Malý slon Pomelon

Malý slon Pomelon https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487675/bmid_maly-slon-pomelon-IU5-487675.jpeg 4 30 6

Jak malý může být slon? Záleží na tom, jak velkou máte fantazii. Není slon jako slon: indický je menší, africký má větší uši… a ten zahradní má zaručeně nejdelší chobot! Malý slon Pomelon se sice vejde pod pampeliškový lupen, ale chobot má tak dlouhý, že si ho při tanci často přišlápne. K čemu takové nosisko, když všude jen překáží? Ke spoustě věcí! Přesvědčte se o tom s Pomelonem! Je zkrátka prima být přesně takový, jaký slon (nebo člověk) je. A mít z toho radost. Pomelon se stane kamarádem dětí od tří let, které se s ním naučí nejen přijímat samy sebe, ale pojmenují i to, čeho se bojí. Pomelon se třeba strašně bojí toho, že mu chobot bude růst donekonečna. Anebo že mu naopak úplně zmizí! Absurdní? Jak pro koho. Tak už to ostatně se strachem bývá. A je skvělé podívat se na něj s nadhledem a vtipem. Ramona Bădescu přivedla na svět VYSLONĚNĚ neodolatelného hrdinu. Jemný situační i slovní humor v kombinaci s nezaměnitelnými ilustracemi Benjamina Chauda jsou láska na první pohled. Těšíme se na každý další příběh!... celý text

Literatura světová Pohádky Pro nejmenší
Vydáno: , Host

Pomelo est bien sous son pissenlit , 2003

Knihomura
25.12.2023 4 z 5

Krátké, hezké ilustrace, vhodné pro prvňáčky. Přečtou rychle a budou mít
radost, že přečetli celou knihu. ;-)

bibi.r
15.05.2023 4 z 5

Pro děti 3+

Hned na začátek dcera sebevědomě prohlásila: "Až si koupíme slona."... No tak asi jasně :D, koupíme slona. A když to bude Malý slon Pomelon, tak to bude super, aspoň nezabere moc místa.

Jednoduché fajn rychlé čtení. Není to klasicky příběhové, což když není zrovna nálada může být rušící.

Coli
27.11.2022 5 z 5

Ač je kniha určena nejmladším čtenářům (do cca 5 let), tak se líbí i větším dětem (7 a 9) a dokonce rodičům (30+ :-D ). Snad vydají další díly.

ruzenka8973
24.06.2022

Dcera nadšená... Knížku musela jít ukázat i ve školce... Nápad se mi líbí... Ideální pro malé děti, které chtějí rychle otáčet stránky.

muchomurka
18.06.2022 3 z 5

Nápad zajímavý, ale přišlo mi to nedotažené. Třeba u příběhu, čeho se Pomelon bojí, mi chybí nějaký závěr. Je to výčet a co z toho? Proč tam je? Bambulce se knížka ale líbila a toto jí vůbec nevadilo.

Šebestová3
03.06.2022 5 z 5