SelenaDemi428 SelenaDemi428 komentáře u knih

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Nestačím zírat! Tohle byla úžasná kniha. Chvilku mi trvalo, než jsem se do postav přesně vžila a zapamatovala si, kdo jak a kdy :D. Ale to je tak u každé. Kniha byla doopravdy napínavá, nemohla jsem se dočkat, až se dozvím, jak to všechno vlastně bylo, hlavně s Ginou. A konec se mi strašně líbil. Líbilo se mi také rozvrstvení - že jedna část byla o Alici, druhá ve formě deníku o Elisabeth a třetí o Frannie. Ta se mi asi líbila nejvíce, nejspíš proto, že sama mám blog a přišlo mi to blízké :).
Rozhodně doporučuji!

09.06.2015 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Ani nevíte, jak jsem byla nadšená, když jsem tuhle povinnou četbu konečně dočetla, četla jsem jí strašně dlouho, nemohla jsem se k tomu dokopat, jak moc se mi to nelíbilo. Zajímavých pro mě bylo až tak posledních třicet stránek.

25.05.2015 1 z 5

Na stejné vlně Na stejné vlně Alexandra Potter

Začátek knihy mi přišel nějaký roztahaný a než jsem se do příběhu dostala, chvilku to trvalo, ale od čtvrtky knihy jsem stránky doslova hltala a knihu jsem měla přečtenou hned. Jen mi ten konec přišel urychlený a také bych tam doplnila třeba ještě nějakou část s Jimiho otcem, ale jinak perfektní knížka, ale kvůli začátku musím dát jen tři hvězdičky :).

24.05.2015 3 z 5

Hvězdička Hvězdička Jacqueline Wilson

I když jsem už dávno odrostla knížkám Wilsonové, pořád si je musím číst. S touto autorkou jsem vyrostla a o její knížky jsme se s kámoškami přetahovaly, která bude mít jakou na referát. Navíc tato kniha je volným pokračováním trilogie o Hetty, takže jsem si to prostě nemohla nechat ujít. Rozhodnutí Hetty na konci 3.dílu se mi nezamlouvalo a jsem ráda, že to dopadlo v této knize tak, jak to dopadlo :). A tím to podle mě nekončí.

10.05.2015 4 z 5

Vykoupení Vykoupení Lisa Jane Smith

Kniha byla napínavá, dobře se četla a byla jsem zvědavá, jak to skončí. Podle mě to ale je hodně blbě promyšlené - 16 knížek se děje hodně věcí a najednou BUM, jako by se to nikdy nestalo a všichni jsou happy, takže s vývojem děje a s možným ukončením této série nejsem spokojená :(.

26.04.2015 3 z 5

Slabé místo Slabé místo Lisa Jane Smith

Kniha byla doopravdy čtivá a kniha se mi líbila. Mělo to prostě nějaký kouzlo, a zápletka s Jackem mě celkem bavila. Jsem zvědavá na další díl a jak se to celý zakončí :).

19.04.2015 4 z 5

Někdo se dívá Někdo se dívá Ulrike Rylance

Na to že byla kniha tenoučká, v sobě měla hodně napětí. V jednu chvíli jsem podezřívala každého, ale pak mi to celkem rychle došlo :). Rozhodně doporučuju.

15.04.2015 5 z 5

Vymodlená láska Vymodlená láska Caroline Goode

Podle mě originální nápad. Román, kde se vyskytují řečtí bohové, jen tak neuvidíte. první půlku jsem nějak přelouskala, ale druhá půlka mě doopravdy bavila a přečetla jsem jí téměř hned.

28.03.2015 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Knížka mě doopravdy zaujala a rychle mě vtáhla do děje, bohužel, poslední stránky se mi moc nelíbily :/. I tak ale dávám čtyři hvězdičky, protože jsem ke knize byla fakt přilepená a přečetla ji celkem rychle.

25.03.2015 4 z 5

Schody do nebe Schody do nebe Lenka Lanczová

Lanczová píše dooprvdy dobře, i když je to vlastně typický normální příběh, dokáže vás naplno stáhnout do děje. Obdivuji Žanetu, jak to všechno zvládala a byla jsem za ní na konci knihy strašně ráda :3.

