Satyrka Satyrka komentáře u knih

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

K případům Roberta Huntera jsem se vrátila asi po třech letech. Zprvu jsem se nemohla začíst, ale vůbec to nebylo tím, že by kniha nebyla dobrá, však Carter je velice oblíbený, ale tím, že jsem nedávno dočetla krimi sérii, která byla přesně podle mého gusta a ještě stále jsem se od ní nedokázala odpoutat. Nicméně! Po pár kapitolách jsem už nemohla přestat číst.
Série rozhodně není pro každého - vraždy jsou velice brutální a detailně popsané. Nejvíc si právě pamatuji způsoby smrti.
Celé je to napínavé, někdy tak, až mě to ničí. Prostě musíte číst dál!
Co víc napsat, tahle série je rozhodně sázka na jistotu, jen budete mít občas noční můry...

01.09.2022 4 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Že se mi kniha líbila napsat nemohu. To prostě nejde. Ale mohu napsat, že je velmi dobře napsaná a zpracovaná a plný počet hvězd si rozhodně zaslouží!
Četla jsem dost knih a slyšela dost příběhů krutosti, ale musím napsat, že nejkrutější jsou ty, co jsou podle skutečnosti. Aneb - Tohle prostě nevymyslíš...
Nepřeju ostatním nic špatného, ale vrahům a tyranům bych přála, aby si zažili přesně to, co udělali svým obětem...

27.08.2022 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Hodně čtenářů se řídí tím, že pokud je kniha po 100 stranách nezaujme, odkládají ji. Kdybych se tím řídila i já, tak jsem ji dávno odložila, ale nerada knihy odkládám a tak jsem jí dala šanci. Nicméně to možná byla chyba. Kniha mě vlastně nudila. Žádné "wow" momenty, žádné pořádné zvraty, nic. V podstatě to nejzajímavější vám už prozradí anotace. Takže velké zklamání...

22.08.2022 2 z 5

Kniha zkrátka obsahuje to, co slibuje už ve svém názvu - divné hlášky z knihkupectví a knihoven, úsměvné, drzé, k pláči i k naštvání. Na podobný způsob jako jsou různé profily na sociálních sítích, kde lidé sdílí hlášky, které pronáší jejich zákazníci, většinou prostřednictvím SMS, a ať už v tetovacím nebo kosmetickém studiu. Tohle je ale lepší, protože je to kniha :D
Mě bavila moc a nevidím důvod, proč si ji nepřečíst.

17.08.2022

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Tak jsem po pár měsících dočetla celou sérii a nevím, co teď budu číst (přestože na mě čeká plno nepřečtených knih). Naprosto úžasná série, která je psaná naprosto skvěle a je to přesně můj šálek čaje! Momentálně to vnímám tak, že se stala mou nejoblíbenější krimi sérií a možná i sérií vůbec ( hned po HP samozřejmě :D ).
Opět zajímavé téma, nad kterým se zamyslíte.
U druhého případu, který se týkal Bryanta, jsem tak nějak čekala, jak to bude, nicméně další téma k zamyšlení.
Ale už se nechci opakovat, u předchozích dílů už jsem se vyjádřila dost.
Takže - 100% doporučuju!

16.08.2022 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Kim Stoneovou jsem začala číst prvním dílem Němý křik a pokračovala vždy postupně, i tento díl, prequel, jsem přečetla až teď, po dočtení dílu Dětské duše.
Rozhodně se řadím k lidem, co souhlasí s tím, že je prequel lepší číst takto, tedy po dočtení Dětských duší, protože ty pocity a emoce jsou úplně jinde, když už máte tolik dílů za sebou. Je to jako vracet se k něčemu, o čem víte, že vás nezklame a cítíte se být součástí celého příběhu. A jako... Proč jsem vraha zas nečekala?!
Tuhle sérii mám zařazenou mezi své nejoblíbenější a nyní mě čeká (zatím) poslední díl, a já se tak trochu bojím, protože nechci opouštět Kimin tým a její případy.
Takže celou sérii doporučuji všemi prsty - i těmi u nohou, ale pozor - návykové!!

08.08.2022 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Nevím, jak to autorka dělá, ale její postavy si vždy oblíbím, což jak už jsem psala, já si těžko dokážu oblíbit hlavní postavy. Ale Penn je super a Tiff se mi taky moc líbila. Co víc napsat, názor mám pořád stejný jako u předchozích dílů a tak to jen shrnu třemi slovy - naprosto skvělá série!

04.08.2022 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Další díl je za mnou a já si říkám, co budu dělat, až dočtu i ten (zatím) poslední. Takhle, jak mi k srdci přirostly postavy - Stacey, Bryant, Penn, Kim, ale tentokrát i Alison, mi už dlouho žádné nepřirostly.
Tento díl hodnotím plným počtem, protože se mi četl vážně moc dobře. Opakuji to zas a znova, ale cením krátké kapitoly, díky kterým člověk čte a čte, až je na konci, emoce, co kniha vyvolává, zvraty, překvapení, shrnutí na konci knihy, samotné postavy. Opět mě spisovatelka doběhla, vraha jsem vůbec neuhodla. Menší problém byl v rekapitulaci minulých dílů a zločinců a postav v nich, to dávalo mé mozkovně trochu zabrat.
Trochu jsem se zarazila nad tím, kolik má Kim smůly v životě, ale pak jsem si uvědomila, že znám osoby, co jí taky mají dost a bohužel si nic nevymýšlí...
Tahle série je opravdu mezi topkou!

