Šebestová3 Šebestová3 komentáře u knih

Temnota Temnota David Lagercrantz

Opět má neoblíbená kategorie: škoda papíru. Dočetla jsem s velkým sebezapřením.

10.11.2022 odpad!

Světlo bylo dokonalé Světlo bylo dokonalé Caréne Ponte

Docela by se mi to líbilo jako muzikál :-) možná mi to trochu evokovalo kousek Mamma mia. Ideální dovolenkové čtení.

13.10.2022 4 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Další skvělá Lottie!

13.10.2022 5 z 5

Bublinky štěstí Bublinky štěstí Helen Fripp

Po knize jsem sáhla jako po odpočinkové, s tím, že je alespoň trochu historicky zakořeněná...a zcela předčila mé očekávaní! Jedna z nejlepších z této řady.

13.10.2022 5 z 5

Domácí úkol mi sežrala mumie! Domácí úkol mi sežrala mumie! Thiago De Moraes

Skvělý dobrodružný příběh o cestování časem, kterému nechybí napětí, ale hlavně humor!

12.09.2022 5 z 5

Čertův kožich Čertův kožich Alois Mikulka

Miluju A. Mikulku a jeho vtipné až ujeté pohádky už od dětství, jsem ráda za tuto novinku v modernějším kabátku, kterou mohu předložit i současným dětem.

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Vynikající young adult série. Má všechny atributy, aby přitáhla mladé čtenáře....a zároveň kvality, kterými osloví i ty pokročilejší.

01.09.2022 5 z 5

Vražedné sklony Vražedné sklony Cass Green (p)

Škoda papíru...

01.09.2022 1 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

King je láska, Billy Summers taky. Slzička ukápla na konci. Jo, fakt tenhle chlap umí napsat cokoli a stojí to za přečtení!

01.09.2022 4 z 5

Svatá hlava Svatá hlava Hana Lehečková

Hlavní hrdina i styl vyprávění mi naprosto do detailu připomněl člověka, kterého znám...takže jsem knihu s nevěřícným kroucením hlavy přečetla na jeden zátah a měla až nepříjemný pocit, že ho autorka musí znát také. Výborně popsáno.

01.09.2022 5 z 5

oddechový příběh na smutné téma, který člověk přelouskne za jedno odpoledne.

01.09.2022 4 z 5

Psí vycházky 6: Bubenečský Montmartre Psí vycházky 6: Bubenečský Montmartre Zdeněk Lukeš

Další příjemná procházka místem autorova mládí. Architektonický popis Prahy tu doplňuje osobními vzpomínkami víc než v kterémkoli předchozím díle.

Odpočítávač Odpočítávač Amy Suiter Clarke

Jeden zvrat v ději, který mě dokázal vytrhnout z letargie zas asi není úplně na pochvalu. Zdlouhavé, ne úplně můj šálek kávy.

23.08.2022 2 z 5

Trieste Centrale Trieste Centrale Jaroslav Rudiš

Krásné, krásné...

23.08.2022 5 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Na začátku jsem si myslela, že tenhle díl nebude tak skvělej jako ten první o Andělské tváři...konec mě přesvědčil, jak moc jsem se pletla. Bravurní...přečteno za 4 hodiny :-)

23.08.2022 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Moc hezká kniha o přátelství a vděčnosti, nádherné ilustrace.

18.08.2022 4 z 5

Nerez Nerez Marek Epstein

Díla Marka Epsteina mám ráda, ale tady jsme se jaksi nepotkali....přišlo mi to zbytečně rozvláčné, nějak mě nedokázaly pohltit. Možná špatné načasování, třeba jsme se s knihou měli potkat v jiném rozpoložení, těžko říct.

18.08.2022 2 z 5

Poprava Poprava Matt Witten

Boží. Je znát, že autor je scénárista, protože se nezabývá zbytečnou omáčkou, děj je akční a nenechá člověka vydechnout, natož knihu odložit. I když můj tip na to, kdo je vrah byl správný a tušila jsem to už dlouho, autor dokázal zařadit ještě pár zvratů, kdy jsem fakt zapochybovala...výbornej večírek to byl s touhle knížkou!

18.08.2022 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Ani druhá kniha, kterou jsem od Haylen Becka zatím četla, absolutně nezklamala. Výborně vygradovaný svižný děj, thriller jak má být.

16.08.2022 5 z 5

Místo, odkud není návratu: Zpověď Ujgurky, která přežila čínský lágr Místo, odkud není návratu: Zpověď Ujgurky, která přežila čínský lágr Andrea Claudia Hoffmann

Fuha....tohle byla síla. Asi do poloviny jsem si říkala, že to přece musí být fikce, tolik životních karambolů a peripetií naložených na tak mladou ženu, t přece není reálné... Na konci jsem byla otřesená a znechucená, jak je možné, že je takto nakládáno s lidmi v roce 2015. To je naprostý středověk, takové jednání, mučení, ponižování. Člověk si jen říká, kam jsme to jako lidstvo dopracovali. Mirighul díky za otevřenou zpověď, díky níž snad víc a víc lidí nebude slepých a lhostejných....nikdy nevíme, kdy taková bezpráví mohou potkat někoho z nás.

12.08.2022 5 z 5