Dárek na rozloučenou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Melissa dostane v den svých pětadvacátých narozenin nezvyklý dárek – deník, který si její matka psala, když umírala na rakovinu. Kniha je plná receptů, vyprávění a rad, ale také nepříjemných faktů, o nichž Melissa doposud neměla ani potuchy. A tak zatímco se včera ještě nemohla rozhodnout, zda přijme místo v bulvárních novinách a zda se rozejde s přítelem, dnes její mysl zaměstnává vědomí, že po matce možná zdědila smrtelnou genetickou chorobu a že její otec jejím biologickým otcem vlastně být nemusí… Melancholický, ale zároveň nesmírně optimistický román, který otevřeně pojednává stejně tak o rakovině jako o lásce mezi matkou a dcerou, jež nedostaly příležitost říct si vše, co chtěly a který je vyprávěn nejen z pohledu Melissy, ale i její matky a ovdovělého otce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285875/big_darek-na-rozloucenou-8Nw-285875.jpg 3.7125
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Recipes for Melissa, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (45)

Kniha Dárek na rozloučenou

klaraj093
26. ledna

Kniha mě bavila..Příběh je dojemný.Pravdou je, že jsem knihu docela často odkládala, ale má něco do sebe, tím že je psaná zčásti formou deníku tak to člověka nutí k tomu aby chtěl prostě číst dál a dozvěděl se co chce maminka sdělit.. Ten konec mi přišel už takový přitažený za vlasy.. Ale byla to příjemná oddechovka..

Zlatinka.Emilly
20.08.2022

Dobrý námět, ale styl psaní mě zas až tak nevyhověl. Nalákali mě však receptíky uvedené v knize, pilně jsem si je přepsala (neboť knihu posílám dál) a ráda bych je postupně všechny vyzkoušela. A právě pro ty recepty a krásnou obálku dávám tolik hvězdiček, kolik dávám.


ZuzanaZ83
08.03.2022

Melissa v osmi letech přišla o matku, která zemřela na rakovinu. V 25 letech ji osloví právník matky a předá jí knihu, deníkový vzkaz od Eleanor. V deníku matka dospělé dceři odkazuje nejen recepty, které se pojí se vzpomínkami, ale také se jí snaží vysvětlit svá tehdejší rozhodnutí.
Na pozadí toho si sama Melissa prochází jakousi vnitřní krizí, spojenou především se smrtí matky v dětství.

Kniha pro mě byla, navzdory těžkému tématu, takovou lehkou a čtivou oddechovkou. Krátké kapitoly z pohledu hlavních postav čtení jakoby zrychlují. Knihy Teresy Driscoll mám ráda a tahle nezklamala. I některé recepty chci vyzkoušet. ;-)

katpas76
10.01.2022

Dojemný, moc hezky napsaný román. Od následných děl autorky se dost liší, není tak napínavý a strhující. O to je ale hlubší popis mateřské lásky a lásky dcery ke své mámě.

hanap
27.08.2021

Krásně dojemný příběh lásky, bolestí a hledání.

Lucc93
22.07.2021

Krásný, dojemný příběh. Po dlouhé době kniha, která mě opravdu zaujala a na kterou jsem se těšila. Líbilo se mi, jak je příběh vyprávěn z několika pohledů.

petulkapeta
13.06.2021

Myslim že to byl pro Mellisu, krasny nečekany dar...no a co se mi libilo bylo to, že to bylo vypravěno i z pohledu otce a přitele

5holek
01.04.2021

Dojemné a laskavé vyprávění příběhu matky a dcery, kterým život nedopřál společné zrání a stárnutí. Vyprávění formou deníku plného milých vzpomínek a "rodinného stříbra" receptů, ale také bolestného tajemství, které přiměje dceru přehodnotit některé životní postoje a představy a konečně dospět.

1