Stín

Stín https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419868/bmid_stin-l9S-419868.jpg 4 344 107

Beatrice Kaspary série

< 4. díl

Únos. Tři vraždy. A jeden dávný pachatel… Muž, kterého našli hrozivě znetvořeného v jeho bytě. Porodní asistentka, kterou někdo utopil – dva případy, které musí vyřešit Beatrice Kasparyová, vyšetřovatelka oddělení vražd salcburské policie. Beatrice záhy pochopí, že obě vraždy spolu souvisí – a že zcela jistě mají co do činění s ní samotnou. Protože oba mrtvé znala. Nesnášela je. A také ví, že když nebude jednat rychle, objeví se další oběť...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Schatten , 2017

BariEli
12.06.2020 4 z 5

Útlá knížka, ale parádní. Doporučuji.

ArwenAragorn
05.06.2020 5 z 5

Skvělý thriller z pera mé oblíbené autorky. Napínavý, návykový, neodložitelný.
Vrah je neobyčejně složitá osobnost, inteligentní a zrůdná. V jeho hledáčku je Beatrice. Po druhé vraždě jí dojde, že zabíjeni jsou lidé, které nesnášela. Není ji jasné, odkud ji vrah tak dobře zná. Když jí to konečně začne docházet, je už pozdě. On ji totiž dávno sleduje jako stín.
Závěr byl poněkud uspěchaný, ale nevadilo mi to.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
...."Ale v tu noc, v těch časných ranních hodinách, byla představa, že uvidím její oči, až pochopí, co mám v plánu, neodolatelná. Její smrt byla tím posledním, co mi mohla dát. Příchuť rizika, že budu přistižen, že všechno ztratím, tahle úplně nová zkušenost"....
Musím doporučit!

Awča
01.06.2020 5 z 5

Začátek jsem trochu přetrpěla.
Minulý díl mi úplně vypadl z hlavy, tak jsem někdy lehce tápala ve jménech. Pak se to zlomilo a nemohla jsem se odtrhnout. Případ byl zajímavý a soukromí hlavní hrdinky také, psala bych, hodnotila, ale to už by byl spiler.

Ajushaaa
17.05.2020 5 z 5

Opět výborné čtení ????

MichaelaS081
11.05.2020 5 z 5

Super kniha. Napínavé a čtivé.

alnahu
01.05.2020 4 z 5

Napínavá detektivka - po pomalejším rozjezdu se případ rozvine,dochází k brutálním vraždám a vůbec nevadí,že brzy odhalíme vraha.Je to moje první kniha od této autorky a vyšetřovatelka Beatrice Kasparyová je mi sympatická, určitě si přečtu i její další knihy.

Danago
26.04.2020 4 z 5

Velice podařená detektivka. Vraha jsem odhalila asi dříve než autorka zamýšlela. Ale nijak mi to nevadilo.

E.lisabeth
23.04.2020 4 z 5

Prvni pulka... No propadak, uz jsme dost byla zklamana... Nastesti! se vse rozbehlo a ackoliv jsem predvidala vraha spravne, stejne me to bavilo. Tak dalsi Ursulo.

Lucie311
23.04.2020 4 z 5

Velice poutavé,čtivé..zápletka výborně vymyšlená.

astra3
10.04.2020 4 z 5

Slušný standard. Hodně se řeší rodina a bývalý manžel. Moc nevěřím, že mezi první a ostatními vraždami nikoho nezabil. Závěr dost uspěchaný.

Lidudu
04.04.2020 4 z 5

Poslední dobou mi nějak chybí čas na mou nejoblíbenější činnost - čtení. Samá práce, žádná sranda, znáte to. Stín jsem si koupila před notně dlouhou dobou, jako odměnu za to, že jsem nepokousala zubařku a od té doby jsem z této knihy přečetla přesně 44 stránek. Jenže teď, když nám ve světě řádí pandemie a nikdo nikam nesmí, jsem si řekla, že bych si mohla pár řádků přečíst. Nakonec jsem to dala celé na jeden zátah a bavila jsem se velmi dobře. Atmosféra byla krásně tíživá, vrah dokonale trhlej a Beatrice úžasně statečná. Nemám, co bych tomu vytkla. Chtěla jsem, aby všední starosti na chvíli zmizely a to se stalo. Takže za mě dobrý a jen doporučuju.

Katte192
04.04.2020 3 z 5

Průměrná ale milá detektivka, ke konci autorka dost natahovala to, kdo je vrah. Všichni to věděli a čtenář stále čeká na to, až mu tu svou vedenomost někdo konečně řekne! Hra s dveřmi a zámkem? What's the point? Ale ano, je čtivá a rozhodně neurazí :) za mě milý průměr, nelituji přečtení ale jako "bomba čtivo" bych to nikomu nedoporučila.

Drowned
31.03.2020 5 z 5

Uršula je jedinou autorkou od které snesu číst knihu a v závěru si řeknu jó ta kniha se mi líbí. Člověk by řekl, že čtvrtým dílem už autorka nemůže překvapit a její fantazie bude vyčerpaná, ale chyba lávky. Stín je perfektní detektivkou s tíživou atmosférou a ještě před polovinou knihy se rozjede tak mocně, že mě děj pohltil a já se nemohl od knihy odtrhnout. Výborná kniha.

happy-smile
26.03.2020 4 z 5

Tuto sérii mám ráda. Nejlepší pro mě asi zůstane první díl, kde autorka zajímavě zapojila do hry geocashing. Slepí ptáci mě pak naopak nebavili, ale třetím i čtvrtým dílem podle mě Ursula šlape na paty knize Pět. Osobní zapojení Beatrice do vražd se podle mě povedlo. Navíc se posouvá dál vztah s Florinem, takže kniha opravdu nenudí. Těším se na další díly.

Pája699
23.03.2020 4 z 5

Super napínavé čtení u kterého se určitě nudit nebudete! Přečtu si i zbylé díly ze série.

izinkaVENDULKA
20.03.2020 5 z 5

Super kniha. Snad spisovatelka v sérii bude pokracovat

HaniNNa
18.03.2020 5 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou a ze zvědavosti co čte moje sestra jsem ji otevřela. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a už mám doma předešlé knihy a chybí mi jedna abych mohla začít znovu a úplně od začátku...kniha mě opravdu uchvátila. Děkuji moc spisovatelce!!

vevu.
09.03.2020 3 z 5

Předchozí díly série se mi líbily více, v tomto už jsem dokázala odhalit určité vzorce, chybělo mi to předchozí napětí.
Kladně hodnotím, že autorka chtěla posunout některé vztahy a odhalit některá tajemství, která provázela celou sérii. Neměla jsem už ale takový "wow pocit" jako u jiných dílů.

anája
06.03.2020 3 z 5

Kniha mě po přečtení všech bezvadných předešlých knih od autorky zklamala.Byla sice napínavá, ale pro mě naprosto postrádalo smysl ,,to, " kvůli čemu pachatel oběť unesl. Mělo to být něco zvláštního co na ní shledával, ale po jeho otázkách byla oběť úplně obyčejná až nudná......I to co udělala během držení v zajetí bylo to, co by udělal každý....... Postrádalo to od ní jakoukoli akčnost :) pozor spoiler jakou bych od policajty čekala, pro mě nuda....

Andrea7272
04.03.2020 5 z 5

Tedy zase super díl!!!!! Napínavé,nepředvýdatelné skoro až do samého konce!!! Prostě zase skvélý zážitek. A Florin, to je prostě pan Dokonalý :))) Doporučuji a snad bude pokračování.....