Dárek na rozloučenou

Dárek na rozloučenou https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285875/bmid_darek-na-rozloucenou-8Nw-285875.jpg 4 130 45

Melissa dostane v den svých pětadvacátých narozenin nezvyklý dárek – deník, který si její matka psala, když umírala na rakovinu. Kniha je plná receptů, vyprávění a rad, ale také nepříjemných faktů, o nichž Melissa doposud neměla ani potuchy. A tak zatímco se včera ještě nemohla rozhodnout, zda přijme místo v bulvárních novinách a zda se rozejde s přítelem, dnes její mysl zaměstnává vědomí, že po matce možná zdědila smrtelnou genetickou chorobu a že její otec jejím biologickým otcem vlastně být nemusí… Melancholický, ale zároveň nesmírně optimistický román, který otevřeně pojednává stejně tak o rakovině jako o lásce mezi matkou a dcerou, jež nedostaly příležitost říct si vše, co chtěly a který je vyprávěn nejen z pohledu Melissy, ale i její matky a ovdovělého otce.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Recipes for Melissa , 2015

klaraj093
26.01.2023 3 z 5

Kniha mě bavila..Příběh je dojemný.Pravdou je, že jsem knihu docela často odkládala, ale má něco do sebe, tím že je psaná zčásti formou deníku tak to člověka nutí k tomu aby chtěl prostě číst dál a dozvěděl se co chce maminka sdělit.. Ten konec mi přišel už takový přitažený za vlasy.. Ale byla to příjemná oddechovka..

Zlatinka.Emilly
20.08.2022 3 z 5

Dobrý námět, ale styl psaní mě zas až tak nevyhověl. Nalákali mě však receptíky uvedené v knize, pilně jsem si je přepsala (neboť knihu posílám dál) a ráda bych je postupně všechny vyzkoušela. A právě pro ty recepty a krásnou obálku dávám tolik hvězdiček, kolik dávám.

ZuzanaZ83
08.03.2022 3 z 5

Melissa v osmi letech přišla o matku, která zemřela na rakovinu. V 25 letech ji osloví právník matky a předá jí knihu, deníkový vzkaz od Eleanor. V deníku matka dospělé dceři odkazuje nejen recepty, které se pojí se vzpomínkami, ale také se jí snaží vysvětlit svá tehdejší rozhodnutí.
Na pozadí toho si sama Melissa prochází jakousi vnitřní krizí, spojenou především se smrtí matky v dětství.

Kniha pro mě byla, navzdory těžkému tématu, takovou lehkou a čtivou oddechovkou. Krátké kapitoly z pohledu hlavních postav čtení jakoby zrychlují. Knihy Teresy Driscoll mám ráda a tahle nezklamala. I některé recepty chci vyzkoušet. ;-)

katpas76
10.01.2022 5 z 5

Dojemný, moc hezky napsaný román. Od následných děl autorky se dost liší, není tak napínavý a strhující. O to je ale hlubší popis mateřské lásky a lásky dcery ke své mámě.

hanap
27.08.2021 4 z 5

Krásně dojemný příběh lásky, bolestí a hledání.

Lucc93
22.07.2021 5 z 5

Krásný, dojemný příběh. Po dlouhé době kniha, která mě opravdu zaujala a na kterou jsem se těšila. Líbilo se mi, jak je příběh vyprávěn z několika pohledů.

petulkapeta
13.06.2021 4 z 5

Myslim že to byl pro Mellisu, krasny nečekany dar...no a co se mi libilo bylo to, že to bylo vypravěno i z pohledu otce a přitele

5holek
01.04.2021 4 z 5

Dojemné a laskavé vyprávění příběhu matky a dcery, kterým život nedopřál společné zrání a stárnutí. Vyprávění formou deníku plného milých vzpomínek a "rodinného stříbra" receptů, ale také bolestného tajemství, které přiměje dceru přehodnotit některé životní postoje a představy a konečně dospět.

tamdr
19.01.2021

budu číst

velun15
11.01.2021 2 z 5

Téma knihy je smutné, nedovedu si představit, že bych nosila Melissiny boty a stalo se mi to, co v životě jí. Kniha je taková odpočinková četba, která si samovolně plyne. Za mě pěkné, ale žádný zázrak :)

K.Lara
08.10.2020

Čekala jsem víc.

PetraBery
01.07.2020 4 z 5

Mellise zemře maminka Eleonor když je jí pouhých 8 let. V pětadvaceti se dostane ke knize/deníku, který pro ní právě Eleonor sepsala. Nečekaná odhalení, boj s nemocí a strašně málo času s těmi, které milujeme nejvíc. Smutné téma, čtivé a dojemné, přesto to za mne na plný počet není.

Zandase
14.03.2020 3 z 5

knížka se mi moc vzhledově líbila a téma bylo zajímavé očekávání byla větší než samotná knížka hlavní postava mi přišla dost komplikovaná a nenašla sem k ní porozumění

Nika22
22.02.2020 4 z 5

Ze začátku mě kniha příliš neoslovila, ale postupem času jsem úplně změnila názor. Silný příběh i téma.

hapac
04.12.2019 4 z 5

Silný příběh - smutný, ale hezky napsaný, stálo zato si jej přečíst.

Janík511
04.07.2019 3 z 5

Příjemný příběh, který má hlavu a patu.

Terez67
03.06.2019 4 z 5

Hodně silný příběh... ze začátku jsem ji odkládala ale pak jsem se začetla a už nepustila.. ty recepty a dopisy byli úžasný - dodávali tomu celému náboj a ta dějová linka taky byla zajímavá.... Na konci ukáply slzy a tuto knihu doporučuji a jsem ráda, že jsem si ji přečetla

AndreaP.
10.03.2019 4 z 5

Emočně silná kniha, pro mě o to více, že má maminka i tatínek nedávno na rakovinu také zemřeli. Přišla jsem o oba během jednoho roku a tato kniha je pro mě jakýsi symbol toho, co jsem prožila. Recepty v knize jsou bonus navíc.

speciale88
06.03.2019 3 z 5

Smutné, dojemné, zajímavé. Recepty sem přeskakovala, ale na konci sem se vrátila a každý jednotlivý přečetla. Dalo by se z toho něco vybrat a ukuchtit.

Devil-Ivet
16.12.2018 5 z 5

Do knihy jsem se s chutí začetla. Příběh byl silný a zajímavý. Rozhodně jsem chtěla vědět, co se stalo a co se stane a jak se s tím vším Melissa vypořádá. Dárek na rozloučenou určitě doporučuji!