30.07.2022 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Celý tým mi během přečtení tolika dílu přirostl k srdci, což se mi zas tolik nestává, ale tenhle díl mě Kim a Stacey štvaly kvůli tomu, jak se chovaly k novému členovi týmu. Částečně jsem je chápala, nikdo nenahradí žádného člověka, ale i tak to od nich nebylo hezké, zvlášť ta přezdívka, co nový člen dostal od Stacey. Ale...
Musím říct, že přestože jsem přišla na to, jak hledat mezi postavami ty "špatné" (musí to být někdo, kdo už se v příběhu objevil, ale stejně vás to musí překvapit), stejně mě autorka od mé stopy odvedla a já v jedné chvíli silně podezírala úplně někoho jiného.
Případ, který řešila Stacey mě taky dost bavil a po chvíli mi i došlo, o co se jedná. Nicméně jsem netušila, že to má nějakou diagnózu a název, takže jsem se něco nového dozvěděla.
Opět cením shrnutí na konci dílu, cením i odkazy na opravdové zločiny, co se opravdu staly, a dál sérii moc doporučuji. Za mě je to série, kde vám každý díl něco dá nebo naučí.
Tak a už se pouštím do dalšího dílu.

23.07.2022 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Uf.
Další zajímavé téma, tahle série je prostě jedna z mých nejoblíbenějších. Ten úplný začátek knihy mi dal pocit, že to musím rychle přečíst, abych se dozvěděla, co to má sakra znamenat, ale cestou příběhem jsem se uklidnila i když mě konec děsil, taky i proto, že jsem si bohužel přečetla u komentářů ke knize První krev takový nenápadný neoznačený spoiler... Člověk, co to měl na svědomí, i když u případů, co řeší Kim, se nikdy nedá říct, že za to vše může jen jeden člověk, mi přišel podezřelý a divný už na začátku, ale stejně jsem byla na konci překvapená. Co jsem ale nečekala je to, že se Skryté karty zařadí do knih, u kterých jsem si pobrečela...
Nicméně stejně opět celou sérii velmi doporučuji a já pokračuji, s těžším srdcem, dalším dílem.
Ale abych to nezakončila úplně smutná a smutně, přidávám úryvek z knihy, který mě pobavil. Spoiler v tom žádný není:
"Sledovala, jak se Bryant otřásl, jako obyčejně, když vstoupili do márnice. Chladná, přísná sterilita zdejšího prostředí ho z nějakého důvodu lekala. Jí vcelku ani ne. Trochu ji to tu připomínalo její první garsonku."

06.07.2022 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Tahle série mě pohltila. Opravdu se mi líbí jak a jaká témata autorka zpracovává.
Celý tým mi už tak nějak přirostl k srdci.
U tohoto dílu jsem prostě četla a najednou jsem zjistila, že už bude konec. Přestože je to už sedmý díl a já myslela, že mě rozuzlení nepřekvapí, opak byl pravdou.
Na sérii se mi i líbí, jak se vše na konci shrne a vysvětlí, to velmi cením. Takže Kim doporučuji všemi prsty, co mám!
(A ještě jednou děkuji svému psu, že když si knihu půjčil, rozkousal všechno, ale text mi nechal... On ví, že čtení miluju!)

29.06.2022 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Líbí se mi, o jakých tématech A. Marsons píše a jak je zpracovává. Tentokrát tu máme zločiny z nenávisti, vůči všem, co nějak vybočují z řady. Dozvídáme se tu něco víc o Stacey, za což jsem ráda, protože ta si získala mé srdce hned v prvním díle na prvních stránkách. Zprvu mi rozdělení týmu taky vadilo, ale nakonec to nebylo tak zlé. Hlavního, nebo jednoho, ze záporáků jsem později odhalila jen díky tomu, že mám přečtené předchozí díly, kdo četl, nejspíš pochopí. Každopádně konec mě překvapil tím provedením vražd, vím, že takové téma vídám v poslední době v mnoha knihách, ale tahle je první, kterou jsem na toto téma četla. Rozhodně pokračuji dalším dílem a trochu se bojím, že po dočtení zatím posledního, nebudu vědět, co se životem... Skvělá série!

23.06.2022 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Další pecka, já tu sérii miluju!
A Alex, bože, Alex. Alex je jako Umbridgeová z Harryho Pottera. Tak dobře napsaná, že ji nenávidíte nejvíc ze všech postav.
Ten konec a ukončení všech dějových linek jsem si užívala neskutečně.
Pokračuji dalším dílem.

