SelenaDemi428 SelenaDemi428 komentáře u knih

Zavři očka svý Zavři očka svý Suzanne Redfearn

Ze začátku mě kniha moc nebavila a pořádně jsem se nemohla začíst, ale postupem času jsem se do toho děje začetla a hodnotím knihu vcelku pozitivně. Hlavně se mi líbilo, že kapitoly nebyly moc dlouhé.

20.11.2016 4 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Coben opět nezklamal, kniha se četla skoro sama. Trvalo mi delší dobu, než jsem se začetla než u jeho předchozích knížek, všechno ale pak nabralo rychlý spád a posledních 100 stran jsem přečetla raz dva a nemohla se od toho ani odtrhnout. Těším se, až si od něj přečtu další knihu.

10.11.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha se mi líbila, rychle mi čtení utíkalo a měla jsem jí celkem rychle přečtenou, poslední kapitoly jsem měla hned. Akorát mě mrzí, že některé části příběhu zůstaly nevyřešené (SPOILER: jako například jestli se Nikola dozvěděla, že její matkou je Linda a tak dále). Proto asi dávám o hvězdičku méně, ale příběh se mi líbil, bylo to i zajímavě propojené.

30.10.2016 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nemám slov. Povinná četba, která mě doopravdy bavila.

17.10.2016 5 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Úžasná kniha! Zpočátku jsem myslela, že mě nebude bavit, ale opak byl pravdou, příběh mě strhl. Jako zdravý člověk si tuto situaci doopravdy neumím představit.

16.10.2016 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Kniha se mi líbila, děj hezky plynul. Četla jsem jí v angličtině jako četbu do konverzace a i ta angličtina byla lehká a děj mě bavil.

11.10.2016 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Konečně jsem dočetla celou sérii Divergence. Tenhle díl mě ale vůbec nijak neoslnil a nudil mě, proto jsem ho četla tak dlouho a zároveň s ním četla i jiné knihy. Konec mě překvapil, nečekala jsem to. Jsem zvědavá, jaké budou filmy, podle mě opět jiné než knihy, a jestli bude mít celá série konec jako v knize.

02.10.2016 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Asi jsem od knihy čekala mnoho, jak jí všichni úplně oslavovali, proto mě celkem zklamala. Příběh mě dlouho nevtáhl a prostě žádné velké překvapení, nevím. Hodně to porovnávám asi s knihou V údolí lišek, kterou jsem četla před touto knihou a byla o dost lepší.

15.09.2016 2 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Jedním slovem - boží! Přečetla jsem jí jedním dechem. Většinou tak dočítám závěry všech knih, protože se nemůžu dočkat rozuzlení a je to většinou třeba tak posledních padesát stran. Ale u této knížky jsem seděla zařezaná po celou dobu a za dva dny přečetla 200 stran. Úžasná kniha a rozhodně není poslední, kterou jsem od autorky četla.

26.08.2016 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Knihu hodnotím jako průměr, věčné hádky Tris a Čtyřky mě fakt nebavily a to trvaly půlku knihy :D. Začínalo to být zajímavé, až Tris šla k Sečtělým. I tak ale film hodnotím lépe, protože se mi líbí, jak změnili trochu zápletku, která se mi poté zdála zajímavější. Jsem zvědavá, jak to celé dopadne.

09.08.2016 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Díky této knize jsem se vždy, když jsem měla teď čas (kterého moc nebylo - závěr školního roku, brigáda, kamarádi) dokázala vždy dobře odpoutat. I přes to, že hodně mých kamarádů tuhle knihu odsuzuje, mně se celkem líbila a těším se, až začnu číst další díl.

17.07.2016 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Povinná četba, té se hodně vyhýbám. Obvykle mám rozečtené tři knížky - jednu normální, druhou anglickou a třetí do povinné četby. A do té se většinou fakt nutím. Dnes jsem si ale řekla: "Míšo, musíš!" A Kytice mě fakt bavila, přečetla jsem jí za chvilku a tím jsem splnila i další část čtenářské výzvy.

02.07.2016 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Už dlouho se mi nestalo, že by mě kniha vtáhla do děje tak rychle. Kamarádka si jí sehnala ve stejné době jako já, takže jsme knihu četly obě dvě spolu a byly jsme z ní nadšené. Předtím jsme sice viděly již film, ale i tak se nám kniha zdála zajímavá, určitě ji všem doporučujeme. A film, kde hlavní roli hrál Eddie? Wow!

25.06.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Tahle knížka byla jednou z nejlepších, co jsem kdy četla. Mám ráda knihy s tématem 2.světové války, Vypravěčka a Zlodějka knih se mi moc líbily, a tato kniha nebyla výjimkou. všechno do sebe zapadalo a vždy, když jsem musela knihu odložit, tak už jsem se zase těšila, až budu mít čas se k ní vrátit. Doporučuju!

02.06.2016 5 z 5

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Povinná četba, která mě i bavila :D.

15.05.2016 5 z 5

Tentokrát to bude jinak Tentokrát to bude jinak Alexandra Potter

Opět jsem knihu měla přečtenou hned, stejně jako ostatní knihy této autorky. Opět mě to moc bavilo. Po knize Stalker od Keplera to bylo příjemné odreagování. Líbí se mi, jak autorka dokáže do příběhu zaplést i trochu té záhadnosti a magie. Těším se na další knihy.

11.05.2016 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Pogratulujte mi, dočetla jsem to :D. Trvalo mi to měsíc, což se celkem divím, četla jsem tlustší knihy za kratší dobu. Upřímně mě tato kniha celkem zklamala. Byla všude chválená a tak dále, tak jsem od ní čekala asi až mnoho, proto byla takovým zklamáním. Dost často jsem se neorientovala v ději, vůbec jsem nedokázala někdy udržet pozornost. Konec se trošku víc rozjel, ale to je asi tak všechno, jinak bych dala o hvězdičku míň. Další knihy od autora (autorů) už asi číst nebudu.

02.05.2016 1 z 5

Kruté Kruté Sara Shepard

Opět úžasný díl a už se těším na další :).

28.03.2016 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Páni! Knihy od Jodi Picoult vždy přečtu jedním dechem a u téhle to platí dvojnásob. Jak se příběh vyvinul mě fakt překvapilo, posledních 50 stránek jsem přečetla doopravdy jedním dechem, protože se tam dělo tolik věcí. A k tomu, že se mi kniha četla dobře, určitě přispělo i to, že od mala mám strašně moc ráda slony a tahle kniha mi je opět více přiblížila a dozvěděla jsem se věci, o kterých jsem neměla ani tušení :3. Doporučuju!

17.03.2016 5 z 5

Lazarovy ženy Lazarovy ženy Marina Lvovna Stěpnova

Tak jsem si říkala, že knize dám šanci. Bohužel po první kapitole jsem jí musela odložit. Ten styl psaní mi absolutně nevyhovoval, nemohla jsem se začíst a než jsem přelouskala jednu stránku, tak za stejnou dobu jsem měla z minulé knihy, co jsem četla, přečtené tak stránky čtyři.

27.02.2016 odpad!