SelenaDemi428 SelenaDemi428 komentáře u knih

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Kniha mě zpočátku vůbec nebavila, nemohla jsem se vůbec začíst. Tak od půlky to pro mě však začalo být zajímavé a konec mi opět přinesl překvapivé rozuzlení. I tak ale musím říct, že tento příběh byl podle mě trochu slabší, navíc pachatele jsem odhadovala již na začátku.

07.01.2018 4 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Knihu jsem četla v angličtině a možná proto dávám čtyři hvězdy, protože anglický jazyk miluju. Navíc některé věci přesně do češtiny přeložit nelze, takže takhle doopravdy můžete vidět, jak to ten autor napsal. Jinak mě překvapilo, že celý příběh se doopravdy odehrává během jedné noci, myslela jsem, si, že to je jen tak napsáno, aby anotace zněla líp. Předvídatelný konec, ale stále pěkné.

31.12.2017 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

O tak krásně vymyšleném fantasy světě jsem už dlouho nečetla. Zbožňuju fantasy a draky a spojení těchto dvou mých srdcovek znamenalo, že mě Eragon v každém případě zaujme. Ale že tak moc, to jsem netušila. Příběh byl hodně čtivý a napínavý. Ani mi nepřišlo, že by tam někde byly nějaké zdlouhavé části. Prostě krása. Nemůžu se dočkat, až budu číst další díl.

25.12.2017 5 z 5

Taková odpočinková kniha, měla jsme ji hned přečtenou. Nic zdlouhavého, prostě na krátké odreagování jako vyšité.

10.12.2017 3 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Knihu jsem měla přečtenou během chvíle a rozhodně nelituji toho, že jsem si ji koupila. S Kájou jsem vyrostla, pamatuji si jeho začátky a tahle kniha pro mě prostě byla nutnost. Hezky jsem se u ní odreagovala a pobavila a rozhodně se k ní ráda v budoucnu vrátím.

09.12.2017 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Řekla bych, že tato série postupně ztrácela na svém kouzlu. Prvním dílem jsem byla zcela ohromená, hned mě vtáhl, přečetla jsme ho hned, líbil se mi ten svět. Druhý už mírně pokulhával a stěží mohl dosáhnout toho, čeho u mě dosáhl první díl. Ale třetí byl docela už slabší (ale ne zase na tři hvězdičky, nejradši bych dala tři a půl, ale to nejde). Jen posledních 100 stran mě docela bavilo. Nevím no. Ale i tak, kniha byla čtivá a hezky napsaná, i s koncem jsem celkem spokojená. Takže zase to tak úplně nezavrhuji.

08.12.2017 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Nikdy bych neřekla, že by mě nějaký cestopis bez obrázků a něčeho fakt zajímavého mohl bavit. A světe div se, ono se stalo. To, jak "Zibi" popisoval svoji cestou plnou jeho humoru se mi velmi líbilo. Nejvíc se mi zalíbil závěr, kde shrnuje to, co nám celým spisem své cesty chtěl ukázat: že předsudky jsou doopravdy jen předsudky.

24.11.2017 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

První půlka mě celkem zklamala. Do prvního dílu jsem byla doopravdy zažraná,a le prostě nějak jsem se přes první část této knihy nemohla dostat. To se ale tak v půlce obrátilo a dočetla jsem to velmi rychle. Navíc to skončilo velmi zajímavě, tak už se těším, až usednu ke třetímu dílu.

17.11.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Kniha se mi líbila, nejvíce mě hlavně zaujalo to, že z každé strany je jiný příběh. Bála a jsem se však, že to bude moc podobné, ale moje obavy byly zbytečné, protože oba příběhy se navzájem doplňovaly.
Jediné, co musím vytknout, že tam bylo až moc náhod, které se mi zdály dost nereálné, že by se staly v reálném životě. Ale právě od toho tu máme knížky, že. :)

05.11.2017 5 z 5

Podrazák Podrazák Harlan Coben

Opět úžasná kniha od Cobena. Dělalo mi ale problém se zorientovat v tolika jménech. Závěr mě ale zase doopravdy překvapil.