09.06.2022 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Dětství je zkrátka citlivé období a výchova je velmi důležitá. I sebemenší věc si můžeme zapamatovat a nést s sebou až do dospělosti nebo i do konce života. A každý se s tím smíří po svém. Nebo taky nesmíří. V knihách s Kim jsou ty věci extrémní, ale ne neuvěřitelné. Líbí se mi, jaká témata jsou v této sérii rozebírána. Kim Stone už jsem zařadila mezi své oblíbené série a pokračuji dalším dílem. Já můžu jenom doporučit!

04.06.2022 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Přiznávám, že přestože mám sérii o Kim víc a víc ráda, málem jsem knihu zaklapla kvůli větě pronesené Karen: "Nevíš, o co přicházíš, Kim. Nepoznáš, co je láska, dokud nejsi matka. Vedle mateřské lásky blednou všechny ostatní typy." Ano, vím, že většina lidí to jen potvrdí, ale vzhledem k tomu, že tuto větu jako bezdětná slýchávám velmi často, mě naštvalo, číst to i v knize, ale pak jsem si řekla, že autorka to asi taky často slýchá. No... A co dál? Hrozně moc jsem holčičkám fandila a bála se o ně každou stránkou, opět dost potlačováných slz, dojetí a na konci mě rozesmála Kimina věta, která byla odpovědí poslednímu pachateli.
Víc se dozvídáme i o ostatních členech týmu.
Tak a teď už mě čeká čtvrtý díl!

01.06.2022 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Tak druhý díl a opět nadšení. Nemůžu říct, který z dílů se mi líbil víc, ale tento byl jiný než většina kriminálních a detektivních příběhů v jiných knihách. Když se v jiných detektivkách (co jsem zatím četla) objeví dva případy, většinou spolu souvisejí, v této knize však ne s to se mi líbilo, protože je to takové věrohodnější. Sice zatím druhý díl, ale všimla jsem si, že autorka píše hlavně o zločinech páchaných na dětech, což mě osobně zajímá, dá-li se to takto napsat, vzhledem k tomu, jaký je to hnus.
Líbilo se mi téma manipulace a sociopatie, nejenže jsem si skvěle početla, ale taky jsem se dozvěděla zase něco víc. Alex skvěle napsaná postava.
Co mě docela žralo, byl případ Barryho. Musela jsem nad tím přemýšlet a přišlo mi to trochu nespravedlivé, dál to asi rozvádět nebudu, koneckonců, na to si každý názor udělal nebo udělá.
Jdu na další díl!

26.05.2022 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Koupila jsem si pouze první díl série, prestože jsem měla možnost, vzít jich naráz víc, ale bála jsem se, že by mě to nechytlo. V půlce knihy jsem ale poznala, že je to přesně ten styl, co mě baví, takže už mám objednané všechny ostatní díly, pár už jich doma mám a jdu na tedy na ten druhý.
Za mě prostě není nouze o překvapení, postavy se mi líbí, byla i část, kde jsem se dojmula a část, kde se mi naopak zvedal žaludek. Krátké kapitoly jsou ten nejlepší tah, co spisovatel může udělat, protože "ještě jedna kapitola" nabývá nových rozměrů.
Jediné mínus dávám té naší obálce. Někdy si prostě všímám detailů a štvou mě. A tady je to postava dlouhovlasé blondýny, přestože Kim je krátkovlasá tmavovláska. Ale to rozhodně nemá s mým celkových hodnocením co dělat, jen jsem si musela postěžovat :D

21.05.2022 5 z 5

Pupíky 1-7: Mladé, krásné a proradné Pupíky 1-7: Mladé, krásné a proradné Maryse Dubuc

Tyhle komiksy jsem si ještě někdy v patnácti půjčovala v knihovně. Nedávno se mi naskytlo utratit pár tisíců jen za knihy a tak jsem si koupila tuto knihu, protože jako náctiletou mě tyhle holky velmi bavily. Moc se mi líbí kresba, vždycky se mi líbila (a přestože je Jenny taková, jaká je, stejně jako otec Vicky jsem vždycky měla slabost pro zrz :D) Ze začátku by se mohlo zdát, že jsou to jen vtipy bez hlubšího záměru, ale není tomu tak. Postavy se mění a díly jsou plné emocí i překvapení, hlavně ty poslední. Pro mě je tenhle komiks prostě top!

13.05.2022 5 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Bohužel pro mě tato kniha nebyla. Napsaná byla dobře, to ano, ale spíš jsem se k dočtení knihy nutila. Pro mě až moc akce a přestože se z příběhu dozvídáme hodně o Africe, já prostě na tohle nejsem a nesedí mi to. Umím si ale představit, že například mému tátovi by kniha líbila a byl by z ní nadšený :) (Taky mu ji asi daruji) Jednoduše jsem prostě sáhla po knize, která není můj šálek čaje.

12.05.2022 2 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Velmi originální a silný příběh.
Kniha Bez šance je pro mě třetí knihou, u které jsem zadržovala slzy.
Ani nevím, co víc napsat, souhlasím s komentáři pod sebou ( od Eriky017 i EliskyD).

02.05.2022 5 z 5