Šebestová3 Šebestová3 komentáře u knih

Lipová alej - Příběh volyňských Čechů Lipová alej - Příběh volyňských Čechů Jan Leschinger

Téma zajímavé, zpracování už méně.

17.03.2022 2 z 5

Není jako ty Není jako ty Ellery Lloyd

Tohle mě fakt nechytlo, možná proto, že instamatky a celý jejich svět mi připadá totálně povrchní....hrdinka mi byla nesympatická. Nic pro mě tohleto.

01.03.2022 1 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Až na ty hrubky v textu dobrý. Připomíná mi to Kdo se postará o Annu? od Kateřiny Pantovič.

01.03.2022 4 z 5

Ztracený v pustině Ztracený v pustině Jane Harper

geniální, neodložitelné...

01.03.2022 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Tak úžasně "jiní" hrdinové...kouzelné. I když je to samozřejmě celé o nešťastných událostech, přesto mě Fern a její svět dostal. Naprosto neodložitelné, přečteno za 3 hodiny, pecka.

11.02.2022 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Hlavní hrdinka má nehodu ve sněhové bouři a ocitne se zraněná v sídle neznámého muže, který o ni pečuje....juuuu to zní jak od Kinga, ale v opačném gardu než Misery. No a tímto mé nadšení končí a hluboce se mistrovi hororu omlouvám!!! Jakože fakt hluboce!!! Větší hovadinu, aby člověk skutečně pohledal. Šla jsem po jméně autorky, protože se mi líbila její série hororových domů (taky takový horory spíš pohádkový, ale tady to nebylo na škodu). Ovšem příběh, kdy řádí sněhová bouře (zřejmě bez ustání několik týdnů, kdy uvězněné hrdince v neznámém domě dokonce vyrostou rajčata ve skleníku...už vám to přijde dost ujetý?) to bylo něco...neznámé rozpadající se nestvůry všude kolem, světová apokalypsa zasahující všechny kontinenty a lovestory s hlavním hrdinou, který nebude zlej, jen měl těžký dětství...to už byly jen detaily. Shrnutí: nejděsivější na tom bylo, že to podle všech indicií bude mít další díl!!!!!

08.02.2022 odpad!

Čarodějky ze Sanctuary Čarodějky ze Sanctuary V. V. James (p)

Taková typický YA literatura. Doporučila bych všem, co je baví čarodějnické ságy. V tomto ohledu to šlo mimo mě, s čímž jsem do toho ovšem šla. Bavila mě na to ta detektivní linka.

08.02.2022 4 z 5

Mrak Mrak Anna Basiková

Tohle mě bavilo, takový pel mel úvah, ale skvěle vystihující dnešní dobu a svět mileniálů, ve kterém o spokojenosti rozhoduje počet lajků na sítích a nabídka avo toastů v hipster kavárně.

07.02.2022 4 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Čekala jsem hodně, dostala jsem ještě víc. Souzním naprosto se všemi pochvalnými komentáři níže a přidávám vlastní "smeknutí klobouku" pro autorku a její skvělé dílo. Tato kniha člověka naprosto pohltí.

31.01.2022 5 z 5

Hotel Winterhouse Hotel Winterhouse Ben Guterson

I když už jsem věkově daleko za cílovkou, tohle mě moc bavilo a těším se na druhej díl!

17.01.2022 5 z 5

Je hlína k snědku? Je hlína k snědku? Jakuba Katalpa (p)

Souhlasím s tím, co tady již zaznělo...těžko uchopitelné, blíže k poezii než k próze. Také jsme byla z některých pasáží nadšená jejich poetičností a obrazností, jiné mi připadaly nudné a opakující se.

17.01.2022 3 z 5

Dva měsíce v Lisabonu Dva měsíce v Lisabonu Adam Gebrian

Miluju postřehy Adama Gebriana, které přímo vybízí k tomu dívat se na naprosto obyčejná místa neobyčejným pohledem.

17.01.2022 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Tradičně dobrá C. J. Tudor. Ti druzí jsou u mě pořád na špici, ale i tohle se četlo moc fajn!

14.01.2022 4 z 5

Šalina do stanice touha Šalina do stanice touha Iva Hadj Moussa

Ale tak jo, konec pobavil. Jako crazy komedie pro nějaký zájezdový divadlo by to nebylo špatný.

14.01.2022 3 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Líbí se mi neotřelé nápady autorky i přirozený styl psaní!

14.01.2022 5 z 5

Pouhý stín Pouhý stín Karine Giébel

Tak nesympatickou hlavní hrdinku, aby člověk pohledal. Ale nakonec jsem vydržela až do konce, který mě i lehce dojal. Nicméně srovnání s Keplerem nebo Nesbem, které je v anotaci je trochu nadnesené...

14.01.2022 3 z 5

Heinovské noci Heinovské noci Karel Šiktanc

Dokonalost!

12.01.2022 5 z 5

Napálený leguán Napálený leguán Pavel Vrba

Palec hore pro Kláru Machovou za ilustrace, ale teda ty básničky jsou příšerné...

30.12.2021 1 z 5

Sydney Sydney Tereza Horváthová

Vynikající, bez příkras, s velmi optimistickým koncem, který ukazuje, že v každé beznaději je ostrůvek. Skvělá kniha!

29.12.2021 5 z 5

Rusovláska u cesty Rusovláska u cesty Anne Tyler

Chjo, nudný příběh chlapa, co neví, co se sebou...to zas byl přešlap.

29.12.2021 1 z 5