sd1992 sd1992 komentáře u knih

Bouřlivák Bouřlivák Samantha Towle

Kvůli celkem nízké popularitě této duologie u nás jsem od knihy neměla téměř žádné očekávání. Ale říkala jsem si, že když už mám doma oba díly (a pořídila jsem je za opravdu směšnou cenu), tak jim přece dám šanci. A rozhodnutí to bylo skvělý, protože mě to od začátku do konce moc bavilo. Je fakt, že na oddychovku to má poměrně dost stran (502), ale v konečným důsledku je to jedno, protože knížka se čte úplně sama a ani se nanadějete a je konec. Takže já ji můžu doporučit!!! :-) Mimochodem poslední kapitola Jakeovo první setkání s Tru z jeho pohledu je naprosto boží. Fakt jsem se zasmála :-D

14.07.2018 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

První díl byl rozhodně lepší. Ale i tento byl skvělý. Těch 5* si stále zaslouží. I když je pravda, že prvnímu dílu bych dala klidně 7* :-D Jsem zvědavá na další. Hrozně se mi líbí, že se postavy prolínají i v následujících dílech, je to tak super.. ;-)

04.06.2018 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Nevím proč, ale nikdy se mi do těch povídkových knížek nechce, ale vždy když je začnu číst, tak téměř okamžitě změním názor a úplně se do toho zamiluju... a ani v tomto případě to nebyla výjimka... Bylo to fakt super. Hrozně mě zajímalo, jak se bude Tobias vyrovnávat s odchodem Beatrice a tady je tomu část věnována, takže si myslím, že je to takové hezké ukončení naprosto bombastické trilogie! super!

06.09.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

V tomto případě jsem viděla prvně film a pak teprve četla knihu. Myslela jsem si, že to zvládnu přečíst levou zadní. Přece už nebudu brečet, když jsem z filmu věděla jak to dopadne, ne?! Jenže opak je pravdou.. zlomilo mi to srdíčko... ačkoliv film je opravdu vydařený, tak kniha je romantičtější, procítěnější, obsáhlejší, smutnější, dojemnější... prostě skvělá! Jojo Moyes nemá talent, Jojo Moyes má dar! Smutná, ale nádherná!

04.09.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Abych se přiznala, tak nečtu české autory.. Bohužel mi naše literatura nic moc neříká... Takže čtu z 98% pouze knížky od zahraničních autorů. Ale Patrik Hartl?!! Tak tomu jsem se rozhodla dát šanci, protože spousta lidí v mém okolí jej chválí.. tak jsem si řekla, proč to nezkusit? A NELITUJI!! Pro mě fakt milé překvapení... Malý pražský erotikon byla druhá knížka a SUPER! Vtipné, čtivé, promyšlené.. jakože příběhy, které se fakt dotknou každého z nás, protože nemůžeme popřít, že v takovém světě fakt žijeme a stejné příhody se dějí i nám.. za mě velká pochvala a těším se na další. :-)

03.09.2017 4 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Oukej, ještě tak týden a splasknou mi ty opuchlý oči... Takhle jsem si hodně dlouho nepořvala... Jakože fakt hodně! Přestože je kniha smutná, tak je NESKUTEČNĚ NÁDHERNÁ!!! T.C. píše velice milým způsobem... celý příběh je nesmírně procítěný. Donutí člověka zamyslet se nad životem, na to jakými malichernostmi se denně zabýváme.. přitom to jediné důležité je zdraví a poznat co je "MILOVAT A BÝT MILOVÁN" :-) Připojuji se k většině - MOJE SRDCE TÉMĚŘ PUKLO..!!! :-) Doporučuji!!!

16.08.2017 5 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

@grada_cz @nakladatelstvimetafora
Diky za zaslani posledniho Milese k recenzi :) #spoluprace

Christopher Miles zije ve stinu svych bratru.. karierne neni o nic mene uspesny nez oni.. ale co se tyce osobniho zivota, tak se zasekl na urovni emocne nevyspeleho adolescenta.. ackoliv to jeho okoli vidi a celkem “netaktne jej na to upozornuji, Christopher si pripada v pohode.. nadale si uziva hyreni financi a bohate si doprava i po milostne strance.. Dokud jednoho dne jeho bratri neprestreli a nezadupou jeho ego. Urazeny jednanim svych nejblizsich se Christopher vydava na rocni vylet.. odhodlan obejit bez bratru, kteri nad nim drzi ochranou ruku, bez luxusu, bez financi, bez predem daneho planu. Sam nevi, co od teto cesty ceka.. chce si dokazat, ze nema problem navazovat vztahy a nebo si dokazat, ze zadne vztahy a lasku nepotrebuje? Jeho cesta zacina ve Spanelsku a uz tam dostane lekci, ktera nejen ovlivni jeho nastavajici rok, ale budoucnost vseobecne.