19.03.2015 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Slovo, co mě napadá? Páni! Kniha se mi doopravdy líbila, celou dobu jsem byla napnutá, jak to bude dál. Nejhorší bylo, když jsem musela knížku odložit zrovna v nejnapínavějších částech a pak čekat, až se mi zase uvolní čas na další čtení. Líbí se mi také, že tam není určité datum, například když je to psané v roce 2013/14, že to není typu jako "Stalo se to x.x.2007/8", ale že i když si to někdo přečte za pár let, tak se prostě do toho dokáže více vžít :).
Na konci některých kapitol mi doopravdy "spadla pusa", což se mi snad u knížky ještě nestalo. Jediným problémem byla pro mě podobná jména - Aaron, Archer atd. Ale to byla jen taková malá připomínka, jinak kniha doopravdy úžasná!

11.03.2015 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

I když povinnou četbu moc nemusím, tohle jsem měla přečtené hned a číst mě t celkem i bavilo :).

08.03.2015 5 z 5

Chladné ostří Chladné ostří Franziska Gehm

Celkem dobrá knížka, ale přišla mi chvílemi trochu nudná. Každopádně konec mě určitě překvapil, nečekala bych to :).

04.03.2015 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Wow, kniha mě naprosto dostala. Neumím si představit, že to všechno, co jsem četla, byla pro Christianu každodenní realita. Tuhle knihu bych dala přečíst každému, aby viděl, co se vše může stát. Byl to velmi silný příběh, takže jsem ráda, že teď si přečtu zase něco "lehčího" z povinné četby.

15.02.2015 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Knížka mě doopravdy překvapila. Vtáhla mě do děje během okamžiku a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Byla úžasně napsaná a nikdy by mě nenapadlo tohle propojení. Byl to velmi silný příběh a neumím si představit, jaké to pro ty lidi v té době bylo. Konec mě celkem překvapil.

05.02.2015 5 z 5

Dnes 13 zítra 30 Dnes 13 zítra 30 Christa Roberts

Film se mi určitě líbil víc, v té knížce mi to přišlo všechno nějak cik cak narychlo, měla jsem jí přečtenou hned :D.

13.01.2015 3 z 5

Pošeptej po větru Pošeptej po větru Lenka Lanczová

Plný počet hvězdiček nedávám z toho důvodu, že mi třetí díl připadal s Mikim a Monikou jako na houpačce - jednou ano, jednou ne atd. Opět ale byl hodně čtivý, ale bavil mě míň, než předchozí dva díly. Opět se mi zdá, že to skončilo tak nějak otevřeně, i když to byl už poslední díl. Neža mi v tomto díle přišla doopravdy otravná a Janu jsem měla chuť proplácat, aby viděla, co dělá.

11.01.2015 4 z 5

Zašeptej do vlasů Zašeptej do vlasů Lenka Lanczová

Tahle série se mi doopravdy líbí a těším se, až dočtu třetí díl a uvidím, jak se všechny ty situace v knize vyřeší :). Obdivuji Moniku, že si to dítě nechala, ale ani se jí ani nedivím. Nevím rpoč, ale pořád chci aby byla s Jáchymem a ne s Mikim, ale to se nestane :/.

01.01.2015 5 z 5

Spojení Spojení Lisa Jane Smith

Jestli toto byl poslední díl, tak to bylo nádherné zakončení. děj byl sice předvídatelný, ale nemohla jsem se od něj odtrhnout. Cora mi bude chybět a jsem zvědavá, jestli by se doopravdy roku 1913 sešli :).

22.12.2014 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Kniha ušla, seriál je ale podle mě lepší a vtipnější. Nudila mě část, kdy byl Peťa nemocný a snil o Indii, což byla vlastně celá druhá část knížky, takže tu jsem doopravdy protrpěla. Obdivuji ale Karla Poláčka, který to takhle napsal i v tak těžké době, ve které žil.

22.12.2014 3 z 5