Šebestová3 Šebestová3 komentáře u knih

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

Líbí se mi autorův styl vyprávění, zvolené téma taky zaujme na první dobrou, leč když už člověk cca od poloviny tuší, jak se věci mají, přijde mu pak čtení už lehce zdlouhavé....nebo ať nezobecňuji, já to tak měla.

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Kim a její partě už prostě míň než pět hvězd dát nemůžu. Angela Marsons je prostě sázka na jistotu a já jen doufám, že jí jen tak nedojdou témata a dech.

05.08.2022 5 z 5

Továrna na maso Továrna na maso Miloš Urban

Miluju atmošku starých pražských časů, takže líbilo a přes drobné výhrady pohltilo!

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy C. D. Major

Kniha splnila slova reklamního sloganu na zadní straně, neodložila jsem, dokud jsem nedočetla. I když člověk už tak nějak tuší, kam se bude děj ubírat a jak je propojena minulost se současností, bylo to příjemně čtivé až do konce.

Diktátorova múza Diktátorova múza Nigel Farndale

Jak už zde bylo zmíněno, múza i diktátor jsou zde spíše na okraji...přesto je to jedna z nejlépe napsaných knih tady té životopisy inspirované, řady románů

Zahradníci ve městě Zahradníci ve městě Maija Hurme

Krásná kniha spojující dojemný a současně trochu detektivní příběh pro děti s praktickými radami pro pěstování rostlin a informacemi o přírodě. Aktuální téma plus krásné ilustrace. Velmi povedené.

15.07.2022 5 z 5

Frida Kahlo a její animalitos Frida Kahlo a její animalitos Monica Brown

Roztomilost s vyšším cílem představit dětem svět umělkyně Fridy přístupnou cestou. Povedené.

14.07.2022 5 z 5

Zachraň tuhle knihu! Zachraň tuhle knihu! Francois Hanozet

Ideální pro společné čtení, například ve školce. Sice krapet kostrbaté, ale šikovná učitelka, knihovnice si přizpůsobí...Taková aktivizační knížka.

Roky Roky Virginia Woolf

Miluju atmosféru téhle knížky, člověk se úplně cítí jako v uličkách soudobé Británie...

Láska a zkáza Láska a zkáza Paula McLain

Ideální dovolenková četba díky popisům exotických destinací, v nichž se hlavní hrdinové nacházeli. Příjemně zbeletrizovaný příběh.

Žlutý ptáček zpívá Žlutý ptáček zpívá Jennifer Rosner

Na tohle téma mám solidně načteno a zrovna Žlutý ptáček se mezi mé top strop knihy řadit určitě nebude. Příběh sice silný, ale ačkoli jsem byla ochotna přistoupit na poetickou linku příběhu, bylo to unylé, utahané, konec tak nějak vyšuměl do ztracena. Dávám dvě hvězdičky za hezkou obálku...

11.07.2022 2 z 5

Smrt na kůru Smrt na kůru Dalibor Vácha

Moc povedené. Jak zde bylo již napsáno, přesto, že čtenář ví, jak vše dopadne, kniha je napsána tak poutavě, že je čtenář stále nucen číst dál. Při strhujícím závěru v kostele se dostavilo i nezbytné mrazení v zádech a slzy v očích (což je sice hlavně zásluha samotných hrdinů, ale autor se na tom notnou měrou podílel také)

11.07.2022 5 z 5

Potřebujeme filosofii přežití? Potřebujeme filosofii přežití? Josef Šmajs

Často příliš odborně podaná fakta ztěžují vhled do tohoto palčivého problému běžnému čtenáři.

11.07.2022 4 z 5

Nesmělí Nesmělí Marta Dancingerová

Martu Dancingerovou mám ráda jako herečku, ale klidně by mohla dál psát!!! Drobné příběhy jednotlivých postav byly moc milé, a jak zmiňuje Fanda74 příjemný pocit při čtení, souhlasím v plném rozsahu. V kombinaci s ilustracemi a oddechovým rozsahem knížky, to byl moc příjemně strávený čas.

15.06.2022 5 z 5

Vytržení Vytržení Petr Michálek

Z první poloviny jsem byla kapku rozpačitá, druhou jsem přečetla na jeden nádech. Napínavý á vypointovaný příběh, reálie mého milovaného Zlínečka. Po besedě s autorem jsem docenila ještě více. Skvělá prvotina.

10.06.2022 5 z 5

Vražda za oponou Vražda za oponou Antonín Jirotka (p)

Ideální letní četba k vodě.

10.06.2022 4 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Od knihy jsem čekala sice něco kapku jiného, ale odpočinkový román na odpoledne také potěšil.

10.06.2022 4 z 5

Chladné stopy Chladné stopy Sharon Dempsey

Asi mám nové detektivní oblíbence. Moc sympatická dvojka. Moc čtivá kniha!

10.06.2022 5 z 5

Malý slon Pomelon Malý slon Pomelon Ramona Badescu

Roztomilost veliká :-D

03.06.2022 5 z 5

Mlíkař Mlíkař Anna Burns

Ne...tohle mi nesedlo. Ačkoli jsem tomu dala šanci i po prvním odložení, tak fakt ne. Možná špatný čas a rozpoložení, ale furt je to ne.

05.05.2022 2 z 5