Jsem rozpolcena :(( S touto serii se mi strasne tezko louci!! Zvladla bych jeste 10 dalsich bratru Milesu <3 Autorka muzske charaktery opravdu umi 3:) jejich bozi smysl pro humor je jen dalsi pridanou hodnotou k uz tak dokonalemu Bohovi :D Neni to nejlepsi dil serie, ale presto pro me byl naprosto plnohodnotny a nic mi v nem nechybelo :) Zamilovala jsem si i Hayden a Eddieho a vlastne celou silenou partu batuzkaru :D romanticka linka je uzasna, preslazeny konec autorce odpoustim, protoze ona to umi.. a ze mi sem tam kapla slza dojeti, to kazda autorka neumi.. ale!!! Tech slz smichu, bylo vyrazne vic! a to nejvic ocenuji, protoze tento druh humoru je mi blizky a nikdy, nikdy mi neprisel trapny!!.. s tim mivam casto v knize problem..
miluju.. zase.. a naporad <3

01.10.2023 5 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Oukej, tak tohle bylo neco.. :-O Pribeh je vypraven ze 3 pohledu - z pohledu hlidace stanice, manzelu na vyprave a patraci skupiny, ktera po vyprave patra. Diky tomu se kapitoly skvele vzajemne doplnuji a na konci do sebe zapadnou. Na jednu stranu se dozvite vsechno, co potrebujete, ale na druhou stranu vam zustane bezpocet otazek v hlave, na ktere chcete odpovedi - pravdepodobne autorcin zamer :-D
Pri cteni mi byla neustale kosa a v noci na dnesek jsem nemohla spat, protoze kazdy zvuk v baraku mi delal zle, ale tak ja jsem extremni posera, vam to treba nic delat nebude :))
Rozhodne mega mile prekvapeni.. klepala jsem se strachy i zimou, ale uzivala si to za me 100% doporuco!

01.08.2023 5 z 5

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Miluju tuhle sérii.. :-D Ev i Anne jsou úžasný, ale Lena je prostě jenom jedna.. :-D nemálo jsem se zasmála jejím hláškám..!!! Nejlepší díl.

10.12.2018 5 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Do série DIMILY se mi vlastně vůbec nechtělo. Kvůli několika ne zrovna lichotivým recenzím na instagramu. Ale nakonec jsem byla celkem mile překvapena, protože mě to baví. Jediné co mi fakt vadí je ta naprostá bezohlednost postav vůči dospělým. Na facku. Ale taková je dneska asi doba. :/ :-D

19.09.2018 4 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Ačkoliv jsem se do celé série bezhlavě zamilovala, tak paradoxně pouze tento díl mě bavil od samého začátku až do konce.. :D u jedničky a trojky jsem měla prvním cca 100 stran problém se začíst a nechat se vtáhnout do děje.. Tady to šlo lehce. Možná proto, že se první část knihy odehrává "v našem světě"... prostě celé to bylo dokonalé a z mého pohledu hned o poznání lepší než díl první.. :-) Alyssa se dozvídá spoustu pro ni neznámých faktů a tajemstvích o mámě a příběh nabírá úplně jiný směr... takže napííínavýýý jak kšandy... :-)

22.09.2017 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Tak tuhle knížku jsem opravdu přečetla jedním dechem. Sice jsem prvně viděla film, který je mimochodem taky super, ale i tak jsem se do toho pustila s vervou. Tohle téma mě zajímalo, protože je částečně založeno na skutečné události a zajímalo mě, jakým směrem se bude příběh točit. Je to kniha plná napětí a zvratů. Opravdu silný příběh. Takže určitě doporučuji.. :-) knihu i film. Je to hezky natočené :)

15.09.2017 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Stejně jako u knihy Dívka, již jsi tu zanechal - dokonalá zápletka díky které se prolíná minulost s přítomností. Dva odlišné a přitom si zcela příbuzné vztahy, které dělí desítky let. Výborně napsaný román. Tahle autorka opravdu nikdy nezklame. Všechny její knížky jsou dokonalé, proto vřele doporučuji.

