Chladné ostří

Existuje pouze den. Uplynulá noc není a nikdy nebyla...

Na dřevěném ostrůvku uprostřed jezera je nalezena pobodaná dívka. Nikdo netuší, kdo mohl šestnáctileté Floře tak ublížit. Policie objeví spoustu stop, přesto se jí nedaří pachatele dopadnout. Opravdu si Flora z noci, kdy byla napadena, nic nepamatuje? Nebo snad mlčí úmyslně?

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166093/chladne-ostri-166093.gif 3.268
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Fragment (ČR)

Tränen Engel (2010)

Kniha Chladné ostří

oblakaknih

Do knihy jsem se pouštěla bez jakýchkoliv očekávání. Ještě, že tak!
Četlo se to sice rychle, ale dost mě to trápilo!
Do děje jsem se vůbec nedostala. Kniha byla vážně (VÁŽNĚ!) špatná.
To, co vypadá nadějně, je utnuto hned na začátku.
Většina věcí mě tam štvala, byly tam chyby,...
Osoby se střídaly bez nějakého upozornění. Ztrácela jsem se v ději.
Navíc bylo použito více druhů písma, což mi připadalo nesmyslné. Mnohem lépe by působilo, kdyby bylo nějaké výraznější členění na kapitoly a pohledy osob.
Jediné, co se mi líbilo, byly záznamy z výslechů.

Twinny
27.12.2018

Není to špatná kniha. Ale ani nic zapamatovatelného. Četla jsem, zajímalo mě to, dočetla jsem, zapsala, zapomněla.

Aleh
02.06.2018

Pro mě zatím neznámá autorka a její první kniha. Někdo ublížil 16leté dívce Floře, která byla nalezena pobodaná na ostrůvku uprostřed jezera. Autorčino vyprávění tohoto příběhu bylo místy přerušováno zápisy policejních výslechů osob, které vhodně sled událostí doplňovaly. Flora si z osudné noci nic nepamatuje, ale z anotace mě zaujala otázka, že by snad Flora mohla mlčet úmyslně. A tak jsem s napětím čekala na vyústění celého případu. Na thriller poměrně útlá kniha, ale bylo tam obsaženo vše co tam být mělo.

NachlJ
25.06.2017

Knihu jsem ani nedočetla, jakou dobu jsem v půlce knihy a nechce se mi ji dočítat. Je divně psaná a ani příběh není nijak uchvacující. Jestli se ke knize ještě někdy dostanu abych věděla konec tak to je ve hvězdách.

Alka3
04.07.2016

Knížka se četla vcelku dobře, zápletka také docela zajímavá, ale přesto knížku řadím k průměrným.. Je to takové oddechové nenáročné čtivo.

Lenyaa
07.03.2016

Byla to taková malina přečtená za dva večery... Příjemná oddechovka po těch knihách o 600 stranách co čtu nejraději. Závěr mě překvapil, ale jinak naprosto průměrné čtení, proto za mě jen 3*

Madlenkačte
15.02.2016

Byl to totální průměr - nenadchlo ani neurazilo. Přečetla jsem to za jeden den.

maličkán
14.01.2016

Příjemná tenoučká knížečka na jeden večer. Zajímavé, jak jednoduše by se nevinný člověk dostal do vězení. Stačí, když ho nějaká puberťačka obviní.

Franziska Gehm

Franziska Gehm