Nevím kudy kam

Od autorky bestselleru Zůstaň se mnou (If I Stay) Freia, Harun a Nathaniel. Tři osamělí teenageři, jejichž životy se osudově protnou během jediného dne v New York City. Freia přišla o hlas při natáčení debutového alba a teď má strach, že přijde i o své fanoušky. Úzkostlivě sleduje sociální sítě, pročítá se nekončícím množstvím komentářů a doufá, že na ni nezanevřou. Jsou totiž to poslední, co jí v životě zbylo… Harun plánuje útěk z domova. Chce být s tím, koho skutečně miluje a jeho rodina mu v tom brání. Čas se ale krátí a on musí jednat rychle. Zítra už by totiž mohlo být pozdě… Nathaniel přijíždí do New Yorku, aby se vyrovnal s rodinnou tragédií, která ho uvrhla do těžké deprese. Celý jeho život se ze dne na den obrátil vzhůru nohama a přestal dávat smysl… Když na sebe tahle trojice náhodou narazí v Central Parku, žádný z nich nemá tušení, že společně stráví den, na který nikdy nezapomenou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/400043/nevim-kudy-kam-hcu-400043.jpg 3.832
Vydáno:, Yoli

I Have Lost My Way (2018)

Kniha Nevím kudy kam

bibi.r

Tahle kniha pro mě byla velmi milé překvapení. Ze začátku mi dost vadila přílišná jednoduchost a snad až taková prvoplánovost. A hlavně mě dost štvalo kolikrát se hned v prvních snad dvou kapitolách objevilo spojení "Nevím kudy kam", to bylo fakt přehnané.
Ale pak jsem si na tento styl zvykla a bylo mi v něm velmi příjemně. Tohle je prostě taková milá a oddechová knížka, u které nemusíte přemýšlet. Nic řešit, nic čekat, nic hodnotit, nic hrotit... prostě společně s tou knížkou plynete až dokonce a je vám v tom dobře.

hnilda3

Autorku mám ráda, takže jsem tuto novinku musela hned mít. Kniha byla krásná, četla se skoro sama :-)

petuzla5591

Tohle bylo tak upřímné a krásné. Tři mladí lidé zkoušení osudem se setkají a to změní navždy jejich životy.

Hope80

Kniha byla průměr, spíše něco pod průměr. Pochopila jsem co se snažila spisovatelka říci,chvilkama kniha byla zajímavá k zamyšlení a jsem ráda,že jsem si přečetla něco jiného,jelikož jsem ráda za všechny knihy,ať je dobrá,či horší,ale bohužel polovina knihy byla pro mě takovým proplouvanim....

Damonka12

Kniha se velmi dobře četla a všechny 3 postavy mi byly sympatické, autorka píše velmi dobře a rozhodně sáhnu po dalších jejích knihách. Jen ten konec se mi moc nelíbil, chtělo to o pár stránek víc, abych si byla jistá, že ho opravdu chápu dobře. Ale určitě doporučuji.

SarahRoyalAss

Pro mě to byla první zkušenost s Formanovou (ano, stydím se) a byla jsem opravdu příjemně překvapená. Kniha je napsána velmi dobře, čtivě a se skvělou motanicí osudů 3 mladých lidí.
Každá postava je věruhodně napsaná, mají své problémy a vlastně neví, jak se s nimi vypořádat. Každý ten problém byl úplně jiný, ale společně se jim povedlo těm problémům čelit. Freya mi opravdu bavila, tak i Nathaniel a Harun - u těch ale člověk víc procitne až při konci. Závěr knihy byl skvělý, promyšlený a bylo to (alespoň pro mě) prostě WOW *slzička ukápla*. Nebylo to bůh ví jak světoborný, ale skvělé to opravdu bylo.

Jajibloguje

Dejovo nevnímame len prítomnosť, ale aj sa vraciame do minulosti hlavných hrdinov. Príbeh postupne gradoval a stával sa pre mňa zaujímavejším. Zmena v postupe bola zakaždým nepatrná. Gayle Forman píše knihy, nad ktorými sa musíme zamyslieť, inak by nemalo význam ich čítať. Nemusia to byť niekoľko sto stranové romány, všetko dokáže vystihnúť na správnom počte strán. Na zbytočné omáčky, ktoré zbytočne predlžujú dej, zabudnite.

Práve preto necháva niektoré situácie nedoriešené, čo automaticky spúšťa moju nekonečnú fantáziu. Osobne nemám rada otvorené veci, ale niekedy je lepšie domyslieť si, než keby niečo dopadlo proti môjmu presvedčeniu. Gayle si tým pádom k sebe pripúta rôzne cieľové skupiny čitateľov. Čo vám poviem, vie to s nami dobre.

Teraz by som však zniesla pár strán navyše. Pokojne aj viac kníh. Tak veľmi si dobre všetko rozplánovala, že sa poistila, keby ju opustila múza. Vyprofilovala si jednotlivé charaktery a oslovila čitateľov, ktorí sa v hlavných hrdinoch dokážu nájsť.

Aj napriek prepracovanosti tých najmenších detailov mi táto kniha prišla ako keby bez duše. Uverila som jej všetko, to áno. Ak ju však porovnám s ostatnými, niečo mi v nej chýbalo.

Stratení odhaľujú životné príbehy, riešime problematiku fyzických rozdielov, homosexuálnov, náboženského vierovyznania, čo je super, že sa o tom čoraz viac hovorí. Myslím si však, že menej je niekedy viac. Nemusíme sa zameriavať na detaily, aby sme porozumeli celkovému významu odkazovaného posolstva. Najmä nie, ak má kniha 248 strán.

rozvera

Tuto knížku mi přinesla k přečtení dívka, se kterou si rády povídáme o literatuře. Zajímavé osudy tří mladých lidí, trochu mi nevyhovoval v některých momentech styl psaní a jako celek musím použít hodnocení dívčino, protože jsem již bohužel generačně v jiné linii a mé hodnocení by nemuselo být objektivní.