SelenaDemi428 SelenaDemi428 komentáře u knih

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Tohle je moje první knížka od této spisovatelky a rozhodně nebude poslední. Líbilo se mi, jak se příběh odkýval postupně a ten konec byl hodně překvapující.

13.07.2017 5 z 5

Dárek na rozloučenou Dárek na rozloučenou Teresa Driscoll

Krásná kniha, kterou jsem přečetla během chvilky. Jen mě mrzelo, že v anotaci je už prozrazen jeden z hlavních bodů, kterého se bála matka Melissy (zda je otec Melissy doopravdy jejím otcem), v knize jsem postrádala nějaké překvapení. I tak se mi ale kniha moc líbila, byla to příjemná oddechovka.

01.07.2017 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Tenhle díl ze série s Cormoranem a Robin se mi zatím líbil asi nejméně. konec mě však opět překvapil, líbilo se mi více informací z Robininy minulosti, ale nevím, na těch 5 hvězdiček tento díl pro mě prostě není. I tak se ale nemůžu dočkat dalšího dílu (pokud bude, což doufám, že ano :)).

28.06.2017 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Asi nejlepší kniha od této spisovatelky! Líbilo se mi prolínání děje s výpověďmi postav. Na začátku jsem se špatně orientovala ve jménech, kterých je tam doopravdy moc :D. Ale poté už to bylo v pořádku a knihu jsem přečetla jedním dechem. Doporučuji.

14.06.2017 5 z 5

I když to byl "pouhý" scénář a ne kniha, jak jsem vždy zvyklá číst, tak se mi to moc líbilo, kouzelnický svět mě nikdy neomrzí :).

30.05.2017 5 z 5

Špulka modré nitě Špulka modré nitě Anne Tyler

Kniha, která nezaujme. Dlouho jsem přemýšlela mezi dvěma a třemi hvězdičkami, nakonec jsem přeci jen dala ty dvě, protože mě kniha doopravdy ničím nezaujala, jednotvárný děj točící se kolem domů mě nechytl.

14.05.2017 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nejkrásnější povinná četba, co jsem četla. ^_^

06.05.2017 5 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Opět daslščí povinná četba, která se mi líbila. Příběhy byly většinou kratší nebo třeba rozdělené na několik částí, což mi vyhovovalo, protože k povinné četbě čtu zároveň i normální knížky, takže povinná četba je odsunutá do pozadí většinou :D.

29.04.2017 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Hezky stručně napsané bez nějakých zbytečných prodlužovacích okecávaček :D. Po knize, která měla téměř 650 stran to pro mě byla příjemná oddechovka, kterou jsem měla přečtenou hned a to i kvůli tomu, že jsem si jí zase mohla tahat všude s sebou,

29.04.2017 4 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Z počátku mi strašně dlouho trvalo se začíst, čekala jsem asi něco víc, ale potom jsem se do příběhu doopravdy dostala a druhá půlka knížky mi utekla fakt rychle. Nápad se mi líbí a hlavně konec byl brilantní. Zároveň tahle knížka také nutí se zamýšlet nad životem.
Ne že bych jí zrovna doporučovala, přece jen není to téma pro každého a navíc je celkem objemná (to byl taky problém, když jsem si jí táhla do školy, měla jsem batoh pořádně těžký :D), ale kdo má čas a chuť si o tomto tématu přečíst, tak by ji mohl zkusit.

25.04.2017 4 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Ze začátku mě kniha moc nebavila, pořád se tam opakovalo to samé, což je vlastně i dobře, protože to poukazovalo na jednotvárný život Jacka a jeho maminky. Když začali plánovat únik, tak mě knížka začínala vtahovat více, až jsem jí pak celou dočetla během dvou dní, Líbilo se mi, jak vyprávění bylo z pohledu malého kluka, který si svět představuje po tom, jak mu ho maminka předložila, a pak se seznamuje s tím světem reálným.

