sd1992

Náhradní klukNáhradní klukKasie West

Jedna z jejich nejlepších.. :))

15.02.2020

Pamatuj na smrtPamatuj na smrtAleš Novotný

Brutální! Miluju young adult thrillery, ale je jich žalostně málo.. když jsem tento viděla, říkala jsem si, že ho musím mít.. i když spíš tak do počtu.. přiznám se, že české autory čtu málo, spíš skoro vůbec! Takže jsem měla předsudky a knihu podvědomě zaškatulkovala a zase tak moc od ní nečekala.. o to větší radost mám z toho, že můžu říct, že jsem se tak moc už dlouho nespletla! Ten příběh je dokonalý! Doporučuju vážně všem!

08.02.2020

Nelži miNelži miA. V. Geiger

Jsem fakt ráda, že jsem se tohoto pokračování konečně dočkala.. :) Je pravda, že první díl byl o chlup lepší, ale ani v tomto není nouze o napětí a akci, takže stále hodnotím 5* :)))

01.02.2020

Království popelaKrálovství popelaSarah J. Maas

Ne, nebudu se rozepisovat... nemělo by to cenu. Nejsou slova, která dokáží vyjádřit jak skvělý to bylo.. snad jen dodám to, že tu sérii bezvýhradně miluju. Každý jednotlivý díl byl dokonalý.. Když jsem se rozhodla sérii přečíst celou od začátku, myslela jsem si, že už to nebude jako poprvé.. A nebylo.. Bylo to ještě lepší.. Přestože jsem děj znala, bavilo mě to ještě víc.. :) takže si ji klidně přečtu i potřetí.. A i počtvrté a tak dále.. už teď se na to těším.. :-D Byla to jedna z mých prvních fantasy sérii, nebo možná vůbec první, už nevím.. A už tehdy jsem věděla, že čtu něco výjimečného. Do teď ji žádná jiná nepředčila a kdoví jestli to někdy vůbec přijde.. :) oukej, tak jsem se na konec přece jen rozepsala.. :-D

Sestry SpringovySestry SpringovyAnna Todd

Když jsem viděla, že vyjde další knížka od Anny Todd, měla jsem radost, protože After jsem si oblíbila.. :) ale smích mě přešel po přečtení anotace, která mě popravdě vůbec nezaujala. Tak jsem se rozhodla, že si knihu nekoupím.. No, co čert nechtěl, za pár dní jsem ji vyhrála v soutěži.. :D tak jsem si ji samozřejmě přečetla, nelituji toho, ale ani nejásám.. :) je to kniha, která nenadchne, ale ani neurazí.. není vyloženě natřískaná dějovými zvraty, ale čte se snadno a rychle.. Je to vyloženě odpočinková četba, byť spíš průměrná. :)

02.09.2019

Koláčky a spiklenciKoláčky a spiklenciT. Addair (pseudonym)

Páni, skvělý pokračování.. :) je mazec, jak se někteří rodiče dokáží chovat ke svým dětem.. věřím, že jsou na světě stejní rodiče jako ti Daniela.. o to je kniha svým způsobem zajímavější, ale i smutnější.. Ale je to moc hezky napsané, místy i vtipně.. Tuhle sérii jsem si zamilovala okamžitě, nešlo to jinak.. doporučuji oba díly.

Srdcerváči - kniha prvníSrdcerváči - kniha prvníAlice Oseman

Tuhle krásku jsem si objednala celkem spontánně... Jako spoustu jiných knih ;-D ale když jsem ji doma otevřela a zjistila jsem, že je to komiks, tak jsem byla v šoku :-D byla jsem na sebe naštvaná, že jsem se lépe nepodívala.. Ale ach nebeee, to bylo dokonalý.. jo, sice je to čtení asi na hodinku, ale je to strašně roztomilý.. :)) obálka i ilustrace jsou totálně boží a navíc komiks má otevřený konec..takže se strašně těším na pokračování a tuhle sérii si koupím celou.. :)

