ostatně jako všechny knihy Shari. Toto jsem četla až jako 3. knihu, takže si nemůžu pomoct, ale všechny mi přijdou podobné a jak jsem je četla chvíli po sobě, tak mi i trochu splývají a pletou se dohromady .... V jejích knihách si přijdu jak na Wisteria Lane - bohaté předměstí, každý manželský pár má svoje tajemství a každá kniha je jako jedna série Zoufalých manželek (jiný příběh, ale pozadí a postavy okolo jsou v podstatě stejné). Ještě mi na jejich knihách začínají vadit ty překombinované, neurčité a otevřené konce, kdy se něco semele ještě v posledním odstavci a vy budete čekat, že toho vyjde další díl, aby jste se dozvěděli jak to celé dopadne.
Celkové bych t o zhodnotila asi tak, že se kniha rychle a dobře četla, námět už byl všude 100x a konec uzavřela tak, aby si mohl čtenář udělat vlastní pokračování, co asi bylo dál ... Jedno přečtení stačilo a asi to nebude kniha, co mi uvízne v paměti dlouho (už jen proto, že ty její jsou všechny na jedno brdo a budu si je plést).

27.06.2021 2 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Nesbo mánie už mě taky dohnala, tak jsem začala HH sérii. Jako dobrý, některé pasáže byly úplně zbytečné a dlouhé, jen jsem je přelítla očima a přeskočila. Co se mi líbilo, že si Nesbo dal práci a zjistil si i nějaká ta fakta o dané zemi a krmil nás těmito zajímavostmi v průběhu knihy. Ale s koncem nejsem úplně spokojená .... Určitě si přečtu další díly série a jak jsem z komentů pochopila, autor se postupně více rozepisuje a s každým dílem se lepší. Celkově bych dala tak 75-80 %.

20.06.2021

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

(SPOILER) Koupeno na základě vysokého hodnocení DK a nezklamala. Velmi originální, taková jiná detektivka a na autorovu prvotinu je to super.
Ze začátku jsem moc nechápala, o co jde a Bell tomu nepřidával, jeho postava mě nijak neoslovila. Jak se to trochu rozjelo, tak už to nabralo spád a zápletka začala být zajímavá. Bylo fajn si spojovat jednotlivé útržky, které vyšly najevo vždy s dalším hostitelem. Škoda, že nebylo vysvětleno kdo je morový doktor a jeho nadřízení, ale knize to na napětí nebo kvalitě neubírá. Spíš, než kdo zabil Evelyn, mě ale zajímalo, co se stalo před 19 lety - z toho jsem byla hodně překvapená. Konec byl parádní, i když to, že Evelyn je Madeline, bylo jasné už od Rashtona, stejně bylo rozuzlení zajímavé. Těším se na další knihy autora, jestli budou.

14.09.2020 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Za mě nejhorší kniha, kterou jsem zatím četla (v pozitivním smyslu). Ne že bych se vyloženě bála, ale příšlo mi to spiš hnusné a odporné (to od kingovky čekám), když jsem si některé scény představila (popis mrtvolky atd). Prostě to byl King se vším všudy. Musím mrknout na film. Měla jsem z ní takový hnusný pocit a to asi autor chtěl.
Počínání hlavní postavy na konci mi přišlo úplně šílené - i když věděl co bude následovat, stejně to udělal znovu. Ale zase na druhou stranu jeho zoufalství a bolest musely být obrovské, když byl schopný takových věcí (rodič to asi dokáží pochopit lépe). No prostě hrůza ...

27.08.2020 4 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Lepší než film, taková dobrá oddechovka

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Už asi začnu ty své komentáře u Shari kopírovat, protože je to furt to stejné. Příběh je čtivý, má spád, ale není ničím originální. Fanouškům Zoufalých Manželek se to možná bude zdát také podobné, protože podezírám autorku, že se jimi snad inspiruje. Toto byla Wisteria Lane jak vyšitá - krásné domy na předměstí, šťastné rodinky, sousedská idylka, pak se něco semele, najednou jsou všichni podezřelí a všichni mají svá špinavá tajemství. Každá kniha mi přijde jako jedna série Zoufalek, jiný zločin, ale pozadí, kde se to odehrává je stejné. Dokonce i ta otravná stará drbna mi připomíná Marthu (tu, která vydírala Mary-Alice až se zastřelila) a taky dopadne stejně. A zase ty její konce, kdy máte pocit, že bude v další knize navazovat, protože to prostě zůstalo otevřené .... tento byl navíc překombinovaný. Přišlo mi to, jakoby ji tlačil termín a ona to potřebovala rychle ukončit, tak prostě něco napsala. Každopádně, tato kniha byla zatím nejlepší.

27.06.2021 3 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

(SPOILER) Kniha mě nalákala vysokým hodnocením, ale já nějak nevím ... Nebyla vyloženě nudná, ale některé odstavce jsem jen rychle prolítla očima, protože byly zbytečné a zdlouhavé. Kdo je pachatel jsem věděla, už když tam jeho postavu zmínili poprvé. Autorka se snažila do poslední chvíle mlžit, ale podezřelé servírovala takovým až moc podbízivým způsobem, že bylo jasné, že ten ani onen to není, bylo by to moc okaté. Celkově bych dala max 65 %, do 80% má kniha dost daleko.
Ale teda ty překlepy mě nebavily (e-kniha z Dobrovského). Na každé straně jich je alespoň 20 :/ Kdo toto psal...... ?
- - - spoiler - - -
Alex mi připomínala Rachel z Dívky ve vlaku - alkoholička, která přišla o dítě a opustil ji manžel, to bylo jak přes kopírák. A Fiona mi vyloženě lezla na nervy, úplně zbytečná postava.

30.09.2020 3 z 5

Česká služka aneb Byla jsem au-pair Česká služka aneb Byla jsem au-pair Petra Braunová

Jednoduché čení pro náctileté, ale pobaví i dospělé. Sama jsem byla au-pair, takže jsem se fakt bavila a nostalgicky zavzpomínala na ty časy.

18.08.2020 3 z 5