Amy a Roger: Na cestě

Amy se na léto dvakrát netěší. Její máma se rozhodla přestěhovat na druhý konec země a Amy má teď za úkol dovézt její auto z Kalifornie do Connecticutu. Problém je, že od té doby, co její otec zemřel při autonehodě, se Amy není schopná posadit za volant. Děsí ji to. A v tu chvíli přichází na scénu Roger, prý starý přítel rodiny (jak tvrdí Amyina matka), který má také v plánu road trip přes půlku Států. Nejkratší možná trasa je naplánovaná, tak stačí vyrazit… Proč to ale nevzít zábavnější cestou? Udělat si pár zajížděk rodičům natruc a poznat Ameriku? Pomůže to oběma, aby se vyrovnali sami se sebou a zacelili bolavé rány? Trochu šílená jízda Amerikou + špetka romantiky = báječné čtení nejen na léto! Navíc s přidanou hodnotou spousty obrazového materiálu a playlistů připravených přímo pro vaše uši, aby se vám lépe četlo!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167585/big_amy-a-roger-na-ceste-KJT-167585.jpg 4.3470
Cestopisy a místopisy, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Amy & Roger´s Epic Detour, 2010

Kniha Amy a Roger: Na cestě

jitka_dankova

(+ SPOILER) Young adult roadtrip s malou špetkou romantiky, pěkné čtení pro dívky, které hledají nějaký ten americký milý románek. Zapůsobilo na mne, že si autorka tu cestu opravdu projela a v knize je spousta účtenek a detailů a precizně připravené playlisty hudby na cestu. Jako cestopis to ale absolutně nevnímám, nebylo tam "nic zajímavého", co se týká míst. Opravdu šlo především o vztah těch dvou a řešení jejich problémů, jak se vyrovnat s minulostí. Příběh byl prokládaný flashbacky z minulosti Amy a popisy toho, co se stalo. Člověk pochopil, co se jí stalo. Nicméně se to celé neslo v takové spíš milé odlehčenější formě, na to, jak složité to Amy vlastně měla.
Konec je takový neuzavřený, nevíte, co s nimi bude dál. Napovídá jen ta poslední účtenka. Raději mám příběhy, kde je čtenáři jasně představeno, co bude s hlavní dvojicí po čase.

Vknihách
21.09.2021

Hlavná hrdinka Amy príde o otca pri dopravnej nehode, jej brat je zavretý v liečebni a mama sa rozhodne presťahovať sa na opačnú stranu Ameriky- samozrejme, vrátane dcéry. Nakoľko má Amy blok šoférovať po nehode, mama poprosí kamarátkinho syna, aby ju aj s autom dopravil do miesta nového bydliska. Tu sa začína zaujímavý roadtrip, a aj keď Roger a Amy si nie sú úplne cudzí, nie sú ani priatelia a vlastne priateľské puto si budujú na tejto ceste. Kapitoly sú veľmi zaujímavé, prelína sa nedávna minulosť Amy so súčasnosťou, z cesty s Rogerom. Autorka nám dovoľuje postupne nahliadnuť do bezproblémového tínedžerského amerického života, a ako sa všetko môže zmeniť behom pár sekúnd. Táto linka bola pre mňa oveľa zaujímavejšia ako celý roadtrip, ktorý ma dosť nudil. Zachraňoval to však Roger a jeho pozorná, milá povaha. V knihe boli rôzne mapky a hudobné playlisty,ktoré som si síce prečítala, prezrela, ale pesničky som si nevyhľadávala,že by som ich počúvala alebo tak. Zo záveru som bola trošku sklamaná, aj keď si neviem celkom predstaviť inú bodku za týmto príbehom. Myslím že je to kniha ideálna na leto. Povedala by som, že je to oddychovka,ale linka mimo roadtrip bola pre mňa veľmi citová a veľa som sa nad ňou zamýšľala. No napriek tomu nedávam veľmi vysoké hodnotenie

baji42
01.05.2021

Zajímavá kniha určená ale výhradně ženám nebo spíš dívkám. Muže by asi nebavila.

_Bára_
14.02.2021

Byla to moc hezká knížka. Mně osobně se víc líbila autorčina druhá knížka, ale tahle byla taky skvělá. Líbí se mi styl, jakým je kniha napsaná, děj, romantická linka a další. Autorka nás provedla po Americe a bylo to fajn. Pokud nemáte co dělat o letní večery, nebo si chcete zlepšit dlouhou zimu, touto knížkou neuděláte chybu.

lily_maleckova
06.01.2021

Fajn YA roadtrip. Kniha se mi líbila, hlavní hrdinové navštívili zajímavé místa. Avšak romantika se v knize příliš neobjevovala, takže pokud se někdo dívá po velké romantice, měl by spíš zkusit něco jiného.
Za mě 4 z 5 hvězd, milá kniha na léto :)

Janca001
17.10.2020

Knížka se mi moc líbila. Zaujal mě způsob psaní, že tam byl zahrnut t deník z roadtripu a bylo to vlastně podle skutečnosti. Určitě doporučuji.

Kudík
27.09.2020

Mé první setkání s autorkou a opravdu příjemné překvapení. V této knize se mi velmi líbil přidaný obrazový materiál, ať už playlisty, účtenky nebo ilustrace. Super bylo, že autorka si cestu střihla sama a fotky jsou autentické z jejího roadtripu. Jinak část knihy, hlavně konec mezi Hillary a Edmundem :), alias Amy a Rogerem vydedukuje čtenář již z anotace. I když na mě konec působil dost otevřeně, ještě že jsem si přečetla komentáře a vrátila se k poslední účtence. A díky za některé postavy, které bych také chtěla potkat, např. Bronwyn, Walcotta nebo Luciena. A nějak nevím, jak to pobrat s Michaelem. Každopádně osobně mám chuť někdy si projet "The Loneliest Highway" nebo "Route 66".

Carol1122
11.09.2020

I po špatném zážitku v životě lze spatřit světlo na konci tunelu - a to byla pro Amy jejich dobrodružná cesta Amerikou. Kniha se četla naprosto sama, stránky utíkaly jak jejich cesta, až jsem sama dostala chuť poznat Ameriku stylem "roadtrip". Naprosto milá oddechovka, která sice nepatří mezi knihy, které umístíte na do "poličky slávy", ale zpříjemní vám dlouhé večery a vykouzlí úsměv na tváři.