Stín

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Únos. Tři vraždy. A jeden dávný pachatel… Muž, kterého našli hrozivě znetvořeného v jeho bytě. Porodní asistentka, kterou někdo utopil – dva případy, které musí vyřešit Beatrice Kasparyová, vyšetřovatelka oddělení vražd salcburské policie. Beatrice záhy pochopí, že obě vraždy spolu souvisí – a že zcela jistě mají co do činění s ní samotnou. Protože oba mrtvé znala. Nesnášela je. A také ví, že když nebude jednat rychle, objeví se další oběť......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419868/big_stin-l9S-419868.jpg 4.5319
Série:

Beatrice Kaspary 4.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

Schatten, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (103)

Kniha Stín

mynonka
21. března

Celá série mě bavila, také díky tomu, že jsem v Salzburgu byla a místa si tak uměla představit. Jediné mínus tohoto dílu, že i když mě Ursula několikrát znejistěla, vraha jsem uhodla v podstatě hned. Budu doufat, že se autorka ještě rozhodne v sérii pokračovat.

em75
25. února

Vypadá to, že pokračování této série už nebude, což mě moc mrzí. Bea a Florin mě bavili, stejně se mi líbily zápletky v každém dílu.


postrach
24. února

Povedená kniha.Snad bude pokračování.Konec neuzavřený a jsem zvědavá,jak se příběh hlavních postav,bude vyvíjet dál......

Luigi1
15.12.2022

Tak tohle se četlo jedním dechem.Byl jsem velice spokojen a doporučuji.

rumova_kulicka
03.11.2022

Tento díl série mě bavil ze všech nejvíc, velkou měrou k tomu přispělo asi i to, že knihu překládala jiná osoba než předchozí díly. Nevyskytují se zde ty nesmyslné výrazy jako poukaz místo důkaz, průvodkyně místo doprovod a hlavně kupice!
Pachatel byl dost krutý, ale tak nějak mi k němu od jisté chvíle myšlenky směřovaly, takže jeho odhalení mě až tak nepřekvapilo. Přesto byla kniha napínavá od začátku do konce. A pokud ještě bude nějaký další díl, tak si jej ráda přečtu.

veronika4001
06.10.2022

Po Anonymitě, Slepých ptácích, Hlasech a knize Pět nastupuje Stín. Kniha se rychle četla, napětí se zhušťovalo a byla jsem napjatá až do poslední chvíle, ačkoliv jsem pachatele odhadla asi v polovině knihy. Čekala jsem na potvrzení, že to bude on. Příběh mi připadá temnější a vygraduovanější, než jiné knihy od Poznanski. Její styl je pro ni hodně nápadný. Hlavní hrdinku vždy vrací do minulosti, zde do případu své nejlepší kamarádky, kterou poznává skrze její deník. Původní již vyšetřovaný případ považuje za podpůrčí základ pro řešení dalších vražd. Neustále se k němu vrací, neustále ho obrušuje, rozebírá pohledy na vraždu, které při vyšetřování nebyly vzaty v potaz. Na rozdíl od jiných má kniha odlišný námět - pachatele, který chce vyklidit pole nepřátel své oběti a působit tak jako její zachránce. V textech si všímám, že autorka se sem tam dotýká českého prostředí, když např. píše, že "porodní asistentka mluvila se silným českým přízvukem". Za mě jednoznačně ano; to jak je příběh uchopen a jak je svižný a celkově dynamický, když čtenáře nenechává vydechnout.

Leena
03.10.2022

Tak pro mě to bylo hodně slabé..
Knih s podobným tématem jsem četla už hodně, takže jsem se spíš nudila, chvílemi jsem se myšlenkami toulala i jinde.
Četla jsem od ní i lepší knihy, tahle byla bohužel nejhorší:-(

zbožňuju_knihy
17.09.2022

Prší.. začala jsem číst ráno a večer bylo přečteno.
Zpětně mne mrzí, že se mi do ruky dostala jako první kniha Hlasy a to již před čtyřmi lety! Takže nějaké detaily již nemám v paměti a stejně tak vztah Florin - Bea už nevím přesně, jak se vytvářel, jelikož jsem sérii nečetla od 1. dílu. Knihy na sebe navazují volně, takže je nemusíte číst po sobě, ale lepší to je :-)
Tato kniha byla ze série, zdá se, zatím nejlepší, konec by v reálu vypadal asi jinak, ale mně se to tak líbilo! Mám je ráda a nechce se mi ty vyšetřovatele opouštět, doufám, že nám paní Ursula ještě nějaký ten díl napíše :-).
Mohu doporučit pro milovníky literatury vyšetřování-vraždy.

1