03.09.2017 5 z 5

Kult Kult Camilla Läckberg

Kdyz Mina dostane pripad zmizeleho ditete, ktere je o 3 dny pozdeji nalezeno mrtve, musi udelat neco, ceho se posledni 2 roky obavala.. ale zaroven doufala, ze tato prilezitost nastane :)) Je na case opet kontaktovat mentalistu Vincenta a pozadat ho o pomoc pri vysetrovani. K tomuto rozhodnuti ji donuti fakt, ze vypluje na povrch podezreni, ze nejde o prvni ani posledni unesene dite. Vsechny prvky napovidaji, ze jde o radeni serioveho vraha ci dokonce skupiny a Mina potrebuje pochopit psychologicky obraz pachatele a rozlustit rebus, ktery skryva motiv, postup i samotnou identitu pachatele.. s tim ji muze pomoct jen Vincent Walder a i ten se setsakramentsky zapoti nez po boku Miny a jejiho tymu vylusti vsechny hadanky, ve kterych se skryvaji desitky let zrady a touhy po pomste..
- tak v prvni rade musim doporucit!! Jak tento dil, tak ten predchozi!
- nicmene je treba upozornit, ze v tomto dilu je pomaly rozjezd; dukazy jsou odhalovany dost pozvolne, nez kniha nabere strmy spad (treba cca 200 stran)
- ale i samotny uvod je skvely, ackoliv chudsi na akci
- v prvni tretine muzete spis ocekavat nahlednuti do osobniho zivota mimo vysetrovani vsech postav, i tech vedlejsich.. za me velke plus, doda to pribehu smrnc, kdyz kazda z postav ma sve radosti, sve problemy, svuj pribeh
- o napeti a zvraty neni nouze; chvili si myslite, ze to zacinate chapat a pak je vse vzhuru nohama :D
- namet je originalni a nechapu jak to muze nekdo vymyslet :D Jeden z autoru se tez venuje iluzim a kouzlum, ale ty myslenkove pochody a videni souvislosti ve vzorcich je TOP STROP!!
- tesim se na treti dil (posledni :-( )

Knihu jsem četla v rámci spolupráce s @grada.cz takže velký dík !! :))

29.01.2024 5 z 5

Nelži mi Nelži mi A. V. Geiger

Jsem fakt ráda, že jsem se tohoto pokračování konečně dočkala.. :) Je pravda, že první díl byl o chlup lepší, ale ani v tomto není nouze o napětí a akci, takže stále hodnotím 5* :)))

01.02.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Zamilovala jsem se hned od začátku. Dlouho jsem nečetla příběh, který by se četl takhle lehce a snadno. Lehký příběh na těžké téma.. něco takového vytvořit je zázrak.. najít romantiku v morbidním tématu je taky boží, seznámení na hřbitově, anonymní dopisy.. naprosto dokonalý..hrozně jsem si to užila a těším se na další díl!

18.07.2019 5 z 5

Rebelské srdce Rebelské srdce Vi Keeland

Na pokračování jsem se strašně těšila. Protože ten konec prvního díl mě dost vykolejil. :-D Každopádně jsem si sérii užila. Je to taková jednohubka. :-) Oddychovka se vším jak má bejt.. :-) Rushe by chtěla fakt každá, včetně mě.. :-D

07.06.2019 5 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Asi nejlepší díl ze série.. :-) Líbí se mi, jak se obě hlavní postavy vypracovaly. Konec byl trošku unáhlený, ale super. Líbilo se mi to, tento díl i celá série.. :-)

20.05.2019 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Tohle byla láska na první pohled.. :-* Už když jsem knížku zahlédla na instagramu, tak jsem věděla, že ji musím mít. A to jsem ještě ani neměla tušení o čem je.. :-) a naprosto veškeré očekávání nejenže splnila, ale předčila :-) Neskutečně jsem se nasmála.. moc doporučuji:)

25.03.2019 5 z 5

Jediná maličkost Jediná maličkost Erin Watt

Tak tohle bylo něco pro mě... Zakázaná láska.. jooo, to jsem potřebovala..:-D Vždycky jsem zastávala názor, že zakázané ovoce chutná nejlépe a tahle kniha toho byla skvělým příkladem. :D bavila mě fakt od začátku do konce.. :) Což vlastně u spisovatelské dvojice Erin Watt u mě není žádnou výjimkou.. :)

03.03.2019 5 z 5