Šebestová3 Online Šebestová3 komentáře u knih

Odpočítávač Odpočítávač Amy Suiter Clarke

Jeden zvrat v ději, který mě dokázal vytrhnout z letargie zas asi není úplně na pochvalu. Zdlouhavé, ne úplně můj šálek kávy.

23.08.2022 2 z 5

Trieste Centrale Trieste Centrale Jaroslav Rudiš

Krásné, krásné...

23.08.2022 5 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Na začátku jsem si myslela, že tenhle díl nebude tak skvělej jako ten první o Andělské tváři...konec mě přesvědčil, jak moc jsem se pletla. Bravurní...přečteno za 4 hodiny :-)

23.08.2022 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Moc hezká kniha o přátelství a vděčnosti, nádherné ilustrace.

18.08.2022 4 z 5

Nerez Nerez Marek Epstein

Díla Marka Epsteina mám ráda, ale tady jsme se jaksi nepotkali....přišlo mi to zbytečně rozvláčné, nějak mě nedokázaly pohltit. Možná špatné načasování, třeba jsme se s knihou měli potkat v jiném rozpoložení, těžko říct.

18.08.2022 2 z 5

Poprava Poprava Matt Witten

Boží. Je znát, že autor je scénárista, protože se nezabývá zbytečnou omáčkou, děj je akční a nenechá člověka vydechnout, natož knihu odložit. I když můj tip na to, kdo je vrah byl správný a tušila jsem to už dlouho, autor dokázal zařadit ještě pár zvratů, kdy jsem fakt zapochybovala...výbornej večírek to byl s touhle knížkou!

18.08.2022 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Ani druhá kniha, kterou jsem od Haylen Becka zatím četla, absolutně nezklamala. Výborně vygradovaný svižný děj, thriller jak má být.

16.08.2022 5 z 5

Místo, odkud není návratu: Zpověď Ujgurky, která přežila čínský lágr Místo, odkud není návratu: Zpověď Ujgurky, která přežila čínský lágr Andrea Claudia Hoffmann

Fuha....tohle byla síla. Asi do poloviny jsem si říkala, že to přece musí být fikce, tolik životních karambolů a peripetií naložených na tak mladou ženu, t přece není reálné... Na konci jsem byla otřesená a znechucená, jak je možné, že je takto nakládáno s lidmi v roce 2015. To je naprostý středověk, takové jednání, mučení, ponižování. Člověk si jen říká, kam jsme to jako lidstvo dopracovali. Mirighul díky za otevřenou zpověď, díky níž snad víc a víc lidí nebude slepých a lhostejných....nikdy nevíme, kdy taková bezpráví mohou potkat někoho z nás.

12.08.2022 5 z 5

Jak je to doopravdy s počasím Jak je to doopravdy s počasím Monika Alžběta Svobodová

Ideální kombinace hezkých dětských pohádkových příběhů o počasí plus vysvětlení toho jak to reálně funguje. Zdařilá knížka.

12.08.2022 5 z 5

Když krev promluví Když krev promluví Dana Stabenow

Pro mě nejlepší díl z celé série. Atmosféra Aljašky je výborná kulisa pro případy Kate Shugakové!

Kapka Ája Kapka Ája Alena Mornštajnová

Parádní příběh ze školního prostředí, ve kterém nechybí běžné přátelství i nepřátelství, který dětem tudíž přístupnou formou přibližuje koloběh a proměny vody, její různá skupenství a hlavně její důležitost. Bonusem jsou krátké vysvětlivky jednotlivých pojmů spjatých s vodou. Ráda zařadím do besed pro děti v rámci povídání o ekologii.

10.08.2022 5 z 5

Mrtvé hlasy Mrtvé hlasy Katherine Arden

Ani druhý díl série Malá místa nezklamal!

09.08.2022 5 z 5

Zrádné mlhy Zrádné mlhy Katherine Arden

Parádní horor pro starší školní věk. Žádný krvák, ale správná duchařská dávka napětí!

09.08.2022 5 z 5

Tma Tma Toy_box (p)

Ilustrace jsou naprosto úžasné, ale i příběh, který krásně demonstruje, jak velká je dětská představivost, je moc hezký a dá se s ním při čtení dětem báječně pracovat.

08.08.2022 5 z 5

Neskutečně trapný život Lottie Brooksové Neskutečně trapný život Lottie Brooksové Katie Kirby

Tak tohle budu s čistým svědomím doporučovat v knihovně. Vtipné, ne vulgární a zároveň správně zaměřené tak, aby to holky 11+ zasáhlo přesně těmi tématy, které v současnosti řeší. Kdyby mi bylo právě tolik, neskutečně by mě bavilo to číst....a co víc, bavilo mě to i jako dospělou. Srovnání knížky s Malým poseroutkou je podle mě degradace, tady to je o spoustu levelů výš, jak příběhem, tak stylem vyprávění!

08.08.2022 5 z 5

Bláznivá škola Bláznivá škola Lukáš Pavlásek

Ale tak jo, občas to bylo bláznivý akorát, občas to pro mě hraničilo už s nechutností, leč bohužel děti to baví a jsou schopné se tomu řehtat do nekonečna. Do školy na besedu bych se to jako knihovnice trochu bála vzít, protože reakce učitelů by asi nebyly úplně "kách" a musela bych to hájit...nicméně některé příběhy byly bezva (pro obě školní strany barikády :-D)!

05.08.2022 4 z 5

Nová divočina Nová divočina Diane Cook

Čekala jsem trochu víc popisu zkázy konzumního světa a společnosti, ale budiž. Kniha otevírá jedno velké bolavé téma: jak dlouho je možno hnát pokrok kupředu, než nás donutí vrátit se na úplný začátek a nebojovat s planetou...

Prohřešek Prohřešek Brandi Reeds

Zaznělo tady "schizofrenní jízda"...už nemám ani potřebu vymýšlet vlastní komentář a plně se s tím ztotožňuji :-)

05.08.2022 3 z 5

111 míst v Brně, která musíte vidět 111 míst v Brně, která musíte vidět Stanislav Biler

Nemám ráda knížky, kde je víc jak tři překlepy nebo chyby...ale téhle jsem teda ochotná to výjimečně odpustit. Jelikož se mi líbí jak vtipným, ale zároveň obsahově zajímavým a přehledným způsobem je zpracována. V Brně jsem studovala a bydlela a čtení tohoto kousku bylo příjemné virtuální pocestování "běžným Brnem" se všemi jeho klady i zápory.

05.08.2022 5 z 5

Zámeček Zámeček Barbora Majchráková

Tohle je přesně ten typ knížky, kdy člověk od začátku ví, co má čekat a taky to dostane. Takže pro hledače odpočinkového letního románku ideální volba.