Amy a Roger: Na cestě

Amy se na léto dvakrát netěší. Její máma se rozhodla přestěhovat na druhý konec země a Amy má teď za úkol dovézt její auto z Kalifornie do Connecticutu. Problém je, že od té doby, co její otec zemřel při autonehodě, se Amy není schopná posadit za volant. Děsí ji to. A v tu chvíli přichází na scénu Roger, prý starý přítel rodiny (jak tvrdí Amyina matka), který má také v plánu road trip přes půlku Států. Nejkratší možná trasa je naplánovaná, tak stačí vyrazit… Proč to ale nevzít zábavnější cestou? Udělat si pár zajížděk rodičům natruc a poznat Ameriku? Pomůže to oběma, aby se vyrovnali sami se sebou a zacelili bolavé rány? Trochu šílená jízda Amerikou + špetka romantiky = báječné čtení nejen na léto! Navíc s přidanou hodnotou spousty obrazového materiálu a playlistů připravených přímo pro vaše uši, aby se vám lépe četlo!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167585/amy-a-roger-na-ceste-KJT-167585.jpg 4.3464
Cestopisy a místopisy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

Amy & Roger´s Epic Detour, 2010

Kniha Amy a Roger: Na cestě

_Bára_

Byla to moc hezká knížka. Mně osobně se víc líbila autorčina druhá knížka, ale tahle byla taky skvělá. Líbí se mi styl, jakým je kniha napsaná, děj, romantická linka a další. Autorka nás provedla po Americe a bylo to fajn. Pokud nemáte co dělat o letní večery, nebo si chcete zlepšit dlouhou zimu, touto knížkou neuděláte chybu.

lily_maleckova

Fajn YA roadtrip. Kniha se mi líbila, hlavní hrdinové navštívili zajímavé místa. Avšak romantika se v knize příliš neobjevovala, takže pokud se někdo dívá po velké romantice, měl by spíš zkusit něco jiného.
Za mě 4 z 5 hvězd, milá kniha na léto :)

Janca001
17.10.2020

Knížka se mi moc líbila. Zaujal mě způsob psaní, že tam byl zahrnut t deník z roadtripu a bylo to vlastně podle skutečnosti. Určitě doporučuji.

Kudík
27.09.2020

Mé první setkání s autorkou a opravdu příjemné překvapení. V této knize se mi velmi líbil přidaný obrazový materiál, ať už playlisty, účtenky nebo ilustrace. Super bylo, že autorka si cestu střihla sama a fotky jsou autentické z jejího roadtripu. Jinak část knihy, hlavně konec mezi Hillary a Edmundem :), alias Amy a Rogerem vydedukuje čtenář již z anotace. I když na mě konec působil dost otevřeně, ještě že jsem si přečetla komentáře a vrátila se k poslední účtence. A díky za některé postavy, které bych také chtěla potkat, např. Bronwyn, Walcotta nebo Luciena. A nějak nevím, jak to pobrat s Michaelem. Každopádně osobně mám chuť někdy si projet "The Loneliest Highway" nebo "Route 66".

Carol1122
11.09.2020

I po špatném zážitku v životě lze spatřit světlo na konci tunelu - a to byla pro Amy jejich dobrodružná cesta Amerikou. Kniha se četla naprosto sama, stránky utíkaly jak jejich cesta, až jsem sama dostala chuť poznat Ameriku stylem "roadtrip". Naprosto milá oddechovka, která sice nepatří mezi knihy, které umístíte na do "poličky slávy", ale zpříjemní vám dlouhé večery a vykouzlí úsměv na tváři.

Neverhope
13.08.2020

Miloučká knížka po které budete chtít vyrazit na cestu

tereza1198
02.08.2020

Říká se, že život je cesta. Road trip Amy & Rogera se mi líbil. Vyrazili jedním směrem a dostali se někam, kam nečekali. Trochu mi to připomnělo knihu Jeden rok bez tebe (vyrovnávání se se smrtí při autonehodě). Kniha mě donutila vzpomínat na všechny vlastní zážitky, kdy jsme se s mapou na klíně a nohama na palubní desce prodíraly Střední Amerikou. Naš playlist byl o tolik chudší, že mám doteď hrůzu, když slyším Žlutýho psa. K této knize se ještě někdy vrátím. Možná si ji přidám do čtečky na další cestu. Už aby jsme zase vyrazily...

AshleySimmer
21.06.2020

No... Ze začátku se mi to líbilo, ale ke konci mě potom trochu zklamalo, jak neurčitě to skončilo mezi Amy a Rogerem :D. Ale zase mne potěšilo něco jiného :-). Pořad mi ale přijde smutné co se stalo Amyinu otci, čímž mi přišla ta kniha trochu smutná :/.
Ale asi to není takový ten žánr, na jaký jsem zvyklá.
Takže nevím, jestli se k tomu někdy vrátím, ale možná někdy jo, za pár let :).