27.03.2017 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Krásná knížka na relax, která mě donutila se i nad některými věcmi zamyslet. Pro odpočinutí si od každodenního stresu doporučuju :).
P.S. Ty ilustrace - nádhera!

13.03.2017 4 z 5

Co říct - kniha mě zaujala a i ne. Líbil se mi způsob, jakým to bylo napsané, navíc i to propojení s historií se mi zamlouvalo, to jsem asi ocenila nejvíce (i když žádná fanatička do historie nejsem). Ale i tak, nevím, něco mi tam asi chybělo, protože jsem tu knihu četla tak měsíc a to je na mě moc, jsem schopná přečíst tlustší knihy za týden. Navíc podle popisu, že se zasměju, jsem čekala fakt ně+co hodně humorného, no, za celou knihu jsem se dvakrát pousmála. tolik k tomu humoru :D. Ale i tak dávám 4 body, knížku jsem sice četla na mé poměry dlouho, ale i tak mě zaujalo a je něčím výjimečná mezi ostaními knihami, co jsem četla.

11.03.2017 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Povinnou četbu musím většinou protrpět, ale tahle knížka do této kategorie rozhodně nepatří a jsem ráda, že jsem si ji vybrala. Do příběhů Pavla na frontě jsem se snadno začetla a prožívala s nimi jejich příběhy. Rozhodně doporučuji.

18.02.2017 5 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Zprvu mě kniha moc nebavila, byly tam příliš popisné části a těch já moc fanoušek nejsem. Ale poté se mi dokonce i tyto části začaly zamlouvat, což bylo doopravdy neobvyklé. Líbilo se mi, jak se nad příběhem musel i čtenář zamýšlet a ne jenom pasivně přijímat, co se děje. Ocenila jsem i tu samou situaci napsanou třeba z pohledu někoho jiného. Co musím ale říct je, že poslední dvě stránky mě překvapily a změnily mi pohled na celý příběh. Jsem ráda, že jsem na tuto knížku narazila.

18.02.2017 4 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Také dávám tři hvězdičky jenom díky konci, který mě překvapil. Jinak se ten děj strašně táhl, pořád se opakovaly stejné situace a moc mě to nechytlo.

10.02.2017 3 z 5

Tahle knížka je doopravdy nádherný čtenářský zážitek. Doteď jsem nic takového nečetla, čímž na knihu rozhodně nezapomenu. Byla to taky první knížka, u které jsem se doopravdy bála, většinou jsem jí totiž četla před spaním a moje představivost je vážně veliká :D. Jsem zvědavá na film a také na další části této série, kterou si rozhodně nesmíte nechat ujít.

28.01.2017 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Nádherná knížka, hodně mě bavila, měla jsem jí přečtenou hned. Hlavně zvraty na konci se mi hodně líbily.

12.01.2017 5 z 5

Přistižen Přistižen Harlan Coben

Coben opět nezklamal a během posledních stránek, kdy jsem si myslela, že už všechno vím, jsem byla opět překvapená (jak už to u jeho knížek bývá pravidlem).

01.01.2017 5 z 5

Jeden deň Jeden deň David Nicholls

Doopravdy krásná kniha. Líbilo se mi, jak to bylo napsané - že se vždy popsal jeden den z roku a bylo hezké sledovat, jak se za ten rok charaktery Emmy a Dextera mění.
Ke knížce jsem se dostala náhodou, už dlouho jsem se chtěla podívat na film a když už jsem si ho chtěla pustit, zjistila jsem, že je i knížka, takže jsem sledování filmu odložila a přečetla si prvně knihu, dělám to tak vždy. A jsem za to ráda, takovou knihu už nejspíš nikdy číst nebudu. Tahala jsem si ji všude i přes to, že je tak objemná.¨
Někdy jsem se sice ztrácela a některé odstavce byly až moc popisné, proto o hvězdičku méně. Musím ale říct, že jsem s Dexterem a Emmou strávila krásný měsíc :).

23.12.2016 4 z 5