Vražda za oponou přehled

Vražda za oponou https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385268/bmid_vrazda-za-oponou-gtC-385268.jpg 4 28 28

Většina mých rozumných a cílevědomých spolužáků měla o posledních vysokoškolských prázdninách jasnou představu. Zcela ideální je sbírat zkušenosti někde v zahraničí, navazovat známosti, obchodní styky a jiné pitomosti. Já jsem všechny podobné příležitosti ignorantsky odmítal a představoval si, že nebudu plánovat vůbec nic. A pak mi do oka padl ten inzerát… Kočovná divadelní společnost Macbeth hledá řidiče. Jak snadno se z pohodového léta s příchutí piva a bohémské atmosféry stane detektivní vyšetřování? A jak se vypořádat s tím, že se ocitnete v roli hlavního podezřelého? Své o tom ví Tomáš. Vysněné prázdniny mimo každodenní rutinu v Praze mu překazí zpráva o smrti přítele, s jehož skupinou se vydal na divadelní kočování po jižních Čechách. Tomáš ale na nic nečeká, vezme situaci do vlastních rukou a rozhodne se vraha vypátrat na vlastní pěst.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vražda za oponou. Přihlašte se a napište ho.

Marcik7
22.12.2023 3 z 5

Tak to ani nebyla moc detektivka, spíš takové letní čtení k vodě .

kob
02.05.2023 4 z 5

Na odpoledne k vodě - místy spíše k pobavení

broskev28
29.12.2022 3 z 5

Nebylo to špatné čtení, ale my někteří zmlsaní Goffou, Březinou, případně Kopřivou, ho asi úplně nedoceníme.
Zajímavá skupina lidí se zajímavým letním programem – kočovným divadlem. „Karel Bičík, klidný poustevnický zjev, přirozený šéf celé party, Honza Červinka, věčně bláznivý kluk nabitý energií k prasknutí, Eda Stašek se svým tichým nenápadným humorem a s očima často zamilovaně upřenýma na Elišku.“ A právě tahle sehraná parta se připlete ne k jedné, ale postupně hned ke dvěma vraždám v maloměstě jménem Karlov, ve městě, do něhož se její herecký kolega, první oběť, vůbec nechtěl vracet.
Styl vyšetřování i samotného románu je výrazně odlišný od výše uvedených detektivních autorů, komisař Poláček lehce evokuje starou vyšetřovací školu (alespoň pro mne). Ale jako oddechovka to vůbec není špatné čtení!

„Když jsem vjížděl do brány sportovního tábora, zarazil mě velký transparent s nápisem: Přiblížila se hodiny pravdy!
V myšlenkách, kterými jsem se obíral, se mi podobné tvrzení zdálo temné a zlověstné. V životě jsou chvíle, kdy se člověk pravdy dost bojí. Bohyně spravedlnosti nedrží pouze váhy, ale v pravici svírá meč.“

Knižní novinky (10. - 23. září)

10.09.2018

Kniha Vražda za oponou v seznamech

v dalších seznamech1x

detektivní a krimi romány česká literatura

Antonín Jirotka (p)
česká, 1946