Pátračka Gilda a Posvátné kosti

Pátračka Gilda a Posvátné kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179616/bmid_patracka-gilda-a-posvatne-kosti-gvB-179616.jpg 5 69 16

Pátračka Gilda Joyceová série

< 5. díl

Když jsem se tak koukala na mámin otevřený kufr a sledovala, jak nervózně skládá a přeskládává oblečení čerstvě upravenýma rukama, cítila jsem jasný signál – to šimrání v levém uchu, které občas mívám, když se má stát něco neobvyklého. Někdy to znamená duchovní aktivitu v blízkém okolí. Někdy je to předtucha nebezpečí. Nemám důkaz, ale jsem si skoro jistá, že máma přede mnou něco tají. Musím zjistit co a proč… Pátý příběh Gildy Joyceové je velmi napínavý – trochu detektivka, hodně duchařina. Vždyť se také odehrává na Floridě, v nejstarším městě Spojených států St. Augustine, které je známo svými záhadami… Tentokrát musí Gilda vyřešit případ velmi obtížný, protože se jí bezprostředně dotýká… Jak úkol uchopí a kam její pátrání povede, zjistíte při četbě. Rozhodně se nudit nebudete, a pokud neznáte ostatní případy, sáhněte i po předchozích knihách, v nichž řeší zajímavé záhady poměrně nestandardně svérázná pátračka s parapsychologickými schopnostmi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Gilda Joyce: The Bones of the Holy , 2011

Amalberga
11.04.2022 5 z 5

Gildu miluju a láme mi to srdce, že má série jen 5 dílů. V nejlepším se má přestat, říká se. Nesouhlasím. Příběhy s Gildou ještě nedosáhly plného potenciálu, klidně jich mohlo být víc. Pro mě nejlepší knížky o puberťácích s nevšední a inspirativní hrdinkou.

Satyrka
17.03.2022 5 z 5

Jak už jsem psala u třetího dílu, Pátračku Gildu jsem objevila jako náctiletá v knihovně a tenkrát mě velmi oslovila a zařadila jsem ji mezi své nejoblíbenější knihy. Četla jsem tři díly. Teď už jako dospělá jsem se rozhodla všech pět dílů shromáždit a přečíst.
Posvátné kosti řadím společně se třetím dílem Duchova Sonáta mezi nejlepší v sérii.
Je vidět, jak v každém díle přibývá nadpřirozených jevů, a setkání s duchy začínají být intenzivnější.
Totožnost "hlavního" ducha v tomto díle jsem tak nějak věděla úplně jistě jako by to bylo předem dané a nevím proč. Tušení, co a jak se stalo jsem také měla, ale vůbec mě to o zážitek ze čtení neochudilo. Navíc mám naposlouchané hodiny podcastů o zločinech, takže to tomu určitě pomohlo. Humor opět nechybí a moc mě bavil, několikrát jsem se zasmála nahlas.
Shrnuto podtrženo - celou sérii zařazuji mezi velmi oblíbené a jsem šťastná, že se mi podařilo získat do své knihovny všech pět knih.

Janca001
17.11.2021 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale když se tam něco začlo dít, hned to bylo lepší. Zápletka zajímavá, chvílemi i děsivé. Doporučuji.

Luc00inka
12.04.2021 4 z 5

Poslední díl Gildy mě opět moc bavil. Ale myslím si, že byl z těch všech 5 dílů nejméně děsivý. Může se mi to jen zdát, protože ty předešlé díly jsem četla už dávno a teď jsem starší, ale nevím no.

Knihomolka506
17.12.2020 5 z 5

Hodnocení celé série: Gilda v posledním případu řeší záhady duchů a různých individuí až na Floridě. Její máma se tam totiž bude vdávat. A aby toho nebylo málo, protože nebude chodit do školy musí si psát cestovatelský deník a referát o životě místních obyvatel. Poslední díl bude jako třešnička na dortu! A můj názor na celou sérii? Napínavá, skvělá a plná duchů!

Heyhey
01.10.2020 5 z 5

Gilda je srdcovka. Netopýrku, přečti si.

Jarmila97
28.02.2019 5 z 5

Tohle byla poslední že serie knih o Glide opravdu skvělá kniha já sama miluji duchařiny a tahle knížka je v takovém jemnem duchařskem tématu opravdu skvělá doporučuji přečíst si celou sérii Gildy

kikizubik
06.02.2017 5 z 5

Pátračka Gilda je má srdcová záležitost. První díl této série byla má první tlustší kniha, kterou jsem přečetla. I po těch letech, co jsem se k dočtení celé série vrátila mě příběh Gildy neomrzel, naopak jsem se do něj zamilovala ještě víc.

Any26
03.02.2017 5 z 5

Super knížka doporučuji!

Sardothiem
20.08.2016 4 z 5

Tento díl nebyl špatný, ale nebyl tolik záživný jako 2. a 3. díl. Občas mi to přišlo trochu zamotané (Furbovi, Eugene Pook). Proto jsem udělila 4 hvězdy.

brčko-A
12.06.2016 5 z 5

Supr kniha,byl to dobrý konec série (nebo taky ne...).
Moc se mi to líbilo a doufám,že budou i další díly.

ellypusik
21.08.2014 5 z 5

Tato kniha mě překvapila, myslela jsem, že další díl Gildy nebude, ale i ten to je úžasný.

Tinoušek
05.07.2014 4 z 5

Super knížka, i když ze série asi nejslabší...

Vilémka
30.03.2014 5 z 5

Přečteno za pár hodin - především díky velkým písmenům.
Hezky zpracovaný příběh i s historií města Sv. Augustin. I když mi přišlo, že by se kniha mohla ještě více rozvést, nechat čtenáře prožít některé chvíle, které mu byly pouze zpětně stručně převyprávěny...
Ale už jenom kvůli Gildě a našemu starému a pevnému přátelství nemůžu dát nic jiného, než pět hvězd. :)

Marthas
08.03.2014 4 z 5

Hodně jsem se nasmála, přišlo mi to, že je to, když ne nej knížka ze série, tak rozhodně nejvtipnější!!:)

marketka40
09.12.2013 5 z 5

Napínavý pěkný. Prostě dobrý :D

americká literatura pro dívky detektivky pro děti

Jennifer Allison
americká, 1966