SelenaDemi428 SelenaDemi428 komentáře u knih

Zmatené Zmatené Sara Shepard

Opět další úžasný díl :3. Rozhodně nelituji, že si tuhle sérii kupuji, stojí to za to. Stěží jsem se od knihy dokázala odtrhnout, ráno jsem kvůli tomu nestíhala autobus :D. A líbí se mi, že je kniha i seriál jiný, ale úplně :3!

27.02.2016 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Na to, jak jsem se na knihu těšila, mě celkem zklamala. Přišla mi strašně dlouho roztahovaná, že ten příběh byl zprvu hodně velká okecávačka. Hlavně po tom, co se odhalilo, co je v dopisu, pak se to strašně táhlo. Nejvíce mě zaujal hlavně epilog, kde jsem se dozvěděla nejvíce z celé knihy a kde mě překvapilo dost věcí :D.

20.02.2016 3 z 5

Kůň jménem Zázrak Kůň jménem Zázrak Zuzana Holasová

Kniha z mého dětství, kdy jsem četla mnoho knih o koních, ale tato mezi nimi zářila. Četla jsem jí několikrát a ráda bych se k ní, až budu mít dostatek času, vrátila a přečetla si jí už tak podvacáté :3.

12.02.2016

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Páni! Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla (a že už jsem jich přečetla doopravdy dost). Příběh mě vtáhl hned od začátku. Každá kapitola skončila tak, že jsem chtěla hned pokračovat se čtením dál. Dnes, když jsm byla tak 50 stránek před koncem, jsem kvůli tomu málem nestihla autobus, až tak moc jsem se začetla :D. A kvůli dočtení jsem dokonce odkládala i učení :D. A i na úplném konci, když už jsem i myslela, že je vše vyřešené, mě dostala další věc. Doopravdy doporučuji.

04.02.2016 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Dříve než tuto knihu jsem četla Hedvábníka (2.díl), takže s postavami už jsem se znala. Příběh se mi opět hodně líbil, pokaždé jsem měnila tipy, kdo to mohl udělat a konečné rozuzlení mě překvapilo. Už se těším na 3.díl :).

24.01.2016 5 z 5

Pes ve městě Pes ve městě Veronika Hájková

Byla to hezká kniha různých povídek ze života - výborná, když se nechcete zabývat nějakým složitým dějem. Knihu jsem si vybrala prvně jen díky tomu, že se stejně jako spisovatelka jmenuje jedna z mých nejbližších kamarádek a dělaly jsme si srandu, že už "tak mladá" a napsala knihu :D. Ale jsem ráda, že jsem si jí vybrala, hezky jsem se u ní odreagovala. A teď vzhůru zase na nějakou složitou detektivku! :D

08.01.2016 3 z 5

Bludná sdělení Bludná sdělení Sophie Hannah

Takový průměr, rozhodně mě to neztrhlo jako například Hedvábník. Název už předvídal, že budu číst nějaké bludy :D. Dost často se mi stalo, že jsem se hodně ztrácela a nechytala jsem se. A když už jsem se konečně nějak chytla, najednou bylo rozuzlení a konec. Ani ty postavy mi nepřišly nijak sympatické :/.

30.12.2015 2 z 5

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

Příběh byl hezký, opět mi ale chvilku trvalo, než jsem se začetla, jak je už pro mě u knih této autorky zvykem. Poslední kapitoly jsem ale přečetla jedním dechem. Opět do příběhu autorka zapletla "kouzla". První část knihy mě moc nebrala, ale poté už jsem se vždycky těšila,a ž si urvu chvilku, usednu do křesla a budu ve čtení příběhu pokračovat :).

20.12.2015 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Kniha byla oddechová a ne moc náročná. Od Greena se mi ale zatím líbila nejmíň, nevím proč. Ale je tam podle mě hodně roztahaný ten počáteční děj. Dál už nevím, co bych nepsala - jenom že to je celkem zajímavý námět.

06.12.2015 3 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Doopravdy krásná knížka, sice měla předvídatelný konec, ale moc mě ji bavilo číst a vžít se do starostí Jennifer. Ženy v té době to měly opravdu těžké. Jediné, co musím vytknout, bylo to, že jsem se chvílemi neorientovala, v jaké dějové linii se zrovna nacházím, jinak všemi deseti knihu doporučuji :).

23.11.2015 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Na to, že fyzika a technika není moje gusto, se mi kniha líbila. Chemii jsem zvládala, ale jakékoli dlouhé fyzikální a technické odstavce jsem přeskakovala, protože prostě já + fyzika = nenávist. Ale musím pochválit, jak knihu autor zpracoval, bylo to doopravdy zajímavé čtení a i hlavní postava se mi zamlouvala, že i přes všechny trampoty, co se mu stávaly, si Mark stále zachovával smysl pro humor :).

