Kořist přehled

Kořist
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509574/bmid_korist-63ee78344676a.jpg 4 298 298

V nehostinných podmínkách islandské ledové pustiny se ztratí čtyřčlenná skupinka turistů. Co je přimělo vyrazit za tak drsných podmínek zcela mimo civilizaci? A proč opustili bezpečí srubu takřka nazí? Záchranářka Johanna a její kolegové z pátracícho týmu jsou povoláni do akce a narážejí na velice podivné stopy. Na osamocené radarové stanici na pobřeží Stokksnes mezitím dochází k nevysvětlitelným, hrůzu nahánějícím událostem. Rudá kaluž krve uprostřed nedotčeného sněhu, dětská botička pohřbená desítky let pod zemí, život dobrovolně ukončený v mořských vodách hluboké skalní průrvy. Sníh nepřestává padat a tajemných událostí přibývá, jako by je mrazivé počasí přitahovalo… Po skončení série Freyja & Huldar přichází Yrsa Sigurdardóttir s děsivě obrazným příběhem plným bizarních nevysvětlitelných jevů, zasazeným do nejopuštěnější islandské divočiny, ze které bez ohledu na počasí ucítíte mráz pod kůží.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Metafora
Originální název:

Bráðin , 2020


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kořist. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (87)

london.calling
01.06.2024 5 z 5

Opět další výborná Yrsa.
Trochu duchařiny neuškodí, k tomu skvěle zvládnuté řemeslo a umění dobře vyprávět a neodtrhnete se od knihy až do poslední stránky.

janastok
09.05.2024 5 z 5

Něco jiného, než jsem od této autorky čekala a ač nemusím duchařinu, tak se mi to moc líbilo. Více linek, které se protínají, ponurá, mrazivá atmosféra a zajímavý konec. Ještě že jsem to četla teď pěkně v teplíčku, číst v zimě někde na horské chatě, tak bych asi nevylezla ven.


Awča
07.05.2024 4 z 5

Čtivé a napínavé, jak to Yrsa umí.
Všechny dějové linky byly zajímavé a přiměly mě číst dál a dál, nejvíce mě ale zaujala výprava do divočiny, která mi hodně připomínala skutečnou Djatlovu výpravu.
Duchařina mi přišla zbytečná, ale i tak super počtení.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Kořist, Ty chladné oči a další knižní novinky (11. týden)

12.03.2023


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Kořist v seznamech

v Právě čtených6x
v Přečtených357x
ve Čtenářské výzvě27x
v Doporučených13x
v Knihotéce161x
v Chystám se číst194x
v Chci si koupit54x
v dalších seznamech5x