SadieSadieCourtney Summers

Ty vogo, jakože to bude dobrý, to jsem z anotace předpokládala.. Ale že to bude takhle dobrý jsem nečekala.. :-D Děj neustále plynul, byl plný zvratů a překvapení, kniha byla zpracována tak, že skoro každá kapitola vás na konci nechala v nevědomosti a mohli jste se jen domnívat, co bude dál.. střídání kapitol ze strany Sadie a rozhovorů s ostatními, to bylo super úplně.. Na konci vše zapadlo do sebe a vyplnilo to všechna prázdná místa, která byla záměrně vytvořená v ději.. moc dobrý, vřele doporučuji.. :)
Jen si nemyslím, že je tohle kniha pro děti... nicméně žánr young/adult je pro mladé až dospělé.. a děti jsou v tomto případě ze hry.. mohlo by to být v česku trošku rozlišeno.. nebyla bych moc ráda, kdyby to třeba jednou četla moje dcera v 11 letech.. večer jsem musela přestat číst i já ve svých sedmadvaceti, protože jsem měla blbý pocit :-D

02.09.2019

Muffin a čajMuffin a čajT. Addair (pseudonym)

Jeee, tohle bylo tak skvělý, boží, úžasný, milý a lehký čtení!!!! Neee, jako fakt.. mě to moc mile překvapilo. Byla to vůbec moje první lgbt literatura, ale začetla jsem se okamžitě.. :) klobouk dolů, že toto super dílo je od českého autora.. :) Já české autory bohužel moc nečtu, ale tohle mě přesvědčilo, že možná dělám chybu..! Kita a Daniela si musíte všichni hned zamilovat jako já.. určitě :)!!!

27.08.2019

Prohnilé městoProhnilé městoLeigh Bardugo

Tak rozhodně to bylo lepší, než Šest vran.. :-) Ale nebylo to tak dobré, aby to změnilo můj názor na sérii nebo na autorku celkově... bohužel její styl psaní mě nepřesvědčil (nebo spíše asi nesedl).. a to jsem od ní četla vše, co zde zatím vyšlo.. Ale bohužel dál už její knihy číst nebudu, protože to vždycky dopadne stejně.. ale 4* dám, protože tahle rozhodně z celého toho světa Grišů, byla nejlepší :-)

12.08.2019

Štěstí v lásceŠtěstí v lásceKasie West

S bolestí v srdci Vám oznamuji, že to byla nejslabší kniha od Kasie West. Sakra, autorka měla asi slabou chvilku, protože jinak píše dokonale... Po jejích knihách sahám zásadně tehdy, když si chci přečíst něco fakt milého, sladkého a nenáročného! Jenomže tentokrát se děj točil neustále kolem výhry v loterii a o tom, jak to mění život hlavní hrdinky... Taková ta romantická dějová linka zde tvoří tak.. počítám max. 25%? prostě to tentokrát bohužel nebylo ono... ale pořád to bylo napsaný jejím lehkým, čtivým stylem.. takže jelikož mám její knížky fakt ráda, tak dávám hodně slabý 4*, kdyby to zde šlo, tak spíš 3,5 =)

Věž úsvituVěž úsvituSarah J. Maas

Tak přiznám se, že jsem z tohoto dílu měla trochu obavy... přece jenom je to odříznuto od hlavního děje, že jo... ale kdepak.. Opět jsem se jen ujistila v tom, že Maas je královna svého oboru, která neumí napsat špatnou knihu :-) Věž mě bavila od začátku až do konce... Yrene jsem si okamžitě oblíbila. :-) A Chaol si u mě vylepšil trošku pošramocenou reputaci, takže konec dobrý, všechno dobré :D 5*

Wildcard: Divoká kartaWildcard: Divoká kartaMarie Lu

Jooo, ještě lepší, než první díl... :-) postupné odhalování záhady, co se stalo malému - sorry, to jméno mi prostě vypadlo :D no prostě Zerovi, jak a proč se stal kým je teď, mě moc bavilo!
Bylo to super, plné napětí, i když trochu dějově odchýlené ze světa
her virtuální reality, přesto dokonalé.. :-)

