Dárek na rozloučenou

Dárek na rozloučenou https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285875/bmid_darek-na-rozloucenou-8Nw-285875.jpg 4 130 45

Melissa dostane v den svých pětadvacátých narozenin nezvyklý dárek – deník, který si její matka psala, když umírala na rakovinu. Kniha je plná receptů, vyprávění a rad, ale také nepříjemných faktů, o nichž Melissa doposud neměla ani potuchy. A tak zatímco se včera ještě nemohla rozhodnout, zda přijme místo v bulvárních novinách a zda se rozejde s přítelem, dnes její mysl zaměstnává vědomí, že po matce možná zdědila smrtelnou genetickou chorobu a že její otec jejím biologickým otcem vlastně být nemusí… Melancholický, ale zároveň nesmírně optimistický román, který otevřeně pojednává stejně tak o rakovině jako o lásce mezi matkou a dcerou, jež nedostaly příležitost říct si vše, co chtěly a který je vyprávěn nejen z pohledu Melissy, ale i její matky a ovdovělého otce.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Recipes for Melissa , 2015

Peace
20.07.2016 4 z 5

"Pokud se jedná o lidi, které máš opravdu ráda, je to jednoduché. Dostaneš zpátky to, co do nich vložíš."

Příběh byl zajímavý, děj hezky plynul. Prolínání příběhů postav bylo zajímavé, ale osobně mi byla nesympatická Melissa, takže mě její vyprávění nijak zvlášť nebavilo.
Pokud se oprostím od těchto osobních zaujetí, tak mohu vřele doporučit ;o)

muchomurka
19.07.2016 3 z 5

Na knížku jsem se moc těšila, ale bohužel jsem z ní celkem zklamaná. Příběh byl takový unylý, často zmatečný. Přeskakování během odstavce na různé časy příběhu či na různé osoby bylo nepříjemné. S Melissou jsem se nedokázala sžít. Na mě byla příliš laxní, apatická, nudná. Víc by se mi líbilo vyprávění o Maxovi. :) Normální chlap se smutnou zkušeností, který má určitý nadhled, ironii, ale nezahořkl.
A přišlo mi moc líto, že Eleanor, na to, že ho táááák strašně milovala, mu nenechala ani dopis, ze kterého by se mohl těšit, až tu nebude, navíc když už dceři věnovala celou knihu. A další - to Melissa tu knihu otci nemohla dát přečíst? Nebo aspoň kousek? Po tom, jak se k ní hezky choval, staral se o ni atd., to mohlo být to nejmenší, co pro něj mohla udělat.
Za konec jsem moc ráda, ale stejně, Melissa si Sama nezasloužila. Ale zcela chápu, že láska je láska. :)
Poslední poznámka na konec, která by mohla vysvětlit mé vlažné hodnocení. Před nějakou dobou jsem četla knihu Co by mé dcery měly vědět, která je tematicky podobná. Ale to byla skvělá. Čtivá, milá, láskyplná, měla spád a šmrc. To je to, co mi v tomto příběhu chybělo. Ale možná jen Deníku na rozloučenou křivdím, protože jsem ho četla ve stíhu Co by mé dcery... Nevím, ale takto to vidím.

oolinkaa
07.07.2016 4 z 5

hezky napsané, ze života.. originální, jak je to doplněné o recepty. dokonce se podle nich chystám udělat sušenky, tak snad se povedou..:) ale některé pasáže jsou zdlouhavé, nudné - hlavně ty o maxovi. jinak pěkně se četlo..

bookcase
10.06.2016 5 z 5

Krásné, dojemné, ze života....ty recepty mě lákají vyzkoušet :).

evasamankova
03.06.2016 5 z 5

Moc krásně napsaný příběh. Jemný, melancholický, autorka netlačí na pilu. Ač je vlastně smutný, je plný laskavosti, mateřské lásky a víry v budoucnost.