santa1212 santa1212 komentáře u knih

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Další super detektivka od autorky, která je fantastická v popisu celé atmosféry beskydské vesnice, charakterů jejích obyvatel, motivů jejich činů i celkové scenérie kriminálního případu. Kniha se čte skvěle, má spád, rozřešení bylo pro mě nečekané, ale přitom uvěřitelné. Palec nahoru, další skvělá knížka s detektivem Josefem Bergmanem.

04.10.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Masakr, děsivý příběh, skvěle napsáno, přečtete jedním dechem.

06.02.2024 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Fantastická detektivka, která může směle soupeřit s populárními zahraničními dily renomovaných světových detektivkářů. Pribehu nic nechybí- napětí, vztahy, překvapení. Vyborne se čte, nechcete se odtrhnout.

02.10.2021 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

King ve sve tradicni formě. Skvele napsáno, skvele vykreslená atmosféra i postavy, napínavé. Asi to není jeho uplne nejlepší knížka, ale kdo má autora rád, bude naprosto spokojený.

29.12.2020 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Skvělá klasika. Posloucháno jako audiokniha, i to hodně zážitku přidalo, protože je zpracována skvěle. Ale příběh samotný je pecka, trochu jsem se bál jestli nebude už působit out-of-date a musím říct, že vůbec. Čte se skvěle i v dnesni době.

19.12.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Skvělé dílo. Působivý román, který realisticky vykresluje život v sudetech, soužití původních a nových obyvatel a zejména komunistickou nelidskost a bezcitnost. Je hrozně důležité si neustále připomínat, jak krutí jako lidé jsme a jak vlastně nejsou "hodní" a "zlí": jsme v zásadě všichni stejní a rozdíl je jen v tom, na které straně v daný moment kdo stojí.

04.11.2023 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Jo, super, opět napínavé a čtivé dílo autora. Nebudete zklamáni. David je takový az možná příliš úžasný, ale to k tomu asi patří:-)

26.09.2023 4 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Wow, tak to byla jízda. Další nádherné Minierovo dílo. Za me je Minier mistrem detektivky a thrilleru, knížka mě bavila od začátku do konce, měla spád, překvapivý závěr, člověk taky s napětím sleduje lidské linky jednotlivých postav, prostě celkove parádní zazitek.

26.06.2022 5 z 5

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

Skvělá detektivka. Ke konci už trochu hodně prokombinovaná, ale ne přehnaně. Dobře se četla a nutila nepřestávat. Tak to má být:-)

19.12.2020 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Byl to masakr. Chvíli jsem si nebyl jistý, jestli knížku vůbec dočtu, byla fakt drsná a možná až úchylná. Ale dočetl jsem a zážitek to byl skutečně intenzivní.

29.10.2022 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Fantastický Nesbo, jako vždycky. Nebudete litovat.

14.10.2022 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Posloucháno jako audiokniha. Super příběh, výborná detektivka, ke konci jsem trochu už měl pocit určitého natahování ale nic co by vadilo. Super zvraty. Za me palec nahoru.

07.05.2022 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Skvela detektivka, stejně jako další od této autorky. Michaela Klevisová je skvělá vypravěčka a také fantastická pozorovatelka, dokáže vyborne vykreslit postavy a jejich charaktery. Za me jasně doporučuji!

16.10.2021 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Skvělá, skvělá, skvělá detektivka. Co dodat.

09.01.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Velmi dobrý. Za me přesně ten styl, co mám rád - odříznutá samota, zločin, vrah tam někde je, no a teď se ukažte. A ukázali:-) Místy mi příběh a hlavne chovani tech ucastniku přišlo takové trochu nerealisticke (nevěřím, že by se takhle někdo v dané situaci choval), ale co už. Nevadilo to moc. Je to fiction, ne? :-)

19.10.2023 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Fantastická knížka: super sympatická dvojice detektivů, svěží styl, krátké a stravitelné kapitoly. Pro mě první knížka od autorky a líbila se moc: určitě jdu i na další díly série.

06.08.2023 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Já miluju Kinga, tak jsem asi trochu zaujatý, ale... tohle byla zase pecka. Skvělý příběh, nadherne vykreslená atmosféra amerického západu a hor v Coloradu, výborná zápletka, super postavy. Za me top.

07.01.2023 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Také jsem se dostal k Netopyrovi až po přečtení několika dalších Holeovek, a za me jde o skvělý start série. Knížka se četla výborně, je napínavá, člověk se v ději nijak neztrácí, a Harry ... je už v prvním díle proste Harry :-))

16.09.2022 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Perfektní, perfektní, perfektní. Skvělá detektivka, napínavá id začátku do konce, čtivá. Nešlo přestat :-)

25.08.2022 5 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Pecka, King nezklamal. Chuťovka na jeden dva večery, ale perfektní.

10.01.2024 5 z 5