Jak to mají holky

Jsou různé typy holek, ale v zásadě… na některé se můžete spolehnout a některé vás příslovečně bodnou do zad při první příležitosti. Alex, Mollie a Veronica jsou nejlepší kamarádky, jsou nerozlučné ve škole i mimo ni. Všechny holky na škole jim jejich přátelství závidí a na večírcích na nich mohou oči nechat. Ale jak je to s nimi doopravdy? Znají vůbec jedna druhou a dokážou si být opravdovou oporou? Mollie chodí s hvězdou lakrosového týmu, ale není s ním moc šťastná, navíc řeší poruchu příjmu potravy, o čemž málokdo ví. Veronica žije v nestabilní rodině. Táta neustále cestuje a mámu zajímá spíš její trenér Roger než vlastní dcera. Veronica je známá střídáním kluků, má spoustu přátel a vysněnou postavu. Kamarádky si myslí, že má vše, po čem ony touží, přitom Veronica vůbec šťastná není a chybí jí opravdová láska. A Alex? Ta žije jen s maminkou a bratrem. Alex je tajně zamilovaná do svého souseda Drewa, kterého zná odmalička. Je stále panna, protože věří, že tím prvním bude někdo, koho bude milovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292933/jak-to-maji-holky-k1t-292933.jpg 3.190
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Yoli

Those Girls, 2015

Kniha Jak to mají holky

medlovice
31.08.2020

Tyto holky ! Je jim 17 nebo 18 a zajímá je jen sex , večírky a alkohol. Místo zálib si vykouří jointa. Ve dvaceti k smrti znuděné , ve třiceti se ženou za kariérou , ve čtyřiceti vyhořelé , prázdné. A to je kniha pro mládež, dobrý vzor.
Ze začátku se to dalo číst , ale už těch vulgarních scén a slov bylo dost. Honba za popularitou není můj koníček. Knihu jsem nedočetla a určitě nejsem jediná.

Jirikk
21.12.2019

Tak čekal jsem trochu víc. Pulka knihy nuda, pulka se dala číst,ale spíš nedoporučuji.Čekal jsem to víc kontroverzní...

SmallLucia
30.09.2019

Nevím, co si o této knize myslet. Zřejmě jsem pochopila, co tím autorka chtěla sdělit - co dokáže lež, přetvářka, závist a žárlivost.
Hned první kapitola mě vyvedla z omylu, že se bude jednat o vztah tří dobrých kamarádek a jejich problémů. Místo toho mi bylo naservírováno tolik vulgarismů, řečí o sexu, nevěře a dalším, že jsem nestačila "valit" oči, jakou knížku jsem to vzala do rukou.
Děj se neuvěřitelným způsobem zamotával tak, až jsem s každou další kapitolou přestávala věřit v jakékoli normální chování jakékoli postavy. Nestihla jsem si vybudovat ani jediný kladný vztah, protože jakékoli slabé sympatie každá postava v další vteřině "zabila".
Mě tato knížka opravdu nesedla.

Ivka14
26.05.2019

Četlo se to rychle, ale vůbec se mi ta knížka nelíbila. Bacha můžou být spoilery!! Že tam všichni spali s každým mně už pak přišlo přes čáru a ten konec byl na me až moc drsný...

Damonka12
02.05.2019

Tato kniha mě až tolik nezaujala, měla zajímavé i nudné části a to, co se tam mezi holkami dělo, no obačas to bylo divné.

Luci.han
17.04.2019

Teda.. Co bych o téhle knize mohla napsat? Mám z ní lehce smíšené pocity. Zprvu jsem vůbec nevěděla, co od knížky očekávat. Myslela jsem si, že to bude nějaký rozkošny středoškolský románek o partě kamarádek, co nakonec skončí sladkým happy-endem. Hned začátek první kapitoly mne však vyvedl z omylu.
Na celé knížce mi ani tak nevadily ty často opakující se vulgarismy, avšak hned první, co mě zaráželo, byl věk hlavních postav a to, co všichni během celého příběhu vyváděli. Nevím, zda to autorka takto přeháněla schválně, aby tím upozornila na zkaženost dnešní mládeže, či jen nedomyslela drobné detaily o tom, co se přísluší na 16ti leté pubescenty. Další věc, se kterou jsem měla problém, byla důvěra k hlavním postavám. Jakmile jsem si k nějaké z nich udělala vztah, hned ho nějaká událost, či její chování v dané situaci, opět zničili. Jediná postava, ke které jsem si po celou dobu příběhu udržela kladný přístup byla Alex, která se nakonec stala jednou z hlavních záminek, proč jsem tuto knihu chtěla dočíst.
Konec knížky mě lehce zklamal, byl hodně uspěchaný a useknutý a celkově jsem od něj čekala víc.
I přes to všechno mne knížka vcelku bavila. Objevily se tam i napínavé pasáže, které mne nutily číst dál a dál. Dopuručila bych ji spíše někomu, kdo si příliš nepotrpí na romantiku a sladké, předvídatelné šťastné konce plné lásky a uspokojení čtenáře. Knihu bych určitě raději zařadila do věkové kategorie 15+. :)

silvinka12
02.09.2018

Chtěla jsem knihu odložit, ale přeci jsem ji dávala snad miliardu šancí, abych ji dočetla. Nevím jestli se přátelství mezi Veronikou, Alex a Molii dá nazývat přátelství. Alex a Molii, to by ještě šlo dohromady, ale Veronika mi k nim prostě nesedla. Alex mi přišla asi nejlepší z nich, Mollie ta nebyla zas tak úplně špatná a Veronika se mi od začátku do konce nelíbila. Prvních sedmdesát stran jsem se nudila, byl zázrak, že jsem se tím prokousal, ale potom to už celkem ujde. Nečekejte od této knihy nějaké zázraky, je to takový průměr, některé kapitoly vás bavit budou, některé zas ne.

AnnaAm
21.06.2018odpad!

jednym slovem hrozné precetla jsem jen asi 3 kapitoly.same drogy sex potraty a podobne.Nedoporucuji