Hotel Winterhouse

Osiřelá Elizabeth žije s tetou a strýcem, kteří ji jednoho dne pošlou do hotelu Winterhouse. Brzy po příjezdu Alžběta zjistí, že je hotel zahalen tajemstvím i kouzly. V obrovské knihovně objeví magickou knihu a postupně si uvědomuje, že je s hotelem nějak spojená. Rozlušti hádanky, anagramy i složité rébusy a pomoz jí prolomit hotelové prokletí a vyřešit tajuplnou záhadu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/408334/hotel-winterhouse-P6Z-408334.jpg 4.650

Hotel Winterhouse 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, CPress

Winterhouse, 2018

Kniha Hotel Winterhouse

Litocha

Kniha, ze které dýchá láska ke knížkám, k hříčkám a hádankám a kde se představuje hotel snů, navíc doprovázená hezkými ilustracemi. Příběh je bohužel pro zkušenějšího čtenáře trošku předvídatelný a Alžběta mi čas od času svou všetečností a panovačností lezla na nervy. Na další díl jsem ale zvědavá a mnohé děti si tuhle knížku jistě užijí.

alka1

Knihu četla moje devítiletá dcera. Dle jejích slov byla kniha napínavá a moc hezká. Těší se na druhý díl.

kolacky

Strašně příjemné počteníčko. A pro mě počin do Čtenářské výzvy, protože být knihovnice jako Leona Springerová, to by bylo něco! Není sice hlavní postavou, ale hned vedle...
Ještě musím podotknout, že jsem dost tupá, co se týče akrostichů, anagramů a luštěnin tohoto typu, proto mě nadchlo, jak se s nimi děti lehce bavily.

jaja4

100% middle grade (pre deti od 8 do 12 rokov). Z Winterhousu nebude nový HP, lebo málokoho staršieho to osloví. Vynikajúci štýl písania (súvetia s opismi), skvelá slovná zásoba. Ten, kto otvorí Winterhouse musí byť dobrý čitateľ (radšej čitateľka), inak to vzdá. Dej je často pomalý, zvraty mohli byť napínavejšie.

Aileena
31.12.2019

Tři a půl. Dějově velmi slušné i když některé informace se zbytečně opakují, ale knížka je určena mladým čtenářům, takže budiž. Co mě vadilo podstatně více jsou místy ukrutně dlouhá souvětí a používání různých pomlček, středníků a jim podobných hajzlíků... Myslím, že je srozumitelnější rozdělit tři informace do dvou tří vět, než je vecpat přes sebe do souvětí na pět řádků.

akinomV
03.12.2019

Moc pěkný příběh, hodně mě bavily ty slovní hříčky a hádanky. Asi nejsem úplně ta správná věková skupina, ale i tak jsem si knihu užila a těším se na pokračování. A hlavně jsem zvědavá, co na ni řekne moje dcerka :-)

Orange8knihomol
03.11.2019

Tak to byla jízda! Kniha se četla sama a neuvěřitelně rychle, tak byl její příběh čtivý! Děj byl naprosto úchvatný, kouzelný a brilantně promyšlený, doplněný krásnými ilustracemi. Tak velké očekávání jsem od knihy absolutně neměla, jelikož od jejího čtení jsem se jednoduše nedokázala odtrhnout. Vyvolala ve mně zimní, dokonce i vánoční atmosféru, a mnoho silných pocitů (dojetí, radost, strach i smích). Také bych si přála prožít podobné dobrodružství jako Alžběta s Freddym v tak okouzlujícím hotelu, v němž nechybí ani obrovská knihovna, výroba flurschenů (prazvláštních cukrovinek), možnost bruslení na jezeře Luna, sáňkování, lyžování, plavání v bazénu, poslouchání přednášek a koncertů a spousta dalších aktivit. Ráda bych se spřátelila s panem Norbridgem, majitelem hotelu a člověkem, jež snad ovládá magii. Knížku bych rozhodně DOPORUČILA všem, bez ohledu na věk či pohlaví, za mne další skvělé dílo, téměř tak úžasné jako samotný král všech dětských fantasy knih - Harry Potter.

Veruu95
18.10.2019

Tak tahle knížka si mě získala a doslova mi vyrazila dech! Byla boží. Od čtení se nešlo odtrhnout, byla plná zajímavých překvapení i zvratů. Moc ráda se do Winterhousu vrátím v dalším díle (pokud bude, což bych uvítala!).

Také se mi líbily hrátky s jazykem a smekám před překladem - skvělá práce.

Ben Guterson
americká