senora senora komentáře u knih

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Super, konečně je to ono. U všech ostatních knih mě ten Bergman štval, protože tam vlastně nebyl ten vyšetřovatel vůbec důležitý, i když chápu, že série táhnou. Tady by to fungovalo i bez té vraždy, ale co už.

06.10.2021 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tak rozporuplná hodnocení jsou z mého pohledu zapřičiněná hlavně dvojí příčinou. Očekáváním a očekáváním detektivky. Měla jsem tu výhodu, že jsem o knize nic nevěděla. Tedy jasně, že je na přebalu Kniha roku 2015, ale co já vím, to že se prodává ještě nemusí být dobrá a občas ty žebříčky bývají vycucané z prstu.
Bez očekávání se mi dostalo sondy do duše člověka, který má problémy s pitím a já si nemyslím, že je to sonda nereálná. Naopak tohle se může stát každému. Jen si vzpomeňte kolikrát jste chtěli začít přestat kouřit, začít cvičit, kam až jste ten svůj problém nechali dojít, tak jako Rachel.
To jestli je pro někoho závěr překvapivý je třešnička na dortu. Vůbec tohle závodění, že kniha je špatná, protože od poloviny jsem věděl pachatele a ostatní to nevěděli, protože jsou hloupí, to jako vážně? V knihách jde o to vědět první kdo je pachatel?

04.03.2016 5 z 5

Ano, taky by mě zajímalo, to co je tady čtenáři skryto. Ten prožitek tam chybí, hlavně ten negativní. Je to jako by jsme se koukali na obraz, kde malíř namaloval to, co chtěl abychom viděli nebo to jak chce, aby to bylo vnímáno. Tady vlastně není vůbec popsán vztah mezi těmi lidmi, je to jako dopis z výletu, kde nepíšu nic negativního, aby si doma nedělali starosti. "Mám se dobře, je tu krásně, byla bouřka a hnusně, ale dalo se to." Něco takového. Přesto se mi to líbilo moc. Cestopisy vlastně moc nemusím, ale tenhle byl vyjímka.

11.04.2023 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

No ano, nečte se to špatně. Usedla jsem k tomu jakoby z povinnosti, když přečtete dvanáct předchozích knih, tak musíte přečíst i tuto. Je to pohádka pro dospělé, tak to beru.
A čte se to zase sakra dobře. Pokud to bude první kniha ze série, kterou přečtete, tak vás to asi nenadchne a navíc tolik spoilerů z minulých knih, ale jinak, proč ne.

17.07.2023 4 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Poctivý klasický román. V těch postavách se skoro každý najde. Je pravda, že jsou akcentovány ženské postavy, tak nevím, jak to budou vnímat muži, ale jinak je to univerzální schéma. Vlastně takový boj uniformity s alternativou. Krása.

20.12.2023 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Urputná vyšetřovatelka, už jsem na ně skoro alergická, všichni jsou proti ní, aby se nakonec ukázalo, že je ta jediná kladná. Ta urputnost jít přes mrtvoly a ospravedlňovat si svoje přešlapy, které jiným vyčítám, to už je na mě moc.
Ach jo, není to špatné, jen už to tady bylo tolikrát, nic nového.

14.09.2023 3 z 5

Kalmann Kalmann Joachim B. Schmidt

Konečně něco nového neotřelého, napsané s vtipem a nadhledem. Souhlasím s ostatními komentáři.

14.09.2023 5 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Obdivuji odvahu, s kterou jde autor s kůží na trh. Někdy prostě nestačí vzájemná sympatie a odhodlání. Jde tam hodně vidět ten věkový rozdíl, jeden by se chtěl usadit, to jde vyčíst z těch pasáží s prarodiči a druhý se chce ještě rozhlédnou po světě.
Začátkem jsem se nemohla prokousat, protože ač to bylo líčení začátku vztahu, tak z toho čišela zášť a obviňování, prostě jste z toho vycítili, že to píše až po rozchodu a ta atmosféra zamilovanosti a nadšení tam nebyla. Jsem ráda, že jsem se prokousala a dočetla.
Egoismus je samozřejmý, když je to psané upřímně a ich formou. Myslím, že z každého by vyšel egoista, nemyslím, že by byl autor nějak úchylně egoistický. A kritické hlasy na doklarování intelektu, prosím, vždyť je to intelektuál, tak jak má tedy psát? Myslím, že to, co my bereme jako povyšování, je jeho denní chleba.

19.05.2023 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Ze začátku to začalo nadějně a rozmáchle, jenže konec je opravdu nepovedený, jakoby zkrácený. Ani mě nezklamala zápletka, jako nezakončení nebo spíš neukotvení příběhu vedlejších postav, kterým bylo na začátku věnováno poměrně dost prostoru.