31.07.2019

Pět kroků od sebePět kroků od sebeRachael Lippincott

Auuu, my heart is broken..! Tohle by jsme si, milí zlatí, měli přečíst všichni. Hlavně proto, aby jsme si konečně uvědomili, jak bohatí vlastně jsme. Že automaticky bereme to, co jiný mít nikdy nebude.. Nic než pravda, hodně jsem si pobrečela, ale bylo to dokonalý.. Stellu i Willa jsem si zamilovala... :-) Vlastně ani nevím, jak je možné tak dokonale ukončit příběh, že vlastně má i nemá Happy End.. ??!! :D :) za mě obrovský palec hore, kdyby vše dopadlo dobře, bylo by to obyčejné klišé, takhle je to výjimečné.. :)) Hned po přečtení jsem si pouštěla film, ale řeknu vám, že s velkou obavou.. Asi všichni víme, jak to bývá s filmy podle knih, ne? :D O to milejší překvapení mě čekalo!! Jakože byla to úplná TOPka! Boží soundtrack, super herci, krásně natočené, striktně se drželi ději v knize.. dokonalost. Snad poprvé jsem byla maximálně spokojena s filmovým zpracováním, takže s klidným srdcem, i když zlomeným, můžu doporučit vřele oboje dvoje.. :-)

31.07.2019

Odvrácená tvář láskyOdvrácená tvář láskyColleen Hoover

Ach nebe, tohle bylo BOŽÍ. Colleen Hoover už jsem dlouho obcházela, ačkoliv jsem její knihy měla dlouho doma. Až společné čtení na instagramu s nakladelstvím YOLI mě donutilo ji konečně vzít do ruky.. A věřte tomu, že od té doby, co jsem ji vzala do ruky poprvé tak už jsem ji nepustila, dokud jsem ji nedočetla.. teda ok, možná jsem ji někdy položila, abych si podala kapesník, protože jsem si dost pobrečela :D ale přečetla jsem ji na jeden zátah.. protože omg, to bylo skvělý, nebylo v mých silách přestat.. Tohle je pro mě síla dobré knihy - donutí vás prožít emoce - rozesmála jsem se, rozplakala, naštvala.. Miluju, když je kniha psána z pohledu dvou osob a tady to bylo geniálně vymyšlené - jedna osoba vyprávěla přítomnost a druhá minulost a obě ty časové linky se na konci tak nádherně spojí, zapadnou do sebe jako puzzle a dávají smysl... Úžasný dílo, můžu doporučit každému, já mám hned chuť přečíst si ji znovu!! A rozhodně se pustím do všech knížek od Colleen.. :-)

Šest vranŠest vranLeigh Bardugo

Pro mě největší zklamání vůbec... Od knihy jsem měla asi příliš vysoká očekávání, kvůli vysokému hodnocení, oblíbenosti mezi bookstagrammery.. já nevím, doporučují ji snad všichni :D je nádherně zpracovaná, krásná obálka.. ale vůbec mě to nebavilo.. Všichni milují Kaze, já jsem vůbec nepochopila proč. Čte se celkově hrozně těžce, složitý styl psaní (asi můj mozek nemá na knížku takového rázu) :D, děj neutíká.. Číst něco a těšit se, až to budete mít za sebou není v pořádku no. Ale bohužel mě nepřesvědčila žádná kniha od Leigh Bardugo, takže mi asi vyloženě nesedl její styl psaní, protože knihy tohoto žánru čtu bezně a málokdy se stane, že se mi nelíbí.. :) Takže za mě bohužel ne :( ale vážně jsem si tuto knížku dlouho schovávala a těšila se na ni, o to větší zklamání potom přišlo.

31.07.2019

Slunce je také hvězdaSlunce je také hvězdaNicola Yoon

Nee, proč? Nějak mě to nechytlo.. spíš jsem vůbec v šoku, že je tato kniha zfilmovaná :-O není prakticky nijak záživná. Četla se sice poměrně rychle, ale nezáživně. Jakou lovestory můžete očekávat od páru, který se zná sotva půl dne.. ano, celý děj knihy se odehrává v jeden jediný den.. Ty "mezikapitoly" na téma láska, náboženství, vlasy atd. tak to bylo něco vyloženě strašného, být to moje kniha, tak je s největší pravděpodobností vytrhám. Bylo to zbytečně plné filozofických keců, který fakt nesnáším a ubíjelo mě to :D Dávám 3* za čtivý způsob psaní, ale nečetla bych znovu ani za nic a film mě taky neláká.

