SelenaDemi428 SelenaDemi428 komentáře u knih

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

První díl mě bavil hodně, druhý byl naopak takový průměr - ani neurazil, ani nenadchnul. I tak to ale bylo pořád čtivé a už se těším na třetí díl.

13.09.2019 3 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

To, co jsem od knihy čekala, jsem taky dostala, a nemůžu si stěžovat. Měla jsem náladu na nějakou oddechovku, při které bych mohla na chvilku vypnout a jen si užívat čtení. Kniha se mi moc líbila, ale tady udělám výjimku a musím říct, že se mi více líbil film. Naopak jsem ale v knize ocenila, že pokračovala trochu déle než film.

22.08.2019 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Knihou jsem byla mírně zklamaná. Od Liane Moriarty z jejích předchozích knížek jsem zvyklá na nějakou "záhadu", která se poté postupně osvětluje. A podle posledních vět anotace jsem také čekala něco jiného, než mi pak bylo dáno. Postavy mi ale byly opět sympatické a čtení mi rychle odbíhalo, když jsem se ke knéžce dostala.

21.07.2019 3 z 5

Nevím kudy kam Nevím kudy kam Gayle Forman

I po větším uvažování stále nevím, jestli se mi kniha líbila nebo ne. Ze začátku mě vůbec nebavila, s žádnou postavou jsem nějak nesympatizovala a byl pro mě velký problém se začíst. Pak se mi zase nějaká část líbila a potom mě to zase nebavilo a takhle stále dokola. Poslední dvě kapitoly ve mě vyvolávaly pocit, že kniha skončí úplně jinak, ale to se nakonec obrátilo v posledních odstavcích. Ale když se nad tím zamyslím, možná by ten hořký konec, který se odehrál v mé hlavě, byl pro knihu lepší.

03.07.2019 3 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Tahle knížka byla přesně to, co jsem během zkouškového potřebovala. Hezky jsem se u ní vždy odreagovala a ocenila jsem i kratší kapitoly. Čekala jsem, že to bude něco přeslazeného a bude to jeden velký omyl, ale kniha mě příjemně překvapila a čtení jsem si moc užila, těším se na druhý díl.

21.06.2019 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Před chvílí jsem Nimbus dočetla a páni, nemám slov, opět. To, co se tam dělo posledních tak 100 stránek? Nemůžu ani vyjádřit, jaké všechny pocity jsem cítila a jak rychle se střídaly. A ta poslední kapitola? No, potřebuju nutně třetí díl!
Ocenila jsem i novou hlavní postavu (i když ta v druhé části knihy vymizela, což mě celkem mrzí, ale chápu, že k ní nebylo nic moc zajímavého a byl třeba prostor na další děj). A myšlenkové pochody Nimba (Nimbuse? Nevím, jak se to skloňuje.) byly taky velice zajímavé.
Shusterman doopravdy umí napínavě psát, u něj jak vidím neplatí, že druhý díl je vycpávkový. Doporučuju!

02.06.2019 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Dostala jsem se na konec tohoto příběhu a O... MŮJ... BOŽE! Tahle série byla naprosto úžasná a bylo to přesně něco, co jsem teď během těžkého letního semestru na vysoké potřebovala - krásné odreagování a útěk do jiného světa. Dlouho mě žádný příběh neuchvátil jako tenhle, naposled to byla minulý rok série Eragona.
Tento díl byl nabytý akcí, ani chvíli jsem se nenudila a pořád se něco dělo. A konec, no v ten jsem ani nedoufala, myslela jsem si, že vše bude jinak.
Tento příběh spolu s Liou, Kadenem, Rafem, Pauline a dalším mi v srdci zůstane ještě velmi dlouho a už se těším na Zlodějský tanec, který sice není pokračováním, ale je ze stejného světa.

14.05.2019 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Pokračování tohoto nádherného příběhu mě opět uchvátilo. Uznávám, že tento díl byl oproti prvnímu trochu slabší a vlastně se tam nic moc nedělo (až spíše ke konci), ale já si to moc užila a nemám slov. Už se nemůžu dočkat, až příběh dočtu, zároveň mi ale bude líto tento svět opouštět- Myslela jsem, že mě tato kniha přeorientuje na ship Lia+Kaden, ale stále jsem za Rafeho. Jediné, co bych knize vytkla, bylo to neskutečné množství překlepů, někdy i zájmena jmen.

10.04.2019 5 z 5

Gossip Girl: Manga: Jen pro tvé oči 1 Gossip Girl: Manga: Jen pro tvé oči 1 HyeKyung Baek

Tahle kniha mě přesvědčila, že mangy doopravdy nebudou nic pro mě.

18.03.2019 1 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Z této knihy mám takové rozpačité pocity. Příběh mě celkem nudil, což se mi u této autorky nestává. Byl i snadno odhadnutelný, vše, co se tam stalo, jsem odhadla nebo čekala. I tak ale knize dávám tři hvězdičky, protože byla dost čtivá a zaujalo mě téma hromadění - tomu se mohla autorka věnovat více, kniha by pak mohla být zajímavější.