26.03.2017 3 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Nemůžu si pomoct, ale za mě to není dobrý. Je to jako by to bylo nedotažené, jako první verze. Absolutní nepřehlednost v postavách a to jak mezi vyšetřovateli, tak mezi lidmi ve vesnici. To šlo vychytat, štvalo mě to od začátku a do konce jsem pořád listovala dopředu, kdo je kdo. Jednou bylo použito jméno, jednou příjmení. Možná seznam postav, jak se občas děla by pomohl, mě tedy velmi.
Nevím, jak tam vstupovaly Beskydy, kromě toho, že to tam bylo uvedené. Kdyby se to stalo na jižním Plzeňsku, tak by to vyšlo nastejno. Takže opěvování reálií od ostatních čtenářů mě úplně míjí. Hlavní nedostatkem je pro mě samotný příběh, všechno je tak nějak nakousnuté, nedotažené. Trochu anglické detektivky ze začátku, trochu severské krimi ke konci, nějaké vztahové linky a osobní životy detektivů.
Beru to jako příslib a naději na další knihy, ale tahle mě úplně neoslovila.

16.12.2022 2 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Lituji, ale já se asi s autorkou míjím. Psát určitě umí výborně, proto jsem taky dočetla obě knihy. Ale celou dobu ve mě něco řvalo: "Proboha, proč?". Pseudonym autorky asi předznamenává obsah knih. Je to vážné, je to závažné a osudové, pro mě tedy příliš.
Neurčité náznaky patosu schované za slůvko TO. To je to vážně trápilo, ono je to rozdělovalo a neurčité to leželo mezi nimi. Ne, s tím mám problém. Výkřiky do tmy mi nestačí, to táhne obě knihy ke dnu.

19.05.2019 2 z 5

Opravdu, opravdu dobré, ostatní komentáře mají pravdu, ale kdo nepřečte neuvěří. Více takovýchto knih, a to prosím bez přímé řeči :-) (nevídáno). Poezie v próze.

20.08.2014 5 z 5

Jedna vražda stačí Jedna vražda stačí Ivana Hutařová

Kniha mě mile překvapila. Já se těším na další díl.

25.03.2013 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Chytlo a nepustilo, konec překvapil, konečně někdy.

22.10.2012 4 z 5

Kam jede tohle nástupiště Kam jede tohle nástupiště Iva Pekárková

Vyprávěno s vtipem a nadhledem. Každé zaměstnání je jakýsi uzavřený svět, který má svůj vlastní kolorit, lidi a historky. Když je to podáno vtipnou formou, tak je to radost, rozšířit si obzory zase o tyhle mikrosvěty. Děkuji, moc mě to bavilo.

19.11.2023 5 z 5

Těla Těla Klára Vlasáková

Někdo v komentářích napsal ZNEPOKOJIVÉ, to je přesně to slovo, které jsem hledala a krásně to vystihuje. Je to překvapivě (tedy kdo četl Praskliny, tak nepřekvapivě) čtivé. Autorka mě překvapuje a baví.

14.09.2023 5 z 5

Až moc blízko Až moc blízko Eleanor Moran

Přehnaně patetické. Samo se to přirovnává k Zoufalým manželkám, ale opravdu na to nemá. Postrádá to nějakou zábavnou linku a thriller to teda není, protože napínavé je pouze to, jestli hlavní hrdinka pošle otravnou Kimberley do patřičných mezí. Nesympatická hlavní postava, která vždycky udělá to, co nechce a co by neměla. Postavy se chovají nelogicky, ale hlavně vypravěčka, takže člověk v duchu řve : "Proč tohle děláš!" Sebe-pochvalný podtón v tom také nelze přehlédnou.

13.06.2018 2 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Uznávám, že na českou detektivku je to velice dobré. Žádné rádoby podsvětí, zbohatlíci, prostě normální lidé z masa a kostí, přesto se nemůžu zbavit pocitu konstrukce v pozadí. Krásná rozehrávka, smršť a rychlé dovysvětlení. Ty vraždy jakoby tam byli navíc, všechno vlastně do sebe zaklapne, ale vlastně to není vůbec zajímavé. Zajímavé jsou spíš charaktery a osudy lidí vtažených do příběhu.

19.07.2016 3 z 5

Beránek Beránek Lenka Procházková

Chytré, hravé. Knihu mám moc ráda. Možná to tu bylo mockrát, ale takhle empaticky tedy rozhodně ne. Nenechte se odradit komentářem, tahle kniha je famózní.

19.08.2011 5 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Tak za mě tedy ne. Jediné, co se tomu nedá upřít je čtivost, ale logika je postavená na hlavu ve všem. Od fóbické vyšetřovatelky, která reálně snad nemůže pracovat, po zápletku spojenou s kouzelnickými rekvizitami. Nechápu, jakou roli v tom hrál přizvaný odborník, nějaký hlubší vhled do světa mentalisty se nekonal. Navíc ten Víncent je asi retardovaný nebo nevím, řešení má od začátku v kapse a on si to nespojí. Je to spíš k naštvání. Pro mě nejslabší kniha autorky a to jsem jich přečetla docela dost.

20.12.2023 2 z 5