31.07.2019

Temné a osamělé prokletíTemné a osamělé prokletíBrigid Kemmerer

Začátek byl hroznej.. Ty vole, jakože tak, že jsem myslela, že to hodím z okna... Aby jste mi dobře rozuměli, tak já jsem vážně velkej fanoušek Krásky a zvířete, tohle je fakt jedna z mála pohádek, které bezvýhradně miluju! A právě proto se mi asi blbě akceptovalo to propojení reálného světa (Washington d.c. - boha, proč? :O) se světem pohádkovým. Nějak jsem nedokázala skousnout něco, co do toho příběhu "nepatří".. jenomže je to retelling, takže je to vlastně naprosto v pořádku, ale já jsem z toho nebyla nadšená, ba naopak vytočená :D Nicméně cca po 100 stranách se děj vesměs točil jen kolem toho pohádkového a já začala měnit názor na celý příběh... nakonec to bylo naprosto boží.. pak jsem se do toho tak zakousla, že jsem to přečetla raz dva.. takže tím chci říct, že to nevzdávejte, pokud se vám to nezdá, pak to vážně stojí za to. Dopisy ztraceným se autorce taktéž povedly a ani tady nakonec nezklamala... konec je super, nepředvídatelný a přesně takový, aby vás udržel v natěšenosti na pokračování.. :-)))

Prohnilé královstvíProhnilé královstvíErin Watt

SPOILER....

Tááááááákhle mooooooc mi bylo líto Hartley, že přišla o pamět. :( Ale co bylo horší.. Felicity s tím hnusákem, kteří jí nakecali takoví lži.. :-( To musí být fakt psycho, když nevíte komu nebo čemu můžete věřit.. když ani nemáte tušení, kdo vlastně jste.. nebo proč se k vám rodina obrací zády a chová se k vám odporně. Bylo mi z toho fakt smutno. Ale dočkala jsem se vytouženého HAPPYendu a moje srdce zaplesalo, takže všechno dobrý :-D Všechny díly série pro mě byly dokonalý a stále se drží na žebříčku jedna z nejlepších, co jsem četla. Pořád ji budu každému doporučovat a brzy si ji celou přečtu znova.. tak moc dobrý to bylo.. :)

Dopisy ztracenýmDopisy ztracenýmBrigid Kemmerer

Zamilovala jsem se hned od začátku. Dlouho jsem nečetla příběh, který by se četl takhle lehce a snadno. Lehký příběh na těžké téma.. něco takového vytvořit je zázrak.. najít romantiku v morbidním tématu je taky boží, seznámení na hřbitově, anonymní dopisy.. naprosto dokonalý..hrozně jsem si to užila a těším se na další díl!

Hvězdný šéfHvězdný šéfJ. D. Hawkins

Nevím, proč má knížka tak nízké hodnocení. :-) Nemyslím si, že by byla o něco slabší, než ostatní knihy tohoto typu.. :) naopak oceňuji prostředí z moderní gastronomie, díky tomu to nebyla klasická romance ze střední nebo vysoké. Cole i Willow byly od začátku sympatické postavy, takže já jsem si čtení užila.. ;-) P.S. TAKOVÉHO CHLAPA JAKO JE COLE CHCI!!! :DDD

Padlý dědicPadlý dědicErin Watt

Přečteno za necelých 24 hodin. Nešlo to jinak.. :-D byl to neuvěřitelný comeback do života Royalů. Sérii jsem milovala od začátku do konce, žádný díl není slabší, než jiný. Na téhle sérii je všechno dokonalý.. :) Každou jednotlivou postavu zbožňuju a to i ty záporné jako je Steven, Felicity, Lauren.. dávají tomu šťávu.. :-) Easton a Hartley jsou naprosto zlatí a konec je teda jedno velké WOW :O opět doporučuji!