27.10.2017 4 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Bábovky se mi líbily hodně, naopak tahle knížka mě zase hodně zklamala. Nejspíš jsem po Bábovkách měla velká očekávání. Ale prostě příběh mi byl strašně nesympatický, hlavní postava taky, nevím nevím...

11.10.2017 2 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Opět jsem s radostí začetla do dobrodružství Harryho a jeho kamarádů. Nejvíc jsem se k této sérii rozepsala u třetího dílu a nechci se opakovat, ale pořád mám stejný názor, tyhle knížky jsou prostě úžasné.
Navíc jsem si vůbec nevybavovala konec toho čtvrtého filmu, takže to závěrečné rozuzlení pro mě bylo překvapením.

29.09.2017 5 z 5

Ctitel Ctitel Charlotte Link

Opět jsem podle anotace, stejně jako u knihy "V údolí lišek", čekala od příběhu něco jiného. Prostě mi přijde, že u knížek CH.Link neumějí pořádně napsat anotaci, kvůli které jsou pak lidé zklamaní, že nedostali to, co jim bylo slíbeno.
Příběh byl ale opět velmi čtivý, jen mi to teď vše připadalo moc jednoznačné. Proto o hvězdu méně.

14.09.2017 4 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Co na to říct, jde rozhodně o cenný historický kousek. Neumím si představit, jaké to pro Annu a její blízké muselo být, žít v takové nejistotě. Hlavně mě nejvíce rmoutily ty části, kde Anna píše o své budoucnosti po skončení války, protože je jasné, že to se jí nikdy nesplnilo. Nejvíce mě hlavně zásahl Doslov.
Na druhou stranu je tu ale ALE. Do první půlky se mi četlo dobře. Pak už se vlastně opakovaly stejné situace pořád dokola. Je jasné, že jinak to být nemohlo a ukazuje to ještě více na to, jak bídné to muselo být. Ale já v knihách prostě potřebuji nějakou tu hlavní linii.
I tak, je to velice cenný kus světové literatury.

09.09.2017 4 z 5

Jak to mají holky Jak to mají holky Lauren Saft

Příjemná oddechovka. Kniha mě příjemně překvapila a přečetla jsem ji během chvilky.
Knihu jsem si koupila hlavně proto, že mi podle popisu připomínala moje někdejší kamarádství a tzv. nerozlučnou trojku, která skončila tak, že se bavím už jen s jednou z těch dvou :D.

04.09.2017 4 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Na knihu jsem byla zvědavá. Nejdříve jsem před rokem viděla film a ten se mi líbil. Kniha se četla sama a líbilo se mi, že vlastně byla skoro úplně jiná než film (v němž nefiguroval Hugh Grant). Ostatní knihy jsem zatím nečetla (ano, začala jsem posledním dílem :D), ale doufám, že se k nim brzy dostanu.

25.08.2017 4 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Opět mě knížka od této autorky nesmírně vtáhla, dnes jsem přečetla skoro 200 stran, snad každá kapitola skončila dost zajímavě a musela jsem vědět jak to bude dál. Bylo tam hodně zvratů, což jsem ocenila. Nemůžu se dočkat, až se dostanu k další knížce od této autorky.

19.08.2017 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Dost pěkná povinná četba, u které jsem se i pobavila.

05.08.2017 5 z 5

Co je nového, kotě? Co je nového, kotě? Alexandra Potter

Opět typická kniha od Potter. Po "příliš" dramatických knihách a povinné četbě jsem se těšila na její typickou oddechovku. Naivitou to sice opět přetéká, ale na to už jsem si u jejích knížek zvykla a upřímně se mi to v tomto případě líbí. Byl to zase velice čtivý příběh, i když řekla, bych, že jsem od ní četla lepší knihy.

29.07.2017 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Kniha se mi četla hezky, líbilo se mi to víc než první díl. Asi to není typický Nesbo, ale mně se to prostě líbilo :).

21.07.2017 5 z 5