SelenaDemi428 SelenaDemi428 komentáře u knih

Do vody Do vody Paula Hawkins

Tato kniha od Pauly Hawkins se mi líbila rozhodně více než Dívka ve vlaku, která mě doopravdy nudila a záhadu jsem rozlouskla hned.
Byla jsem ráda, že se zde vyskytuje více hlavních postav, líbilo se mi i to propojení dějů. A taky musím ocenit různý způsob vyprávění. Nějaké věci však nejsou podle mě pořádně dotažené do konce.

20.10.2018 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Krásný závěr celé trilogie, který se mi velice líbil. Měl sice pár slabších míst, ocenila bych více o Finnickovi a tak dále, nechci psát spoilery. Je smutné, že tenhle příběh už opouštím, ale jsem si jistá, že zrovna k Hunger Games se ještě někdy vrátím.

11.10.2018 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Mánie kolem film mě jaksi minula, ale knižní verze si mě plně získala a já jsem opět ke knize byla přilepená, že jsem si ji tahala i s sebou na přednášky a četla jsem si v šalině i přes to, že moje verze, kdy mám všechny tři knihy v jedné, není moc skladná :D.
Nemůžu se dočkat, až tuto sérii dočtu a dám znovu šanci i filmům (už jen kvůli Finnickovi, kterého tam hraje můj oblíbený Sam Claflin).

25.09.2018 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Další kniha, co jsem přečetla od Liane Moriarty a rozhodně nejsem zklamaná. Sice jsem vyřešení záhady děťátka přišla na kloub už o dost dříve díky všelijakým vodítkům, ale to mi nevadilo. Bavily mě všechny příběhy, které se v knize rozvíjely, zvlášť příběh Grace. Těším se na další knihy autorky.

04.09.2018 5 z 5

Ty, ja a tí druhí Ty, ja a tí druhí Fionnuala Kearney

Autorka toto téma zpracovala čtivě, byla to dobrá oddechovka, takový silnější průměr.

20.08.2018 3 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Nejprve jsem viděla před delším časem film, který mě nijak moc neoslovil. Chtěla jsem si tedy přečíst knihu, ale nikdo z kamarádů ji neměl, v naší knihovně ji taky překvapivě neměli a kupovat jsem si ji nechtěla. Nakonec jsem se ale ke knize přece jen dostala, když ji náhle dostala jedna z mých kamarádek.
A jsem doopravdy ráda, že jsem si knihu přečetla. Film mě celkem nudil, ale příběh, který jsem četla, mě vtáhl od první strany a bavilo mě to. Získala jsem si hned sympatie ke Katniss, které mě při filmu nějak minuly, a Peetu jsem si zamilovala snad ještě víc. Už se těším na další díly.

08.08.2018 5 z 5

Opět úžasný díl a pomalu se blížím k závěru této nádherné série. Autorka má doopravdy ten příběh krasně propracovaný. Děj hezky plynul, žádná zdlouhavá místa jako v pětce se nevyskytovala. Čtení jsem si opět velice užila, obzvlášť měn bavilo zjišťovat věci z Voldemortovy minulosti a ke konci ukáplo několik slz.

29.07.2018 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Příběh byl odhadnutelný už od začátku, ale na oddech ideální kniha, líbila se mi. Jen musím vytknout jednu nesrovnalost, které si asi autorka a korektoři nevšimli a to je to, že se Norman vyskytuje ve dvou situacích zároveň - když pan Nicholls jede Tanzie pro brýle, tak je s ním pes v autě a zároveň se ve stejné chvíli podle autorky nachází i s Jess, Tanzie a Nickym ve škole.

09.07.2018 4 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Zprvu jsem se stále nemohla začíst, měla jsem problém se vymotat z dějových linií, které se do sebe neustále zaplétaly a celkově jsem v tom byla zamotaná. Nakonec jsem se ale úspěšně vymotala a knihu dočetla během dvou dní. Příběh se mi moc líbil, mám ráda takové záhady. Na konci mi to už přišlo trochu přehnané a že těch "náhod" je moc, ale i tak knihu hodnotím převážně pozitivně, strávila jsem s ní příjemné chvíle.

24.06.2018 4 z 5

Třináctkrát proto Třináctkrát proto Jay Asher

Na začátek - ten starý obal je fakt úděsný. Něco na knihu pro devítileté holky. Jsem ráda, že vyšlo nové vydání s jiným obalem. Bohužel já mám ještě ten starý přebal a dokáže to doopravdy kazit dojem.
Teď k příběhu, jsem velká fanynka seriálu, zamilovala jsem si všechny postavy. Seriál je dle mého názoru lepší než kniha, hlavně ohledně příběhu č. 12, jsem ráda, že ho v seriálu udělali tak, jak ho udělali (i když je to strašné).

