Lipová alej - Příběh volyňských Čechů

Lipová alej - Příběh volyňských Čechů https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389259/lipova-alej-pribeh-volynskych-cechu-aSG-389259.jpg 3 6 3

Osudy volyňských Čechů, kteří odešli budovat své živobytí na území dnešní Ukrajiny ve druhé polovině 19. století, jsou neuvěřitelným příběhem. Nesou v sobě odstíny dobrých, ale také hrůzostrašných zkušeností. Poté, co se v neznámém prostředí dokázali nezlomnou vůlí a pílí adoptovat a prosadit, si tito lidé prošli expanzí zla, které začalo převzetím správy Volyně bolševiky. Když už se zdálo, že nemůže být nic horšího, obsadili Volyň Němci a na scéně se také objevili banderovci. Jistota a hodnota lidského života prudce klesla... I uprostřed všech těchto zkoušek se ale našlo mnoho šlechetných lidí, ochotných se obětovat a pomoci lidem v nouzi. Volyňští mnohokrát v životě přišli o všechno a začali znovu. Zázemím vždy pro ně byla rodina, krajané a láska k české vlasti, pro kterou neváhali prolévat krev.... celý text

konicekbily
22.06.2022 4 z 5

Autorovi se podařilo seznámit mě s našimi krajany, kteří se rozhodli v 19.století opustit rodné Rakousko-Uhersko a přesunout se na východ. Na pozadí historických událostí od poloviny 19. století až do téměř dnešních dnů popisuje jednak život celé skupiny volyňských Čechů. tak mnohých konkrétních osob. Život nebyl pro ně jednoduchý.

Šebestová3
17.03.2022 2 z 5

Téma zajímavé, zpracování už méně.

vlkcz
01.02.2019 2 z 5

Zajímavé téma, ale podané hrozným způsobem. Nesouvisle, zařazení některých témat jsem vůbec nepochopil (např. poválečné vysídlení Němců souvisí s Volyňskými Čechy jen velice okrajově). Jazyk místy působí velice dětsky (na několika místech jsem zřetelně slyšel Cimrmanovo "Tebe on má rád, tobě počítá pomaleji.")
Škoda nevyužitého potenciálu.

Autorovy knížky