Jak to mají holky

Jsou různé typy holek, ale v zásadě… na některé se můžete spolehnout a některé vás příslovečně bodnou do zad při první příležitosti. Alex, Mollie a Veronica jsou nejlepší kamarádky, jsou nerozlučné ve škole i mimo ni. Všechny holky na škole jim jejich přátelství závidí a na večírcích na nich mohou oči nechat. Ale jak je to s nimi doopravdy? Znají vůbec jedna druhou a dokážou si být opravdovou oporou? Mollie chodí s hvězdou lakrosového týmu, ale není s ním moc šťastná, navíc řeší poruchu příjmu potravy, o čemž málokdo ví. Veronica žije v nestabilní rodině. Táta neustále cestuje a mámu zajímá spíš její trenér Roger než vlastní dcera. Veronica je známá střídáním kluků, má spoustu přátel a vysněnou postavu. Kamarádky si myslí, že má vše, po čem ony touží, přitom Veronica vůbec šťastná není a chybí jí opravdová láska. A Alex? Ta žije jen s maminkou a bratrem. Alex je tajně zamilovaná do svého souseda Drewa, kterého zná odmalička. Je stále panna, protože věří, že tím prvním bude někdo, koho bude milovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/292933/jak-to-maji-holky-k1t-292933.jpg 3.369

Those Girls (2015)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli

silvinka12

Chtěla jsem knihu odložit, ale přeci jsem ji dávala snad miliardu šancí, abych ji dočetla. Nevím jestli se přátelství mezi Veronikou, Alex a Molii dá nazývat přátelství. Alex a Molii, to by ještě šlo dohromady, ale Veronika mi k nim prostě nesedla. Alex mi přišla asi nejlepší z nich, Mollie ta nebyla zas tak úplně špatná a Veronika se mi od začátku do konce nelíbila. Prvních sedmdesát stran jsem se nudila, byl zázrak, že jsem se tím prokousal, ale potom to už celkem ujde. Nečekejte od této knihy nějaké zázraky, je to takový průměr, některé kapitoly vás bavit budou, některé zas ne.

AnnaAm
21. červnaodpad!

jednym slovem hrozné precetla jsem jen asi 3 kapitoly.same drogy sex potraty a podobne.Nedoporucuji

jitkahav

Vzhledem k tomu, že kniha byla původně koupená pro moji 13iletou dceru, jsem ráda, že ji ani nezačala číst, přestože je označena jako dívčí román. Vztahy mezi třemi "kamarádkami" jsou hrozné. Samá přetvářka a faleš, pořádání večírků, hulení trávy, sex.
Ani jedna postava mi nebyla sympatická. Ale co mi nejvíc vadilo bylo množství sprostých slov a oplzlosti. Takže bych to shrnula tak , že kniha je o životě středoškoláků určená spíš pro trochu dospělejší čtenáře.

Nikcasmej
29.12.2017

Kniha mě zaujala anotací a obálkou. Když jsem však knihu četla, tak nemůžu říct, že by se mi děj nelíbil, ale nějáké scény byly podle mě přehnané až nudné. Ten kdo si knihu nepřečte nic neztratí.

TaJiná
16.10.2017

Uffff... Jedna z nejnudnějších knih, které jsem kdy četla. Pletly se mi postavy, jak se stále střídala ichforma, nehledě na to, že byly skoro až odpudivě nesympatické. Kniha mi ve shrnutí přišla jako rádce pro děvky, fetky a kuřačky.

SelenaDemi428
04.09.2017

Příjemná oddechovka. Kniha mě příjemně překvapila a přečetla jsem ji během chvilky.
Knihu jsem si koupila hlavně proto, že mi podle popisu připomínala moje někdejší kamarádství a tzv. nerozlučnou trojku, která skončila tak, že se bavím už jen s jednou z těch dvou :D.

Makulka001
26.08.2017

Chování postav se podobalo lidem, kterým je minimálně tak 25 let, nebo aspoň mně to tak přišlo... Příběh byl hezký, kniha čtivá, ale postavy mi prostě moc nesedly... Nicméně je to taková oddechovka na jedno dopoledne, a pokud si představíte že postavám je trochu více let, vyklube se z toho hezká čtivá kniha.

Žožik
23.08.2017

Tato kniha mě moc nezaujala. Chování postav (vzhledem k jejich věku) mi přišlo takové nereálné a postavy samy mi přišly celkem nesympatické. Nějak jsem se do knihy nezačetla. :/

Ria.
27.07.2017

U knihy mě zaujala obálka a anotace. Podle ní jsem si myslela, že děj bude trochu víc.. vyspělejší? Možná, že kdyby mi bylo o pár roků méně, kniha by mě bavila více. Je to můj osobní problém, ale v určitém žánru mi vadí, když jsou hlavní postavy mladší než já. Navíc na to, kolik jim bylo, v některých chvílích dělali věci, které mi v mých 21 letech přišly docela přes čáru.
3 hvězdičky.

margoj
27.06.2017

Pokud si chcete přečíst knihu o každodenních problémech puberťaček, pomlouvání a nenávisti, sexu a sprostého slovníku, tak prosím, tato kniha je přesně pro vás.

Petruska200
27.06.2017

Nejak jsem se nezacetla

AndyK
31.05.2017

Dlouho jsem váhala, jestli si knížku přečíst. Jestli na ni nejsem přece jenom už trošku stará :-) Ale jsem ráda, že jsem se do ní nakonec pustila. Nic není takové, jak se může na první pohled znát a lidská duše je prostě složitá. Obzvlášť ta dívčí a obzvlášť v období dospívání. A když jsou navíc kamarádky tři, problém snad zákonitě musí přijít :-)

DracoMalfoy
25.05.2017

Vadily mi vztahy v knize, takhle to v reálném životě nevypadá.

Attia
17.10.2016

Kniha je opravdu strhující - střední škola je pořádná divočina plná nástrah a nebezpečí. Přežití není zaručeno.

kalinkacz
31.07.2016

Od této knihy jsem neměla velká očekávání, možná také proto jsem z ní v závěru byla tak moc překvapená a nadšená... Nejedná se o náročnou knihu, ale spíše o lehkou prázdninovou roztomilost... Máme tu tři hlavní hrdinky, které jsou na střední školy.. Každý z nás tam byl, ale jsem si jistá, že ne úplně každý si byl vědom, jak vlastně jeho chování vypadá... Tady to máte! Takhle strašně to vypadá... Navíc věřím, že každá holka se v jedné ze tří hlavní hrdinek alespoň částečně najde... Tenhle příběh vám ukáže, jak moc je holčičí přátelství v tomhle věku křehké a co vše ho může zničit nebo obnovit... Budeme svědky dost vulgárních i erotických situací... Ale ano, tahle kniha mě bavila, prostě pohodová a pravdivá záležitost, která je napsána s neuvěřitelnou lehkostí!

Anonymka1
12.07.2016

Kniha se mi moc líbila. Bylo to pohodové čtení o tom, jak se 3 nejlepší kamarádky vyrovnávají se vzájemnými podrazy a promícháním jejich životů. V této knize mi pouze vadila sprostá slova, ale v dnešní době už je to jedno každý tak mluví. Kniha se četla rychle.

Mikik
27.06.2016

Dívčí román o tom, co zažívají mladé slečny a jak je někdy těžké udržet stará kamarádství, když se každá vyvíjíme jinak. Byla to pro mě vyloženě oddechovka, nic náročného, ale četlo se mi velmi dobře.

pro dospívající mládež (young adult) pro dívky

Autor knihy

Lauren Saft