santa1212 santa1212 komentáře u knih

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Velmi dobrý thriller, napínavý až do konce.

04.04.2024 5 z 5

Moje upřímná posedlost jménem anorexie Moje upřímná posedlost jménem anorexie Petra Lukešová

Silný příběh, autentický, otevřený, upřímný. Navíc dobře napsaný, čte se hezky, není to takový ten naivní "deníček". Je to prostě super knížka se vším všudy, a když si představíte, že jde o skutečný příběh... je to síla.

23.03.2024 5 z 5

Než bude pozdě Než bude pozdě Jenny Blackhurst

Velmi dobrý thriller. Za me možná byly postavy až příliš propletene a také se hodně řešily jejich vzájemné vztahy a emoce, ale nešlo to přes čáru. Velmi čtivé, napínavé, zajimavy závěr. Palec nahoru.

16.03.2024 5 z 5

Špína za nehty Špína za nehty Miloš Čermák

Za me dobrý. Já mám tenhle styl rád. Souhlasím s předchozími komentáři - jo, bylo to pritazeny za vlasy, jo, místy se hrdinové chovali fakt divně, jo, zápletka byla přehnaná. Ale je to prostě dobrý. Četl jsem to jedním dechem, fakt jsem se těšil, co bude dál.

24.02.2024 5 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Skvělé čtení, kombinace čtivého románu a připomínky dění v 1968.

18.02.2024 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Masakr, děsivý příběh, skvěle napsáno, přečtete jedním dechem.

06.02.2024 5 z 5

Noční koupání Noční koupání Megan Goldin

Perfektní, napínavý thriller, atraktivní kulisy, četlo se velmi dobře, lze jen doporučit.

02.02.2024 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Super knížka, tradiční a skvělý Weaver, David Raker ve své nejlepší formě :-)

02.02.2024 5 z 5

Povídky, které pomáhají Povídky, které pomáhají Michal Viewegh

Fajn knížka, hezké povídky, některá víc a některá méně, ale byly tam i velmi zajímavé a osvěžující kousky. Rád doporučuji!

19.01.2024 5 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Pecka, King nezklamal. Chuťovka na jeden dva večery, ale perfektní.

10.01.2024 5 z 5

Maltézská výměna Maltézská výměna Steve Berry

Super thriller zasazený do atraktivních kulis vatikánského konkláve. Človek se zároveň dozví spoustu historických informací.

06.01.2024 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Skvělá klasika. Posloucháno jako audiokniha, i to hodně zážitku přidalo, protože je zpracována skvěle. Ale příběh samotný je pecka, trochu jsem se bál jestli nebude už působit out-of-date a musím říct, že vůbec. Čte se skvěle i v dnesni době.

19.12.2023 5 z 5

Bestie: Na migrantech nesejde Bestie: Na migrantech nesejde Óscar Martínez

Neuvěřitelná kniha. Je neskutečné, co byl autor ochotný podstoupit, aby získal autentická svědectví a zmapoval strašlivou situaci migrace z Mexika a dalších zemí do USA. Je třeba říct, že kniha se mi četla trochu hůř, bylo složitější udržet nit, protože kniha se skládá z různých příběhů, které spolu ne vždy mají souvislost. Ale není to fiction, jde o reportážní žánr, a svůj účel - nasvítit migraci - plní víc než fantasticky.

02.12.2023 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Další špičková detektivka. Posloucháno jako audiokniha a skvělý byl jak příběh, tak přednes.

25.11.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Skvělé dílo. Působivý román, který realisticky vykresluje život v sudetech, soužití původních a nových obyvatel a zejména komunistickou nelidskost a bezcitnost. Je hrozně důležité si neustále připomínat, jak krutí jako lidé jsme a jak vlastně nejsou "hodní" a "zlí": jsme v zásadě všichni stejní a rozdíl je jen v tom, na které straně v daný moment kdo stojí.

04.11.2023 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Velmi dobrý. Za me přesně ten styl, co mám rád - odříznutá samota, zločin, vrah tam někde je, no a teď se ukažte. A ukázali:-) Místy mi příběh a hlavne chovani tech ucastniku přišlo takové trochu nerealisticke (nevěřím, že by se takhle někdo v dané situaci choval), ale co už. Nevadilo to moc. Je to fiction, ne? :-)

19.10.2023 4 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Zajímavá krátká oddychovka. Četla se hezky, dej je svižný, nečekejte nic hlubokého, ale na zpříjemnění dvou tři večerů ideální záležitost.

07.10.2023 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Další super detektivka od autorky, která je fantastická v popisu celé atmosféry beskydské vesnice, charakterů jejích obyvatel, motivů jejich činů i celkové scenérie kriminálního případu. Kniha se čte skvěle, má spád, rozřešení bylo pro mě nečekané, ale přitom uvěřitelné. Palec nahoru, další skvělá knížka s detektivem Josefem Bergmanem.

04.10.2023 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Jo, super, opět napínavé a čtivé dílo autora. Nebudete zklamáni. David je takový az možná příliš úžasný, ale to k tomu asi patří:-)

26.09.2023 4 z 5

Gobi Gobi Dion Leonard

Skvelý příběh, kterému jeho pravdivost dále dodává na přitažlivosti. Přestože člověk vlastně zná konec, sleduje s napětím děj a čeká, co dalšího se v celé anabázi stane. Velmi pěkná knížka a zajímavý příběh o neskutečném odhodlání: autora i samotné fenky.

17.09.2023 5 z 5