Amy a Roger: Na cestě

Amy a Roger: Na cestě https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167585/bmid_amy-a-roger-na-ceste-KJT-167585.jpg 4 484 117

Amy se na léto dvakrát netěší. Její máma se rozhodla přestěhovat na druhý konec země a Amy má teď za úkol dovézt její auto z Kalifornie do Connecticutu. Problém je, že od té doby, co její otec zemřel při autonehodě, se Amy není schopná posadit za volant. Děsí ji to. A v tu chvíli přichází na scénu Roger, prý starý přítel rodiny (jak tvrdí Amyina matka), který má také v plánu road trip přes půlku Států. Nejkratší možná trasa je naplánovaná, tak stačí vyrazit… Proč to ale nevzít zábavnější cestou? Udělat si pár zajížděk rodičům natruc a poznat Ameriku? Pomůže to oběma, aby se vyrovnali sami se sebou a zacelili bolavé rány? Trochu šílená jízda Amerikou + špetka romantiky = báječné čtení nejen na léto! Navíc s přidanou hodnotou spousty obrazového materiálu a playlistů připravených přímo pro vaše uši, aby se vám lépe četlo!... celý text

Cestopisy a místopisy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Amy & Roger´s Epic Detour , 2010

219katka
30.06.2014 5 z 5

Nádherná pohodová knížka, která mě donutila jak k úsměvu tak i k slzám, což už se mi dlouho nestalo. Amy i Roger jsou skvělé, dobře propracované postavy, které jsem si moc oblíbila! Snad tohle není autorčina poslední kniha:)

Ranuncul
17.06.2014 4 z 5

Velice pěkná knížka.Čím déle jsem ji četla,tím víc jsem nemohla přestat.Taky bych jela.

Petra Ďat
26.05.2014

Tahle knížka má ode mně velký + za fotky,a letáčky atd.Mám to v knížkách moc ráda a málo kdy na to narazím,klidně bych jich tam snesla ještě mnohem víc, a klidně bych taky snesla mnohem víc popisu míst které navštívily.To že se dají dohromady bylo předvídatelné,ale sem ráda že tam té romantiky bylo takhle skromně.

MisuleB
24.05.2014 3 z 5

Tak nápad nebyl špatný, ze začátku mě kniha i bavila, ale postupně mě spíše začala nudit a do čtení jsem se pak vyloženě musela nutit. Jediné +, které se mi líbilo, byli "Amyny zápisky" a fotky. Docela zklamání.

muchomurka
16.05.2014 5 z 5

Skvělá knížka, hnedka mám chuť se zabalit a vyrazit na cestu. Nemám, co bych vytkla, hlavní postavy, příběh, motiv naprosto boží! :-)

Andulino
11.04.2014 5 z 5

Úžasná knížka!! Chce se mi teď sebrat a jet na nějaký super výlet! Skvělá oddechová knížka o životě a o všem, co k němu patří. Morgan navíc do knihy přidala playlisty, které hrdinové poslouchali, což vytvoří ještě lepší atmosféru. Miluju spojování hudby s příběhem, ve čtenáři to tak zanechá dvojí umělecký zážitek :) Díky této inspirativní knize už navíc vím, co na mé vysněné cestě Amerikou navštívím!

Mishak
03.04.2014 5 z 5

Naprosto úchvatná knížka!!! =)
Nemůžu si pomoct, ale vždycky jsem se chtěla na nějaký road trip vydat a tahle knížka mě navnadila ještě mnohem víc. Tolik zážitků, vzpomínek a všeho. Navíc se mi líbilo, že kniha měla i hloubku a zabývala se nejen cestou od bodu A do bodu B, ale i vnitřními problémy a strachy hlavních hrdinů.
Prostě pro mě úžasné a poutavé čtení.
Kruci, asi půjdu naplánovat taky nějaký road trip =D Doporučuji ;)

Ellkarka
16.03.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila, zbožňuji cestování, poznávání nových míst a lidí, cítit tu atmosféru, co z toho všeho hluboce dýchá. Možností realizovat takové převratné výlety a ještě někam mimo kontinent moc není.

Orea
04.03.2014 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale tahle knížka je prostě milá a má nádhernou atmosféru. Dojem mi nepokazila ani absence klasického happy endu, který by příběh nejspíš posunul do úplně jiné roviny, čímž by ztratil na té krásné iluzi opravdovosti.
Už teď se těším, až sednu v létě do auta, zapnu playlist s road tripovou hudbou, koupím vanilkovou colu a vydám se na cestu...

Zdenka21
25.02.2014 5 z 5

Přečteno během jednoho dne, roadtrip jak má být. Velice pěkná oddechová kniha.

luciefeix
12.01.2014 5 z 5

cekala jsem neco jinyho ale vysledek me vice nez prekvapil :)) kniha me opravdu dostala a prectu urcite jeste jednou ... takovych knih za poslednich let neni tolik ze bych je chtela cist vickrat :D

MagdalenaHalow
12.01.2014 4 z 5

Ještě před koncem knížky jsem si 100% byla jistá, že jí dám pět hvězdiček. A pak přišel konec. Četla jsem a pořád jsem si říkala, že je to ještě dobrý, že to ještě nekončí. Jenže pak najednou bum prásk! Umění roadtripu. A ze mě jenom vypadlo - "To je jako fakt konec?!" Tak nevím. Někde jsou otevřené konce fajn, ale tady? Stačilo třeba 5 stránek navíc typu - o měsíc později a bylo by to vážně skvělý.

La Fiera
20.10.2013 5 z 5

Tahle knížka mě chytla a ne a ne pustit.

Téma knihy odehrávající se během týdne, s náhledy do minulosti, kdy jsou hlavní hrdinové na cestě autem napříč USA bylo pro mne svěže originální. A připojení vlastních problémů, ať už těch běžnějších (Rogerův případ) nebo vážnějších (Amyin případ) pro mne udělalo z knihy příjemné odpočinkové čtení, od kterého se ne a ne odtrhnout.

Ale ten částečně otevřený konec mne tedy docela naštval. :)

Adele02
20.10.2013 5 z 5

Příjemná oddechovka. Poznámky v Rogerových playlistech nebo v Amyině deníku byly supr. Stojí za to číst! :)

Kateriska
19.10.2013 3 z 5

Trošku jsem se nechala unést anotací. Kniha díky ní vypadá opravdu dobře a dobrá opravdu je, až do posledních stran, které jsou totálně přeslazené a konec je absolutně useknutý.

katajanci
07.10.2013 4 z 5

Dva teenageři na cestě napříč Amerikou, každý se svými vlastními problémy. Konec se dal celkem očekávat, ale pro mě to knížce nic neubírá, naopak četla se mi fakt dobře. Možná že první 3/4 o něco líp. Plus jsem objevila pár nových kapel.

trynitrix
13.09.2013 4 z 5

Kniha se zajímavým namětem Roadtripu - zapisování zajímavých věcí do cestovního deníku a jako třešničkou je příběh Amy a Rogera jak cestují přes státy. Vnuklo mi to nápad na příští rok že něco podobného co se týká toho deníku zkusím taky a vyrazí se po severní evropě :-) A nedalo mi to musela jsem si koupit Skittles :-D kdo přečte pochopí :-D

cestopisné příběhy pro dívky romantika cesta, roadtrip

Morgan Matson
americká, 1981