09.11.2015 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Jedním slovem: DOKONALOST. Styl, jakým Picoultová píše, se mi doopravdy líbí, vidíme tak příběhy z více pohledů. Podle obálky bych si knihu asi nevybrala, ale díky tomu, že jsem již od ní četla Vypravěčku, jsem po této knížce sáhla. A dobře jsem udělala, stejně jako Vypravěčka se mi i tato knížka dostala pod kůži a byla jsem zvědavá, jak se děj bude vyvíjet. Dozvěděla jsem se také hodně o vlcích, kteří mě jako zvířata také hodně fascinují. Doporučuju!

28.10.2015 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Řeknu vám, na začátku knížky jsem byla tak strašně moc znuděná. Moc jmén, celkem podobných, děj se motal pátý přes devátý a tak dále. Kdybych nechtěla vědět, kdo CC zabil, tak knihu odložím. Ke konci už mě to chytlo více, ale to bylo asi tím, že se ta zápletka rozuzlila. Nevím, jestli ještě někdy po knize této autorky sáhnu, její styl se mi moc nezamlouval.

10.10.2015 2 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Kniha se mi dobře četla, bylo tam hodně zvratů a doopravdy jsem se k ní ráda vracela :). Přijde mi taková ještě s otevřeným koncem, třeba by mě zajímalo, jak to bude s Hankou a Alešem :).

19.09.2015 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Byla to první pořádná detektivka, co jsem četla a musím říct, že byla úžasná! Vzhledem k nabitému programu o prázdninách jsem jí četla trochu déle, ale když jsem se k ní dostala, tak jsem byla schopná přečíst naráz 100 stran. Zpočátku jsem se neorientovala ve jménech, ale to se dalším čtením spravilo. A toho vraha jsem vůbec netipovala :D.

29.08.2015 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Pro mě to byla příjemná a oddychová četba, zvlášť po Zlodějce knih :). Opět začátek slabší, ale za chvilku jsem knihu opět hltala a za moment ji dočetla. Když čtu nějakou knihu od A. Potter, tak to tak vždycky mám - začátek mě vůbec nebaví, ale někdy tak na 30.-40.straně najednou bum a chci to mít co nejdřív přečtené, abych viděla, jak to dopadne. I když konec je u A. Potter hodně předvídatelný :).

13.08.2015 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Páni! Páni, páni, páni! Tahle knížka je jedna z nejlepších, co jsem kdy četla. A musím říct, že je to i první knížka, co mě kdy rozbrečela. Většinu lidí rozbrečeli Hvězdy nám nepřály, což mě vůbec - ano, je to dojemné, ale tohle mi přišlo ze všech knih, co jsem kdy četla, nejdojemnější. Znovu se k ní asi nedostanu, přiznejme si, je celkem tlustá a já mám ve wishlistu hodně knížek na čtení. Ale to, že jsem s knihou strávila více času, mi nevadilo, právě naopak. Dokázala jsem se lépe sžít s postavami, více se začít a za chvilku jsem si připadala jako součástí příběhu. Rozhodně doporučuju :)!
P.S. Už jen kvůli originální vypravěčce si to musíte přečíst :).

04.08.2015 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst a chtěla jsem knihu odložit. Jsem ale ráda, že jsem to neudělala, za chvíli jsem se totiž začetla a měla to za chvilku přečtené. Dlouhé popisy krajiny jsem ale přeskakovala, to fakt nemusím. Pak jsem se taky ztrácela v těch jménech, ale pak už jsem se zorientovala. Cheryl obdivuji, že se k tomu odhodlala a nevzdala to. Těším se, až se podívám na film, celkem mě zajímá, jak ta kniha byla zpracována.

21.07.2015 3 z 5

Lásce na stopě Lásce na stopě Alexandra Potter

Nádherná kniha! Ze začátku jsem se opět nějak nemohla do toho příběhu vžít, ale to se během pár stránek změnilo a příběh mě naprosto uchvátil Indie mě jako země fascinuje a jednou bych se tam také chtěla podívat. Zvláště se mi líbily i některé věty z této knihy, zdály se mi plné inspirace a uvědomění :). Od A. Potter jsem četla zatím jen dvě knihy, ale zatím nejvíce doporučuji tuto. Těším se, až si od ní přečtu další příběhy, jednu knihu už mám půjčenou a těším se na její přečtení.

05.07.2015 5 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Wow, tahle knížka byla doopravdy úžasná! Doopravdy byla hodně čtivá, děj měla napínavý, nemohla jsem se od ní odtrhnout, zvlášť druhou půlku jsem hltala. A když jsem knihu dočetla, tak bych nejradši začala číst znovu, byla vážně úžasná. I kamarádku jsem pro ni nadchla. Obyčejně moc nečte, ale za den přečetla 150 stránek a to je co říct :). Za mě a kamarádku doporučuji všemi deseti.

24.06.2015 5 z 5