07.06.2018 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Svět Harryho Pottera mě opět uchvátil a já v některých chvílích nebyla schopna odtrhnout od příběhu oči. I přesto, že mi však některé věci přišly moc zdlouhavé, se mi celý příběh líbil.
Film jsem dlouho neviděla, vždy jsem jako mladší pátý díl přeskakovala, ani nevím proč. Takže pro mě mnohé věci byly překvapením.

17.05.2018 4 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Kniha mě příjemně překvapila a moc se mi líbila. Četla se skoro sama, nebyly tam žádné nepotřebné a zdlouhavé části a zakončení se mi také líbilo. Za mě velký palec nahoru.

14.04.2018 5 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Od knihy jsem nic přehnaného nečekala a brala jsme ji jako příjemnou oddychovku, kterou jsem si nosila do školy, když jsem četla objemnou bichli Eragona, kterou jsem nechtěla pořád tahat. Nakonec mě ale příjemně překvapila. Vyhovovaly mi i krátké kapitoly, díky kterým jsem se na chvilky mohla odreagovat mezi učením.

05.04.2018 4 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

A chvíle, která někdy musela přijít, přišla včera v 11 hodin večer - dočetla jsou tuhle nádhernou dračí sérii, která mi velmi přirostla k srdci. Aby ne, když jsem s postavami strávila tolik hezkých chvil.
Konec se mi líbil, celkem se některé věci daly očekávat, ale bylo to doopravdy krásné. Když jsem četla poslední kapitoly, měla jsem slzy v očích, až tak moc jsem si tento příběh zamilovala.
Četla jsem rozhovor s autorem z minulého roku, prý chystá nějaké volné pokračování (jak vlastně psal i v poděkování na konci tohoto dílu), tak doufám, že se ho dočkáme brzy.
Co říct, snad jen moje naděje, že v budoucnu se k této sérii dostanu znovu a opět si ji přečtu. Eragon, Safira, Arya a další mi budou velmi chybět.

05.04.2018 5 z 5

Záměna Záměna Sandra Brown

Zatím mě žádná kniha od Sandry Brown nezklamala. Tahle však ano. Podle anotace jsem se na knihu doopravdy těšila, bohužel jsem byla poněkud zklamaná. Příběh moc rozpletený, hlavní dějový obrat, který byl na konci, jsem věděla hned na začátku, protože to bylo celkem jasné. Prakticky nic moc zajímavého se pak nestalo, jen jsem sledovala, jak to všem dochází později než mně samotné. Celkem doopravdy zklamání.

19.03.2018 2 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Už jsem se hodně vypsala u předchozích dílů a budu se opakovat, ale tenhle příběh se mi doopravdy hodně líbí. Pomyšlení, že mě čeká již jen jeden díl, je trochu pochmurné, tak si před čtvrtým dílem ještě přečtu něco jiného.
Brisingr bych ohodnotila zatím jako nejlepší díl, bylo tam nejvíce akce a četlo se mi to snadně (jen jsem trochu měla problém u Eragonova pobytu u trpaslíků, tyto kapitoly byly někdy až zbytečně protahované). A nebudu lhát, během příběhu mi i ukápla slza.
Nemůžu se dočkat, až zjistím, jak bude příběh zakončen.

05.03.2018 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Tak na tuhle knihu rozhodně jen tak nezapomenu. Podobně strukturovaný příběh jsem ještě nečetla, takže už jen díky tomu mi kniha připadala zajímavá. A to vzájemné propojení, konce a skrytá filozofie - to mě na té knize opravdu uchvátilo.

17.02.2018 5 z 5

Tahle druhá kniha se mi líbila více než první. Pěší dobrodružství prince Ládíka mi opět učarovalo a obdivuji ho, že se na tuto cestu vydal a i přes nějaké nepříjemnosti ji celou zvládl.

12.02.2018 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Další úžasný díl této série je za mnou. I když musím říct, že tentokrát to bylo takové moc rozvláčné, moc se to táhlo, někdy jsem měla problém se začíst a bylo tam až zbytečně mnoho popisů nepodstatných krajin, kterými třeba jen Eragon projížděl při cestě do Ellesméry.
Ocenila jsem zpočátku, že se mohu více dozvědět o Roranovi, po chvilce mi ale jeho linie připadala celkem nezajímavá a nezáživná a vyskytovalo se v ní až moc jmén.
Největší spád kniha dostává 100 stran před koncem, kdy se dějové linky Nasuady, Eragona a Rorana postupně spojují a závěr mě doopravdy dostal, i když jsem to od počátku tušila.
Nemohu se dočkat dalšího dílu.

01.02.2018 4 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Nádherný dojemný čtivý příběh. Přečetla jsem ho během jednoho dne, nemám slov, doopravdy mě chytl za srdce.

09.01.2018 5 z 5