Satyrka Satyrka komentáře u knih

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Tuhle knížku jsem si koupila jen proto, protože jsem si všimla, že na Netflixu mi v doporučení běhá seriál, pak ji někdo prodával v bazaru a já se podívala na její hodnocení a řekla si, proč ne.
(Protože radši kniha než filmová verze, že :D).
A udělala jsem dobře. Pravda, ze začátku jsem se do toho musela trochu nutit, protože mi Cooper a Addy nebyli sympatičtí, říkala jsem si, že se spíš řeší, kdo s kým, ale pak se to rozjelo a já knihu nedala z ruky. Opravdu.
Za celou dobu jsem nepodezírala ani jednoho ze čtveřice, koukala jsem všude kolem, na jiné postavy, jak už mi říkali zkušenosti, ale odhalení bylo stejně nečekané. Vše má svůj smysl. Co se týče postav, líbí se mi, jak se rozvíjí, jak se mění, že jsem si pak oblíbila i Coopera a Addy. Bronwyn a Nate taky super, ty jsem asi měla společně s Maeve nejradši. Jsem ráda, že jsem si téhle knihy nakonec všimla.

04.04.2022 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Tajemství sídla Craven Manor mě pohltilo tak, že jsem nemohla přestat číst. Pořád se něco dělo, v knize nebyla ani jedna nudná pasáž. Hodně lidí si stěžuje, že kniha není moc strašidelná, ale já jsem hrozný strašpytel, takže mi stačí knihy jako je tato nebo Duch domu Ashburnů, aspoň to není jen "bububu", ale má to příběh. Duch domu Ashburnů byl za mě určitě strašidelnější, Tajemství sídla Craven Manor šlo trochu víc do fantasy, ale to mi vůbec nevadilo.
Je hodně vidět, že autorka miluje kočky, což s ní mám společné, takže za to dávám další plusový bod.
MINI SPOILER:
Četla jsem zatím první dva díly této série, co zatím můžu říct je to, že se mi líbí, že duchové nejsou ukazováni jako špatní, naopak.
Brana jsem nepodezřívala, i přesto, co se o něm Daniel dozvěděl od Kylea a paní Kirshnerové, byl mi sympatický.

Shrnuto podtrženo - já jsem zvědavá na další díly a určitě si je hodlám pořídit!

31.03.2022 3 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

(SPOILER) Na tuto sérii jsem narazila omylem, když jsem třetí díl dostala od své kamarádky. Přečetla jsem ho a teprve teď po několika letech jsem si dokoupila předchozí díly a nakonec i tento čtvrtý.
Autorka mě moc baví, od začátku do konce napínavé a nevím, jak dokáže vždy udělat tak překvapivé odhalení.
Beatrice by se měla s Florinem konečně domluvit na nějakém znamení, signálu (i když v tomto díle to nemohla tak ovlivnit), protože to už je počtvrté, co se dostala do spárů vraha. Ano, je pravda,tento případ se jí týká víc než předešlé. Konečně se vysvětlí případ Evelyn, o kterém se mluví už od prvního dílu. Musím přiznat, protože mi vrah nikdy nepřišel nesympatický jako Beatrice, že jsem ho moc nepodezřívala, ale čekala jsem, že půjde o někoho, kdo se v příběhu už objevil, protože to udělá závěr ještě víc šokující. Zajímalo by mě, zda autorka tohle plánovala od prvního nebo aspoň od třetího dílu nebo zápletku tak skvěle vymyslela až po dopsání třetího dílu.
Líbilo se mi, že konečně taky vidíme případ víc z Florinova pohledu a bylo mi sympatické jeho jednání , co se týče dětí Beatrice a taky jak vynadal Achimovi.
Doufám, že bude další díl!

29.03.2022 5 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Noo... Na začátku jsem čekala úplně něco jiného. Jak píšou i ostatní, postav bylo najednou mnoho a já se musela trochu víc soustředit, ale povedlo se mi si je zapamatovat a spojovat. Byla jsem trochu otrávená z neustálého slova "miminko", ale bylo v příběhu potřeba. Neskutečně na nervy mi lezla Barbara, typická "mamYnka". Někde v 1/3 knihy už mě příběh začal velmi zajímat a rozhodně jsem chtěla knihu dočíst.
Měla jsem určitá tušení, v něčem jsem měla pravdu, ale v tom, kdo je otec onoho miminka... Pro mě hodně nečekané!
Krásné zamotané a skvěle rozmotané!

23.03.2022

Pátračka Gilda a Posvátné kosti Pátračka Gilda a Posvátné kosti Jennifer Allison

Jak už jsem psala u třetího dílu, Pátračku Gildu jsem objevila jako náctiletá v knihovně a tenkrát mě velmi oslovila a zařadila jsem ji mezi své nejoblíbenější knihy. Četla jsem tři díly. Teď už jako dospělá jsem se rozhodla všech pět dílů shromáždit a přečíst.
Posvátné kosti řadím společně se třetím dílem Duchova Sonáta mezi nejlepší v sérii.
Je vidět, jak v každém díle přibývá nadpřirozených jevů, a setkání s duchy začínají být intenzivnější.
Totožnost "hlavního" ducha v tomto díle jsem tak nějak věděla úplně jistě jako by to bylo předem dané a nevím proč. Tušení, co a jak se stalo jsem také měla, ale vůbec mě to o zážitek ze čtení neochudilo. Navíc mám naposlouchané hodiny podcastů o zločinech, takže to tomu určitě pomohlo. Humor opět nechybí a moc mě bavil, několikrát jsem se zasmála nahlas.
Shrnuto podtrženo - celou sérii zařazuji mezi velmi oblíbené a jsem šťastná, že se mi podařilo získat do své knihovny všech pět knih.

17.03.2022 5 z 5

Pátračka Gilda a Duchova sonáta Pátračka Gilda a Duchova sonáta Jennifer Allison

Gildu jsem objevila ještě v době, kdy jsem chodila do knihovny jako náctiletá a tenkrát to byla moje nejoblíbenější kniha. Teď jsem si ji, už jako pracující dospělá, chtěla připomenout a nezklamala. Moc se mi líbí, jak je kniha psaná, jaký má styl humoru a samozřejmě to napětí, tajemno, záhadno, co obsahuje....
Za mě zatím nejlepší díl, ale objevila jsem, že jsou už i další dva, které jsem jako náctiletá nečetla, a tak se na ně moc těším!

07.03.2022 5 z 5