17.03.2019 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Milé krátké povídky ze světa Harryho Pottera pohladí každého milovníka této série po duši, rozhodně doporučuji. Navíc jsou časově nenáročné, do hodiny můžete mít přečteno.

08.03.2019 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Tak tento fantasy svět mi doopravdy sedl. Příběh mi rychle ubíhal a vždy jsem se těšila na to, až se zase budu moct ponořit do světa princezny, která utekla za vidinou lepšího života.
Na knize se mi líbilo, že nás autorka nechala napínat, kdo je zabiják a kdo je princ. Odhadla jsem to špatně bohužel :D.
Nemůžu se dočkat, až se pustím do dalšího dílu.
Jen jsem byla trochu zmatená ohledně toho "daru" a historie tohoto světa. A vlastně pořád jsem. No, snad další díly mi to více objasní.

03.03.2019 5 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Uf, tak jsem to konečně dočetla. Celý příběh mi přišel jako takový cringe, čekala jsem od toho něco víc, no už asi prostě nepatřím do cílové kategorie. Připadalo mi to naivní a hloupoučké.
Poppy si hlavně protiřečila tím, že tedy nechala Runemu volnost a pak když se dohadovali, jestli políbil někoho jiného, tak byla uražená, když ji Rune nechával ohledně tohoto v nejistotě, a vyčítala mu, že přece patří jen jí.
Ale hlavně mě dodělal ten epilog, to mělo být co, jedno velké ne za mě!
Dala bych jen jednu hvězdičku, ale i přes to, že jsem většinu času u knihy trpěla (nemám ráda rozečtené knihy, musela jsem to dočíst), tak jednou jsem měla slzy v očích.
EDIT: Musím ale ocenit ten playlist na konci. Líbí se mi, když něco takového v knihách je a doplňuje je to.

10.02.2019 2 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Kniha se mi moc moc líbila. Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale poté už to šlo samo. Dle mého názoru by si knihu měl přečíst každý. Hrůzy války se mi zde zdají o to horší, když je chlapec nevidí a nechápe, co se kolem něj děje. A konec musí zapůsobit snad na každého.

03.02.2019 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Kniha mě zaujala už při čtení anotace. A rozhodně nejsem po přečtení příběhu zklamaná. Hlavní postavy velice sympatické, pořád se něco dělo, nemám výtek. Líbily se mi i výtahy z deníků kosení. Příběh se mi zdál celkem uzavřený, ale už se těším na další díl, rozhodně si ho pořídím.

26.01.2019 5 z 5

Láska z Paříže Láska z Paříže Alexandra Potter

Kniha byla příjemnou oddechovkou, kterou jsem zrovna během začínajícího zkouškového potřebovala. Když jsem začínala číst, nějak jsem si nevšimla, že je to pokračování mé nejoblíbenější knížky od Alexandry Potter, o to více to pak bylo příjemné překvapení.

12.01.2019 4 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Jsem ráda, že v knize byly kratší kapitoly, hezky se mi pak jezdilo v šalině, většinou mi to hezky vycházelo. Ale ke knize - na mě asi až moc "jednoduchý" příběh, jsme zvyklá číst tlustší a zauzlenější knihy (jakéhokoliv žánru) a tohle na mě bylo až moc jednoduché. Ráda jsem se ale dozvěděla o zvláštní nemoci jménem prosopagnosie, o kterém jsem vůbec neměla ponětí, že existuje.

15.12.2018 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Dnes jsem přečetla poslední stránky této knihy a nemám slov. Příběh to byl doopravdy nádherný, rozhodně nelituji toho, že jsem si celou sérii přečetla. Ve svých 19 letech sice poprvé, ale rozhodně ne naposled, tím jsem si jistá (a nejen kvůli tomu, že jsem si koupila svoje vlastní knihy z této série).
Hodně věcí se nám zde objasnilo, dočkali jsme se většího rozvinutí příběhu nejen Brumbála a prostě tento díl dokonale uzavřel celou sérii. Většinou mají poslední díly sérií těžké břemeno, tedy aby uspokojili své věrné čtenáře a ne vždy se to těm posledním dílům povede. Rowlingové se to ale povedlo určitě.

30.11.2018 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Tahle kniha k vám doopravdy mluví a rozhodně stojí za to si ji přečíst. Anie jsem předtím neznala, vůbec jsem nevěděla, co od knihy čekat, dostala jsem ji od kamarádky k narozeninám. Anie ale celou knihu napsala doopravdy krásně a velmi příjemně se mi to četlo.

25.11.2018 5 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Coben mě opět nezklamal a celou tuhle knihu jsem opět hltala celý příběh, hádala konec a stejně jsem ho neuhodla. Už se těším, až se pustím do další jeho knihy.

12.11.2018 5 z 5