Jedna vražda stačí

Jedna vražda stačí https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102928/jedna-vrazda-staci-102928.jpg 4 35 14

Matylda na stopě série

Ivana Hutařová Jedna vražda stačí Série Matylda na stopě 1 Matyldu Pekárkovou s její malou fenkou Dorotkou vyslaly děti na podzimní dovolenou na Istrii – maminka jde do důchodu, tak ať si jeho začátek trošku zpestří. Ani děti s manželem, ani sama Matylda netušili, že ji nečeká jen důchodcovská dovolená s koupáním, procházkami a posedáváním na terase apartmánu. Od prvního dne ji pronásledují události, které se s poklidnou dovolenou zase moc neslučují. A tak čerstvá důchodkyně s malým psíkem, aniž by chtěli, se setkají s dvěma záhadnými úmrtími, odhalí stíny minulosti a úspěšně rozkryjí motiv dvou zločinů… Ivana Hutařová napsala velmi milý příběh, který může potkat každého z nás kdekoli. Její hlavní hrdinka se ke všem událostem jen nachomýtá, sama přímo nepátrá, jen zvědavě přihlíží, kombinuje a dedukuje. Díky životním zkušenostem pak dochází velmi rychle k správnému řešení všech záhad. Připomíná nám tak trošku slavnější Jane Marplovou, která by si s Matyldou a její Dorotkou určitě dobře rozuměla. První vydání, váz., formát 130 × 200 mm, 160 stran, 199 Kč ISBN 978-80-904936-1-2 EAN 97880904936-1-2 Ilustrovala Klára Mayerová ... celý text

Aghatte
04.07.2023

Účastníci zájezdu z pohledu seniorky.
Paní píše velmi hezky, příjemným jazykem, ale tak nějak o ničem.
Mořím se s knihou už 3 večer, vždycky mě zákonitě uspí.
Slečna Marplová se v hrobě obrací a protáčí oči. Jak je někdo mohl přirovnat

vojteska70
02.01.2023 4 z 5

Četlo se to moc prima. Pohodová knížka

kob
05.04.2021 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení k odpolední kávičce.

mateska
30.05.2019 3 z 5

Pohodová knížka na jedno odpoledne. Krásný popis typické dovolené v Chorvatsku zpestřený o detektivní zápletku.

eva.haf
16.09.2018 4 z 5

Připojuji se k předchozím komentářům. Pohodové čtení s trochou luštění záhad. Sympatická hlavní hrdinka,

AlenaF
30.07.2018 5 z 5

Velmi příjemné, oddychové čtení. Pobavila jsem se. Doporučuji.

katerina5544
30.07.2017 5 z 5

Velmi oddychová a nenáročná knížka :)

IlonaIlona
21.04.2015 4 z 5

Milá nenáročná jednoduchá oddechovka. Dobře se čte a líbit se bude starším. Je úsměvná a napsaná slušně. Ideální na dovolenou nebo jako dárek mamince a babičce. Ale nehledejte v ní komplikované zápletky jako u Agathy Christie.

Evik30
05.08.2013 3 z 5

Jedna z jednodušších detektivek, ale na dovolenou ideální. Nenamáhá moc hlavu, takže si u ní příjemně odpočinete. Česká "slečna Marplová" Vás chytne za srdce. Doporučuju přečísti druhý díl Vražedný advent i když ta kniha mě nezaujala tak moc jako ta první Jedna vražda stačí.

senora
25.03.2013 4 z 5

Kniha mě mile překvapila. Já se těším na další díl.

Jarka 55
04.03.2013

Dobre se čte. Je to nenáročná kniha, ale chybi tomu stava.

skulenka
05.01.2013 2 z 5

Knihu bych doporučila mladistvým i dětem, kteří začínají s detektivními žánry. I když tato kniha má do detektivky opravdu daleko, chybí napětí, dramatičnost, zápletka a její vyústění. Velmi oddychový příběh, prvotina autorky, která píše, že bude v těchto příbězích pokračovat, zda-li bude poptávka. Sama jsem zvědavá, jak to dopadne...

superrodina
13.07.2012 2 z 5

pohodová knížka o čerstvé důchodkyni a jejím pejskovi. Potěší ty, kteří nemají rádi adrenalin a příliš napětí, co si chtějí u knížky v klidu odpočinout.

Janamarie
04.02.2012 2 z 5

Celkem klidná a pohodová detektivka.