12.07.2019

Trnitá řečTrnitá řečLeigh Bardugo

Ach jo, nevím co dodat. Jedna z nejkrásnějších knížek které mám. Tedy alespoň vizuálně.. Obálka nádherná, pod obálkou je kniha ještě hezčí, ilustrace taky.. Příběhy jsou taky vcelku pěkné. :-) Já jen vůbec nechápu, proč je to taková "vsuvka" mezi série. Možná kdyby knihu vydala jako nějakou knihu povídek na dobrou noc, tak budu hodnotit jinak.. Ale v tomto případě nemůžu. Vzhledem k tomu, že kniha nemá společného s Grišou nic (kromě toho, že tam asi 2x zazněla Ravka), tak dávám 3* Za vzhled, za nepředvídatelné konce povídek.. Znovu bych ale bohužel nečetla. Nicméně sI ji nechám jako ozdobu knihovny.. :-)

12.07.2019

Zrádné srdceZrádné srdceMary E. Pearson

Parádní začátek, nudný střed a luxusní závěr... jako na konci to autorka tak vybombila, že jsem četla jak posedlá :-D takže na poslední díl se těším mnohem víc než na druhý... první díl nebyl špatný, ale do vesmíru mě nevystřelil... druhý už mě poslal na cestu a předpokládám, že třetí a poslední díl už mě tam totálně vypálí :D Jsem hrozně zvědavá, kam se dostane Lia, Rafe i Kaden… a jestli tam bude další zmínka o Pauline a Mikaelovi!!

WarcrossWarcrossMarie Lu

Teda musím říct, že ze začátku jsem se v tomto světě plném virtuální reality dost plácala... :-D Moc jsem se nechytala, začátek mi přišel trošku zbytečně zdlouhavý... ale v půlce mě to najednou tak chytlo a vyplivlo mě to až na konci :D Jak se do toho ponoříte, tak musíte číst prostě dál! Hideo a Emika jsou boží a dokud prostě nevíte, jak to s nimi dopadne, tak nemůžete jíst spát :D Teď jdu s chutí na druhý díl :))

LovLovElle Kennedy

Elle Kennedy opět nezklamala :-) Ráda jsem se vrátila na Briar :) Napsat navazující sérii o hokejistech byl moooc dobrý nápad :D Summer mi byla od začátku neskutečně sympatická a Fitz tééž. Miluju, když je kniha napsaná z pohledu dvou nebo i více osob... a u Elle je to kór boží.. moc doporučuji, luxusní letní čtivo :D

GeminaGeminaAmie Kaufman

Úžasný prostě.. této sérii není co vytknout. Je pravda, že kniha má 660 a cca na 500 stranách nemám ponětí co se vlastně děje, nechápu to.. :-D ale zatraceně dobře vím, že to miluju..!!! Hrozně se mi líbilo, že tam autoři zakomponovali postavy z prvního dílu - Ezru, Kady a SPIRA.. SPIRO byl TOP prvního dílu a druhého dílu je TOP Ella.. :-D je to graficky nejvymazlenější série vůbec. Doporučuji moc.. ;)

24.06.2019

SpolubydlícíSpolubydlícíChristina Lauren

Přes hrozně nudný začátek se cca po 80ti stranách dostanete k celkem hezkému příběhu.. :-) Jako oddechovka dobrý, ale konkrétně tato nijak zvlášť nenadchne, ani neurazí.. ale poslední třetina se mi fakt líbila, tak hodnotím slabší 4* ;-D

23.06.2019

Falešný polibekFalešný polibekMary E. Pearson

Tak nějak jsem od toho očekávala víc. Každopádně v momentě, kdy se setkal Reife a Kaden mě to začalo bavit.. :-D Pak jsem měla zase mírný propad a ke konci dobrý.. :-) Takže mělo to slabší a silnější články, každopádně dalším dílům šanci dám a věřím, že budou jen lepší a lepší :-)

23.06.2019

Rebelský dědicRebelský dědicVi Keeland

Skvělá oddechovka, ani krátká ani dlouhá, děj svižně utíká a napětí nepomíjí. A ten konec? Wow. Mě si autorky získaly hned na začátku... :-)

07.06.2019