Maltézská výměna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Papež zemřel a ve Vatikánu se chystá volba jeho nástupce. Jeden z kardinálů však místo příprav zamíří na Maltu, aby našel tajný dokument sepsaný císařem Konstantinem. Bývalý tajný agent Cotton Malone v Itálii právě pátrá po tajemné korespondenci mezi Mussolinim a Churchillem. Není ale sám. Stopy vedou k maltézským rytířům, v jejichž řádu dřímá zlo – sekta odhodlaná ovlivnit volbu papeže. Malone se ocitá uprostřed zběsilé honby za kardinálem, rytíři i ztraceným dokumentem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429869/maltezska-vymena-3Am-429869.jpg 4.243
Série

Cotton Malone 14.

Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery
Vydáno, Domino
Orig. název

The Malta Exchange, 2019

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Maltézská výměna

Přidat komentář
GYROTOURBILLON
11. ledna

Plný souhlas s derminator. Líbí se mi , že autor dokáže skloubit akci , fikci a literaturu faktů. Určitě musí být Malta zajímavá , bohužel zeleně tam je minimálně. Samozřejmě historie je tento malý ostrov plný. V dokumentárních pořadech tam žijící Češi potvrzují temperament Malťanů , úžasné památky a počasí , přesto velmi často vzpomínají na naši zelenou krajinu , popř. hory , stromy a sladkou vodu , které tam je nedostatek. Středozemní moře je samozřejmě okouzlující, ale pokud s ním jste ve styku dlouhodobě, kouzlo pomíjí a před sluncem se více ukrýváte. Na dovolenou je to určitě super destinace a s touto knihou můžete disponovat částečně jako s průvodcem. Já bych určitě popisované památky SB navštívil.
Kniha má vše , co od autora očekáváme, pravda občas se člověk zamotá, ale vždycky dojde do cíle.

derminator
01. ledna

Berry už dlouho potvrzuje, že umí skloubit historii a thriller. Jeho knihy jsou zajímavé a i uvěřitelné. Maltezska výměna je dobrá kniha, čtiva a uvěřitelna. Vyprávění o Maltě a rytířich mě bavilo. Kdo je vrah jsem tušil od představení jeho postavy. Hodnocení: knihu hodnotím kladně, doporučuji a dávám 80 %. Pokud vám chybí Langdon tak Berry vám ho nahradí Malonem. ????


raty
24.12.2020

Klasický Berry. Akční příběh dovedně vpletený do skutečného prostředí a událostí. Tentokrát se s Cottonem a Lukem můžeme podívat do Itálie a na Maltu. Kniha obsahuje spoustu zajímavých informací a vzbuzuje touhu navštívit Maltu a Řím. Ubírám hvězdičku, protože mi několikrát připadalo, že čtu učebnici.

kate9326
20.12.2020

Skvělá kniha, historie+detektivka+ humor...

jana8087
24.11.2020

Knihy Steva Berryho mám přečtené všechny, krásně spojuje dějové linky, kde se proplétá krimi a občas mystifikace či kousek historie. I tady je něco z 20. století...Doporučuji.

Mystifica
30.08.2020

Příjemná akční detektivka. V podstatě až do konce jsem nevedela, kdo je vrahem. Tématicky trochu připomíná Dana Browna, taky se zabývá historií a konspiracemi. Ovšem je taková James Bondovsky akční, všichni jsou tam nerozbitní...

Lenka_S
26.08.2020

Ani další příběh Cottona Maloneho mě nezklamal. Berry je stejně jako Rollins mistr v namíchávání dokonalého koktejlu fikce a skutečných událostí, že se jeho příběhy čtou v podstatě samy a jsou téměř uvěřitelné. V této knize se vydáváme při pátrání po dokumentu o samém vzniku křesťanské víry na Maltu, ostrov plný kostelů, který pevně spjatý s historií Maltézskych rytířů.

iveta3689
25.08.2020

Ctive, svizne, lehce konspiracni. Misty uveritelne, misty ne, namichane je to tak akorat. Cotton je jako vzdy nepremozitelny, asi by to ani jinak neslo :)

1